Reklamı Kapat

Erciyes Uluslararası Bisiklet Yarışları Yeniden Start Aldı

Erciyes Uluslararası Bisiklet Yarışları Yeniden Start Aldı
Erciyes Uluslararası Yol Bisiklet müsabakaları Grand Prix Tomarza etabı ile tekrar başladı. Bisikletçiler 133 km uzunluğundaki parkurda pedal çevirdi. Yarışlar bugün Grand Prix Kapuzbaşı etabı ile devam edecek.

Bisiklet sporunun merkezi haline gelen Kayseri Erciyes, Türkiye başka olmak dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel sporcuların katıldığı uluslararası yol bisiklet yarışına sahipliği yapıyor.
Uluslararası Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Yüksek İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Uluslararası Erciyes Yol Bisiklet Yarışları’nın ilk günü Grand Prix Tomarza etabı ile başladı.
Organizasyonda Türkiye başka olmak üzere Amerika, Malezya, Kuveyt, Cezair, Özbekistan, Kazakistan ve Güney Afrika gibi dünyanın dört bir yanından bisiklet takımları mücadele ediyor.
Kayseri Bilim Merkezi önünden start alan yarışlar Tomarza ilçesinde sona erdi. Usta pedalcılar 133 km uzunluğundaki parkurda uluslararası puanları hanesine yazdırmak için kıyasıya mücadele etti.
Müsabakalar sonunda Cezayir Bisiklet Milli Takımı'ndan Hamza Yacine birinci, Sakarya BB Spor Kulübü’nden Ukraynalı Mykhaylo Kononenko ikinci, Cezayir Bisiklet Milli Takımı'ndan Saidi Nassim üçüncü geldi.
En genç sporcu ödülünü ise Konya BB Spor Kulübü’nden Ali İhsan Eğin elde etti.
Derece elde eden sporculara madalya ve kupalarını Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin takdim etti.
Grand Prix Tomarza etabının ardından Grand Prix Kapuzbaşı, Grand Prix Develi ve Grand Prix Kapadokya etapları yapılacak.
19 Ağustos 2022 Cuma günü gerçekleşecek olan Grand Prix Kapuzbaşı etabı, Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayıp Yahyalı Meydanı’nda bitecek. Sporcular 113 km boyunca pedal çevirecek.
Yarış Programı ise şöyle;
19 Ağustos 2022 Cuma günü Grand Prix Kapuzbaşı
Başlangıç: Develi Seyrani Kampüsü önü
Bitiş: Yahyalı Meydanı
Km uzunluk: 113 kilometre
Start saat: 11.00 - Finish 14.30
20 Ağustos 2022 Cumartesi günü Grand Prix Develi
Başlangıç: Develi Seyrani Kampüsü önü
Bitiş: Develi Seyrani Kampüsü önü
Km uzunluk: 111 kilometre
Start saat: 11.00 - Finish 14.00
21 Ağustos 2022 Pazar Günü Grand Prix Kapadokya
Başlangıç: Ürgüp Şükrüoğulları Pastanesi
Bitiş: Erciyes A.Ş. İdari bina önü
Km uzunluk: 143 kilometre
Start saat: 14.00 - Finish 17.30

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Tamamlandı Karaismailoğlu: Turizm merkezli havalimanlarında bu yaz 32 milyon 440 bin yolcuya hizmet verildi Bez bebek satmak için 4 dil öğrendiler Kayseri’ye şehit ateşi düştü..! Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Çağan’dan Abdulkadir Güneş’e ziyaret Büyükkılıç: "İtfaiye Ekiplerimiz Gece Gündüz Demeden Çalışıyor" Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Erciyes'te devam ediyor Hikmet Cıngıllı Anaokulu Talas’ta açıldı ERÜ’de sergilenecek tiyatro oyununun yasaklanması, Baro ve Rektörü karşı karşıya getirdi Ahmet Bahçecigil; “Bağımsız Adaylar KTO’ya katkı sağlayacak” Şeker pancarı alım fiyatı 3’üncü defa güncellendi Hausen Emlak CEO'su İlgün, KTO meslek komitesi seçiminde iddialı çalışıyor AYDEMİR, KTO KOMİTESİ İÇİN BAĞIMSIZ ADAY OLDU Erkilet’te yağmur suyu yollarda birikti, trafik aksadı Ağaçlar Ayakta Ölür’ oyunu Kayseri’de Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan’dan Öz İplik İş Sendikasına ziyaret TÜRKİYE’NİN AYAĞINA VURULMUŞ PRANGALARI KIRDIK Yemliha’yı dolu vurdu Valilikte İki Protokol Birden İmzalandı Rektör Altun, Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’ı Ziyaret Etti Erciyes Dağı’na sezonun ilk karı yağdı..! 'Milli Elektrikli Trenlerin” seri üretimine başlandı Kayseri için 'sarı' uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat! Trafik ışıklarında görme engelliler için sesli sistem ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Rektörlük Mazbatasını Aldı
×