Erciyes Üniversitesi'nden uluslararası yabancı dil eğitimi konferansı

Erciyes Üniversitesi'nden uluslararası yabancı dil eğitimi konferansı
Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, Doç. Dr. Erdem Akbaş tarafından organize edilen ve İngilizce öğretmenlerini hedefleyen uluslarası bir konferansa ev sahipliği yaptı.

Lisans, Yüksek lisans, doktora düzeyindeki İngilizce öğretmenleri ve öğretmen adaylarını bilgilendirmek ve desteklemek amacıyla düzenlenen etkinlikte Prof. Dr. Esim Gürsoy ve Prof. Dr. Cem Balçıkanlı, katılımcılara sunumlar yaptı. İngilizce öğretmenlerinin rolü, öğretim stratejileri ve öğrenci etkileşimi gibi konulara odaklanan oturumlar, katılımcılar arasında canlı bir tartışma ve bilgi paylaşımı ortamı sağladı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Esim Gürsoy, “Beni burada en çok etkileyen şey öğrenciler oldu. Bu konferans için canla, başla, canı gönülden, yürekten çalışmaları ve bizimle bu kadar ilgilenmeleri ile çok güzel işler yapıldı ve inanılmaz mutlu oldum. Konferansta İngilizce öğretmenleri ile bilinçli farkındalık üzerine konuştum. Konuşmamın diğer yarısında ise öğretmenlerin sınıfta bilinçli farkındalık etkinliklerini nasıl kullanabileceklerini konuştuk. Bizi burada ağırlayan herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Gazi Üniversitesi Prof. Dr. Cem Balçıkanlı, “Lisans üstü öğrencilerinin aktif katılım gösterdiği bir konferans için bir aradayız. Erciyes Üniversitesi ülkemizde bulunan birkaç araştırma üniversitesinden biri olarak bu tür araştırma içeren çalışmalara destek veriyor ve bunu da lisans üstü öğrencilerin İngilizce eğitimi alanında bir araya gelip kendi araştırmalarını paylaştıkları, bu bağlamda kendi çalışmalarını diğer insanlara aktardıkları ve onlardan geri bildirim aldıkları bir şekle dönüşüyor. Öğretmen, öğretmen adayları ve araştırmacılara kendi eğitim felsefelerini bulmalarına yardımcı olacak bir konuşma yapacağım. Değerli meslektaşlarımızın çalışmalarını takip edip onlara geri vermek suretiyle araştırmalarını destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Erdem Akbaş ise, “Konferansta inanılmaz deneyimler elde ediyoruz. Farklı illerden öğretmen ve öğrencilerimiz geldi. Burada güzel bir network oluşturduğumuza inanıyorum ve bu geleneksel bir hale gelecek. Her mayıs ayının son cumartesi günü bizlere ayrılacak bu bizim için inanılmaz gurur verici bir etkinlik oldu şu ana kadar” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nden ‘sağlıklı yaşama teşvik’ projesi Kayseri, LGS’de en başarılı 10 şehir arasına girdi ERÜ’nün 2024 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı ERÜ Turizm Fakültesi 15. Dönem Mezunlarını Verdi 9’uncu sınıf öğrencileri projeleriyle psikoloji dalında Türkiye ikincisi oldu Ülke genelinde 1 milyon 38 bin 192 öğrenci LGS’ye girdi Kayseri Üniversitesi Danışma Kurulu Toplandı NNYÜ Öğrenci Kulüplerinden “May Fest” Etkinliği ERÜ’de “ERÜSMÜS+ Kültür Buluşması” Düzenlendi NNYÜ Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencilerinde devir-teslim KAYÜ Aşçılık Programı Öğrencileri Başarıya Doymuyor Erciyes Üniversitesi'nden uluslararası yabancı dil eğitimi konferansı ERÜ'lü Öğretim Üyesi Karaboğa, Yükseköğretim Kurulu Üyeliği'ne atandı NNYÜ’de “Önlük Giyme ve Işık Alma” Heyecanı Kayseri Üniversitesi’nde “Güçlü Birey, Sağlıklı Aile ve Gelişen Toplum” Konulu Çalıştay Düzenlendi ERÜ Güzel Sanatlar Bölümü’nden Resim Şöleni! Kayseri Üniversitesi, Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği’ne Üye Oldu Türkiye Yüzyılı,Maarif modeli bilgilendirme toplantısı ERÜ, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasında İlk 500 Üniversite Arasında ERÜ, THE 2024 Asya Üniversiteleri Sıralamasında İlk 500’de NNYÜ’de Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresi Yapıldı ERÜ Patent Tescil Başvurusu’nda İlk 4’te Yerini Aldı 18. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması Sergi Açılışı gerçekleştirildi Kayseri Üniversitesi, İşgücü Piyasalarında İhtiyaç Duyulan Alanlarda Eğitim Veriyor KAYÜ Rektörü, Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi
×