ERÜ Eğitim Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi

ERÜ Eğitim Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi tarafından 17. dönem mezuniyet töreni düzenlendi. Program kapsamında 435 öğrenci mezun oldu.

Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine; Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Borlu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bayazıt, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kasım Özgen, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Hayırsever İş İnsanı Ziya Eren ile öğretim üyeleri, aileler ve öğrenciler katıldı.

 Törenin açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bayazıt, Fakülteleri hakkında bilgiler verdi.

Hayırsever İş İnsanı Ziya Eren ise törende yaptığı konuşmasında mezun olan öğrencileri tebrik etti.

 Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise konuşmasında, öğrencilere seslendi.

 Rektör Çalış, şunları kaydetti: “ Gerekli bilgi ve donanıma sahip bireyler olarak 44 yıllık mazisi ile köklü geleneklere sahip Ülkemizin 8. Sırada ki Araştırma Üniversitesi olan ve YÖKAK tarafından 5 yıl süreyle tam akredite edilmiş Erciyes Üniversite’nin saygın bir fakültesinden mezun oluyorsunuz. Bugünden sonra kutsal bir görev olan öğretmenlik mesleğini icra edecek, öğrenme ve öğretmeyi ilke edinen bireyler olarak genç nesillerimizi sizler yetiştireceksiniz. Meslek hayatınız boyunca milli ve manevi değerlerine bağlı eğitimciler olarak gelecek nesiller sizlere emanettir. Ülkemizin Büyük ülke olma yolunda emin adımlar ile yürüdüğü şu günlerde genç nesillerimizin yetişmesinde sizler önemli görevler düşmekte olup, sizin yetiştireceğiniz genç nesiller, ülkemizin gelecekteki temel taşlarını oluşturacaktır. Büyük bir sabır ve özveri isteyen, kutsal bir mesleği icra edecek mezunlarımız olarak, vatanınıza ve milletinize hizmet etmekten kaçınmadan var gücünüz ile çalışacağınıza inancımız tamdır. Eğitim hayatınız boyunca Üniversite yönetimi olarak, eğitim ve araştırma olanaklarınızı en üst düzeye çıkarmak, her türlü sosyal ve kültürel faaliyetlerinizde yanınızda olmak için bizler gayret gösterdik. Sizlerde Erciyes Üniversitesi aidiyetinizi lütfen unutmayın.”

Rektör Çalış’ın konuşmasının ardından dönem birincisi Feyza Bıyıklı’nın mezuniyet kütüğüne plaket çaktığı tören, öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından sona erdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ’ de “Yurtdışı Yayın Üretme, Yazma ve Yayınlama Teknikleri” Konulu Konferans Düzenlendi ERÜ Rektörü Altun, Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu Kayseri OSB-MYO Projesinde İlk Somut Adım Atıldı Rektör Altun, Araştırma Merkezleri ve Laboratuvarlarını Ziyaret Etti KPSS'ye Hazırlanan Gençler, KAYMEK'in Hazırlık Kurslarından Çok Memnun ERÜ Öğrencisine Akülü Engelli Aracı Desteği ERÜ’de Tıp Öğrenimine Başlayan 375 Öğrenci Törenle Önlük Giydi KAYMEK’ten Online LGS sınavı Rektörler ERÜ’de Bir Araya Geldi ERÜ Kampüs Günleri’22” Etkinliği Düzenlendi NNYÜ öğrencileri “Kendi Enerjini Kendin Üret” proje yarışmasında birinci oldu ERÜ’de “2022-2023 Egˆitim-Ögˆretim Akademik Yılı Açılış Töreni” Düzenlendi Kayseri Üniversitesi’nin “2022-2023 Akademik Yılı Açış Dersi Etkinliği” Gerçekleştirildi ERÜ ile İTÜ Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı Ebeveynlik Fırtınalı Havalarda Yol Almaya Benzer KAYÜ Ev Sahipliğinde 2. Uluslararası Oğuz Boyları Sempozyumu Düzenlendi KAYÜ “Kariyer Etkinliği” Kapsamında Dondurma Profesörünü Ağırladı Eğitimci Murat Ataşçı, her öğretmenin karşılaştığı bir soruya dikkat çekti KAYÜ Aşçılık Programı Öğrencileri, Mersin’den Ödülle Döndü ERÜ’ye Yeni Kayıt Yaptıran Öğrencilere “Kayseri Kültür Yolu Turu” Düzenlendi NNYÜ Rektörü dünyanın en etkili bilim insanları listesinde Ekrem Sabuncu, Kocasinan İlçe Şube Müdürü olarak atandı NNYÜ’de akademik yıl açılış etkinliği düzenlendi KAYÜ Develi Seyrani Kampüsünde “Hayırseverler Buluşması ve Toplu Açılış Töreni” Düzenlendi KAYÜ’de Öğrenci Kulüp ve Toplulukları Tanıtım Etkinliği Düzenlendi
×