Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Tamamlandı

Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Tamamlandı
Geçtiğimiz hafta Koramaz Vadisi’nde başlayan Uluslararası Dağ Bisiklet yarışları Erciyes’teki etapların ardından tamamlandı. Bisikletçiler yarışların son gününde Erciyes’in zorlu arazi koşullarında pedal çevirdi.

Uluslararası Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Yüksek İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş, Spor A.Ş. ve Hüma Hastanesi destekleri ile düzenlenen Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları sona erdi.

Cross Country Olimpik / XCO ve Cross Country ShortTrack olmak üzere 4 farklı etapta yapılan mtb – dağ bisikleti müsabakalarıKoramaz Vadisi ve Erciyes Dağı’ndaki parkurlarda gerçekleştirildi.

Bisikletçiler organizasyonun son etabında Erciyes’in 2.200 metresinde bulunan 24 km uzunluğundaki parkurda ter döktü.

Yarışlar sonucunda Kazakistan Bisiklet Takımı’ndan DenisSergiyenko birinci gelirken Türkiye Bisiklet Milli Takımı’ndan Zeki Kaygısız ikinci, yine aynı takımdan Furkan Akçam üçüncü geldi.

Kadınlarda ise Kazakistan Bisiklet Takımı’ndan Alina Sarkulova birinci aynı takımdan TatyanaGenelevaise ikinci oldu.

Derece elde eden sporculara düzenlenen ödül töreni ile madalya ve kupaları Kayseri Erciyes A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Zafer Akşehirlioğlutarafından takdim edildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×