“Erciyes’i önümüzdeki dönemde termal turizmle de buluşturacağız”

“Erciyes’i önümüzdeki dönemde termal turizmle de buluşturacağız”
Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Erciyes Dağında jeotermal sondaj çalışmalarının hangi aşamada olduğu hakkında bilgi veren Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı “Erciyes’i önümüzdeki dönemde termal turizmle de buluşturacağız. Bunun için yoğun çaba sarf ediliyor” dedi.

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi kış turizminin en gözde merkezlerden birisi olmaya devam ediyor. Her yıl 2 milyon turist ağırlayan Erciyes, sıcak su ile birlikte termal turizmini başlatarak yılın her ayı turist ağırlamaya hazırlanıyor.

Yaklaşık 3 yıl önce başlayan sıcak su arama çalışmaları hakkında bilgi veren Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı “2 sefer sondaj yaptık. Şu anda 2 bin 200 metreye sondaj inmiş durumda deniz seviyesine kadar indik. Dağda yapılan sondajlar çok maliyetli ve zor. Türkiye’de bu tür sondajları yapabilecek makine sayısı çok sınırlı. Bu işleri Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) yapıyor. Biz sadece ev sahipliği yapıyoruz. 2 bin 200 metreye inildi, kuyuda belli sıcaklıkta test edildi. Bundan sonra o sıcak suyu nasıl yukarı çıkartırız bunun kaygısını çekiyoruz. Sıcak su üzerinde çok zaman harcadığımız efor sarfettiğimiz bir mevzu. Erciyes’i önümüzdeki dönemde termal turizmle de buluşturacağız.  Bunun için yoğun çaba sarf ediliyor” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×