ERÜ Edebiyat Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu Yaşandı

ERÜ Edebiyat Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu Yaşandı
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı 36. Dönem mezunlarını verdi. Program kapsamında 13 bölümden 542 öğrenci mezun oldu.

Süleyman Demirel Spor Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özen Tok, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından törende konuşan Rektör Prof. Dr. Fatih Altun, Erciyes Üniversitesi’nin ülkesine, şehrine ve tüm insanlığa katkı sağlayan bir Üniversite olduğunu ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Altun, “Edebiyat Fakültemiz bizim en köklü fakültemizden birisidir. Yapılan çalışmalarla Üniversitemizi daha yukarılara ve daha ileriye gitmesinde etkin çalışmalar ortaya koymaktadır“ dedi.

Konuşmasında mezun öğrencilerin velilerine de teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Altun; “Siz velilerin hakkı asla ödenemez. Yemeyip yediren giymeyip, giydiren siz saygıdeğer velilerimize teşekkür etmek istiyorum. Sizler yavrularınızı bizlere emanet ettiniz, bizde onlara güzel bir eğitim-öğretim süreci sonrasında meslek sahibi olarak sizlere emanetini teslim etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz“ dedi.

Mezuniyet Töreninde konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı’da yaptığı konuşmada öğrencileri tebrik etti.

Milletvekili Cıngı; “Erciyes Üniversitesi gösterdiği ulusal ve uluslararası başarılarla daima ülkemizi gururlandıran bir Üniversitedir. Rektörümüz uluslararası platformlarda Üniversitemizi tanıtmak ve Erciyes Üniversitesi’nin global marka değerini artırmak için gösterdiği çalışmalar bizlere gurur veriyor. İnşallah en kısa zamanda Erciyes Üniversitemiz sadece Türkiye’de değil Avrupa’da ve dünyanın diğer ülkelerinde bilinen, tanınan ve öğrencilerin gelmek istediği saygın bir yükseköğretim kurumu haline gelecektir. Bu uğurda bizlerde siyasiler olarak, milletvekilleri olarak Üniversitemize her türlü desteği vermeye hazırız“ dedi.

Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özen Tok’da yaptığı konuşmada fakülteleri hakkında bilgiler vererek; “2022-2023 Eğitim- Öğretim yılında alanlarında uzman yerli ve yabancı 141 akademik personeli 5000’in üzerinde öğrencisi ve 14 aktif programıyla eğitim-öğretim ve araştırma faaliyeti gösteren fakültemizden 542 öğrencimizi daha mezun etmenin mutluluğunu yaşıyoruz “ dedi.

Konuşmaların ardından fakülte birincisi Kafkas Dilleri ve Kültürleri Bölümü, Çerkez Dili ve Kültürü Anabilim dalı öğrencisi Cihat Yüksel, mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

Mezuniyet töreni öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından sona erdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ Tarafından Düzenlenen 5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı Sona Erdi ERÜ’de Araştırma Dekanlıkları Çalıştayı Düzenlendi Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı ERÜ Malezya’daki 3 Üniversite ile İş Birliği Yapacak ERÜ’ye TÜBA’dan 3 Ödül AGU¨ O¨gˆretim U¨yesi Dr. Erdem’e U¨stu¨n Bas¸arılı Genc¸ Bilim I·nsanı O¨du¨lu¨ NNYÜ’de “Diş Hekimleri İçin Sağlıklı Yaşam Rehberi” sempozyumu Deprem Bölgesinden Kayseri’ye gelen öğretmenlere, Öğretmenler Günü yemeği ERÜ Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23'e Ev Sahipliği Yapacak Bakan Yusuf Tekin: “Eğitimin başlangıç noktası ailedir” ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı AGÜ Öğretim Üyeleri “Dünyanın en etkili bilim insanları” Listesinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ersoy, ERÜ’yü Ziyaret Etti AGÜ Öğretim Üyesi Dr. Koca’ya YÖK’ten Üstün Başarı Ödülü Nuh Naci Yazgan ve Osmanlıdan Cumhuriyete Dönüşüm” Konferansı Üniversite öğrencileri için ‘Kültür Yolu’ gezisi düzenlendi ERÜ Safiye Çıkrıkçıoğlu Ziraat Fakültesi Laboratuvar Binası Temeli Atıldı ERSEM, nitelikli eğitim ihtiyacını karşılamaya yönelik eğitim alanlarını genişletiyor 2022'nin En Etkili Bilim İnsanları listesinde ERÜ'den 30 Öğretim Üyesi yer aldı ERVA Projesi Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi Büyükşehir’in Uzaktan Eğitim Merkezi kurs kayıtları başladı Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine 3 bin kitap Veliler, öğretmenlerin sürekli değişmesinden şikayetçi
×