ERÜ’ de “Yurtdışı Yayın Üretme, Yazma ve Yayınlama Teknikleri” Konulu Konferans Düzenlendi

ERÜ’ de “Yurtdışı Yayın Üretme, Yazma ve Yayınlama Teknikleri” Konulu Konferans Düzenlendi
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığının düzenlemiş olduğu konferansta, yurtdışı yayın üretme, yazma ve yayınlama teknikleri anlatıldı.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesinde Tıp Fakültesi Dekanlığı, Mezuniyet Sonrası Tıp Eğitimi Komisyonu ve Asistan Temsilciğinin de katkılarıyla düzenlenen panele, öğretim üyeleri, hekimler ve öğrenciler katıldı.

“H-Endeksine Göre Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk Bilim İnsanı” içerisinde yer alan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Evereklioğlu, “Yurtdışı Yayın Üretme, Yazma ve Yayınlama Teknikleri” konulu konferansta konuşmacı olarak yer aldı.
Prof. Dr. Cem Evereklioğlu, konuşmasında dergi editörleri ve hakemlerin yayınlarda neleri sevdiklerini, yurtdışına yayın üretmek, yazmak ve yayınlamak için nelere dikkat edilmesi gerektiğine değinerek; Fikir/yayın üretme, yılda kaç makale yapılabileceği, düşünce hırsızlığı, editörlerin neyi kabul ettikleri, hakemlerin neleri sevdikleri, makalenin başlık ve bölümlerin nasıl yazılması gerektiği, kaç paragraftan oluşması ve İngilizce yazılır iken hangi tense ile yazılması gerektiğini, hangi derginin seçileceğini, gramer ve yazım hatalarının nasıl azaltılabileceğini, kaç ret sonrasında makalenin Türkçe’ ye çevrilmesi gerektiğini söyledi. 

Prof. Dr. Cem Evereklioğlu, “Sadece bilimle ilgilenmeyelim, sanatla da, sporla da ilgilenelim. Sanat ve spor, bilime engel değildir. Hayata pozitif bakalım, mutlu olalım. Hem çok gezelim, hem de çok okuyalım.” diye konuştu.

ERÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD. Dalı Başkanı Doç. Dr. Tutkun Talih’in moderatörlüğünü yaptığı konuşmada, “Sizleri, dünyada bilime yön veren 100 Türk Bilim İnsanı arasında yer alan Prof. Dr. Cem Evereklioğlu hocamızla buluşturmak istedik. Bu konuşmaların sizde, vizyon açmasını, işini iyi yapan insanların ve özgüveni olan insanların hayatta nasıl başarılı olabileceklerini görmüş olduk. Hocamıza konuşmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Prof. Güngör, Türkiye’de En İyi İlk 10 Bilim İnsanı Arasında Depremden etkilenen illerden, Kayseri’ye 6 bin 853 öğrenci nakledildi Kayseri ve 70 ilde ikinci dönem zili çaldı Deprem bölgesi hariç özel okul öncesi eğitim Pazartesi başlıyor AGÜ’den Lise Öğrencilerine Meslek Tanıtım Günü ERÜ’de Ar-Ge Stratejisi Üst Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi Yabancı öğrencilere ‘Türkiye Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavı’ düzenleniyor Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Karaköse görevi devraldı Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik görevden alındı, yerine Karaköse atandı Rektör Altun, ERAGEM İnşaatında İncelemelerde Bulundu Teltik: “Yıkılan hiçbir okulun yerine okul dışında başka bir şey yapılmayacak” ERÜ Rektörü Altun, ERÜTAM’ı Ziyaret Etti Milli Eğitim Müdürü Teltik, öğretmenlerden ödev vermemelerini istedi Rektör Karamustafa, Kayseri Üniversitesi’nin Çalışmalarını Anlattı Öğretmenler, öğrencilerine rol model olarak meslekleri tanıttı KAYÜ Rektörü Karamustafa, Lise Öğrencileriyle Söyleşi Etkinliğinde Buluştu Altun, İnşaatı Tamamlanan Feyyaz Selçuk San Adalet Meslek Yüksekokulu’nda İncelemelerde Bulundu Müdür Teltik: “Köy Yaşam Merkezleri şehrimize katkı sunuyor” İTÜ Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu 7 Şubat'ta başlıyor ERÜ Öğretim Üyeleri TÜBA Bilim Ödüllerini Aldı ERÜ Rektörü Altun, ERSEM’i Ziyaret Etti ERÜ, Dünya'nın En Çevreci 86. Üniversitesi ERÜ’ de “Yurtdışı Yayın Üretme, Yazma ve Yayınlama Teknikleri” Konulu Konferans Düzenlendi ERÜ Rektörü Altun, Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu Kayseri OSB-MYO Projesinde İlk Somut Adım Atıldı
×