Erkilet ve Gesi'ye ilçe yolu göründü

Erkilet ve Gesi'ye ilçe yolu göründü
Kamu-Sen’in düzenlediği toplantıda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Erkilet ve Gesi’de yaşayan vatandaşların yoğun talebi olduğunu ve MHP’nin bu iki bölgenin ilçe olması konusunda çalışmaları yürüttüklerini söyledi.

Kamu-Sen’in düzenlemiş olduğu toplantıda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, “Erkilet ve Gesi bölgelerinin ilçe olması konusunda MHP olarak çalışmayı yürüttüklerini ifade eden Milletvekili Özdemir, “Yeni Yüzyılda yeni Türkiye hedefimize bu çağrımızın da büyük katkı sağlayacağı açıktır. Türkiye’nin il ve ilçe sayısının 21’inci Yüzyıldaki ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde yeniden ele alınması hususunda da MHP bir bakıma idari reform çabalarını gündeme getirmiş olmuştur. Kayseri’nin de bu kapsamda yeni ilçelerin kurulup kurulamayacağıyla alakalı bir ihtiyacın olup olmadığıyla alakalı konunun tartışılmasının Kayseri üzerinden değerlendirilmesinin faydalı olduğunu gündeme getirdiğimizde bunun bazı hemşerilerimiz nazarında büyük bir taleple karşılandığını gördük. Gelinen aşamada Gesi ve Erkilet de yaşayan vatandaşlarımızın yüksek bir talebinin olduğu, hem MHP’ye hem de AK Parti’ye vatandaş ve muhtarlar tarafından bu talebin iletildiğini bizler biliyoruz. Dolayısıyla MHP olarak bu iki çalışmayı yürüttüğümüzü ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı.

‘ÇAĞIRDIK DÖNMEDİNİZ YUVAYA, YEREL İKTİDARDA KOMŞU OLALIM ÜLKE HAYRINA’’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye çağrısını yineleyen Milletvekili Özdemir, “MHP her zaman önce ülkem ve milletim diyen bir partidir. MHP’ye gönül veren be ben Türk Milliyetçisiyim diyen herkes içinde olmazsa olmaz şart öncelikli olarak Türkiye’nin ve Türk Milletinin menfaatleridir. Biz bu menfaatler ışığında mücadelemizi sürdürüyoruz. Ve bu mücadeleyi süründürürken de zaman zaman bazı siyasi koşullarla da Türkiye’de bazı durumların vuku bulduğunu hepimiz biliyoruz. Böylesi bir dönemde Sayın Genel Başkanımız 2015 yılında partimizden ayrılan, sonrasında başka bir parti kuran ve İYİ Parti de siyaset yapmaya başlayan isimlere yönelik 1 Ağustos 2019 tarihinde bir seslenişte bulunmuştu. Ve kendilerine ‘yuvaya dönün’ çağrısı yapmıştı. Ve bu çağrı o dönem karşılık bulmadı. Şimdi Sayın Başkanımızın yeni bir çağrısı oldu. Ve bu çağrıda da; ‘çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına’ dedi. Bu çok samimi, nezaket yüklü ve Türkiye’nin siyasi gerçeklerini bilerek MHP’nin üzerinde durduğu bir çağrıdır. Bu çağrının muhatapları nazarında doğru düşünülmesi gerektiği kanaatini taşıyoruz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Bakan Özhaseki'den Başkan Büyükkılıç'a "Hayırlı Olsun" Ziyareti İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor” Başkan Büyükkılıç, “Bizi takip eden siyasi partimizin 2 misli oy almış bir belediye başkanıyım” Özer: “Büyükşehir Belediyesi’nin ödediği banka faizi bir ilçe belediyesinin bütçesi kadar” Koç, “Halk diyor ki; ‘Memduh Başkan seni seviyoruz ama biraz daha kendine çeki düzen ver” “AKP’li Büyükşehir Belediyesi, Suriyelilerin kentte yoğunlaşmasını engelleyecek tedbirler alır mı CHP’li Aşkın Genç’ten iktidarın ekonomi politikasına eleştiri Saadet Partili Coşkun yeniden il başkanı oldu İsmail Özdemir, yeniden!.. “Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz” AK Parti büyükşehirlerde en çok oyu Kayseri’de kaybetti İtirazlar reddedildi: Pınarbaşı’nda yeniden seçime gidiliyor İl seçim kurulu itirazı reddetti: Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk oldu Özhaseki: “Seçimlerde vatandaşımızın ihtarını herkes almıştır” CHP Kayseri İl Başkanlığı’ndan Pınarbaşı seçimleri için iptal kararına itiraz CHP’li Meclis Üyeleri mazbatalarını aldı Yeşilhisar’da Halit Taşyapan kazandı CHP, Pınarbaşı’ndaki iptal kararına itiraz edecek Başkan Büyükkılıç mazbatasını aldı Başkan Güleser mazbatasını aldı Mazbatasını aldıktan sonra Başkan Palancıoğlu’ndan ilk sözler: Mesaj alındı Pınarbaşı seçimleri iptal edildi Melikgazi İlçe Belediye Meclis Üyeleri kesinleşti Felahiye’de sandıktan CHP çıktı Kayseri, Başkan Büyükkılıç ile devam ediyor
×