Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu

Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Erciyes A.Ş.’nin ev sahipliği yaptığı TÜBİTAK tarafından desteklenen, Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen “Zirvede Bilim 4: Özel Yetenekli Öğrencilerle Erciyes Dağı Bilim Okulu” projesi ile özel yetenekli öğrenciler zirvede bir araya geldi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Erciyes A.Ş., TÜBİTAK tarafından desteklenen, Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen “Zirvede Bilim Erciyes Dağı Bilim Okulu” projesine ev sahipliği yaptı.

Türkiye’deki Bilim ve Sanat Merkezleri'nde (BİLSEM) eğitim görmekte olan özel yetenekli öğrencilerle farklı bilim dallarından eğitmenlerin danışmanlığında geniş bir çerçevede bilimsel aktiviteler gerçekleştirmeyi amaçlayan proje 26 farklı ilinden özel yetenekli öğrencilerin katılımı ile Erciyes’te düzenlendi. Öğrenciler, 24 Haziran Pazartesi günü başlayan ve 30 Haziran Pazar günü tamamlanan “Zirvede Bilim Erciyes Dağı Bilim Okulu” projesi ile bir hafta boyunca; bilgi düzeylerini artırdı, teorik ve uygulamalı eğitimler aldı. Bilim, kültür, spor ve sanat dolu bu serüvenle, gençler öğrenme fırsatı buldu.
Öte yandan, 26 ilden projeye katılan öğrenciler, dünyanın sayılı kayak tesisleri arasında yer alan ve her sezon milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri ile yaz aylarında da sporseverlerin gözdesi olan Erciyes’in güzelliklerini keşfetmenin mutluluğunu yaşadılar.
Zirvede Bilim 4: Özel Yetenekli Öğrencilerle Erciyes Dağı Bilim Okulu öğrencileri misafirperverlikleri için Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a ve Erciyes A.Ş. yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı
×