Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin: Devletimizin yanında durmaya devam edeceğiz

Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin: Devletimizin yanında durmaya devam edeceğiz
Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, döviz kurlarındaki dalgalanmalarda türbülansa kapılanlardan olmadıklarını belirterek, "Hep devletimizin yanında olmaya, durmaya devam edeceğiz." dedi.

Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneğinin (KAYMOS) Ommer otelde düzenlediği istişare toplantısında konuşan Ertekin, Kayseri ile gönül bağları olduğunu belirtti.

Türkiye sınırlarını aşan holdingin 504 milyon dolar ihracatı, 8 farklı sektörde hizmet veren, 13 binden fazla çalışanı ve dolaylı 45 bin istihdamı olan devasa bir güç olduğunu kaydeden CEO Ertekin, farklı sektörde hizmet vermelerine rağmen gelirlerinin neredeyse üçte birinin hala mobilyadan geldiğini söyledi.

Mobilyanın kendileri için çok önemli ve stratejik hizmet verdikleri alanlardan biri olduğunu ifade eden Ertekin, Türkiye'deki en büyük 5 mobilya markasından 3'ünün holdingleri bünyesinde bulunduğunu vurguladı.

Türkiye’de 2020'de yaşanan Kovid-19 salgınını çok iyi atlattıklarını, 2021'in de 2020'den daha iyi olduğunu dile getiren Ertekin, şunları dile getirdi: "2021 yılında dalgalanmalar, dövizin bir anda 17-18 liralara çıkmasına, geri gelmesine rağmen biz Kayserililer olarak devletimizin yanındayız. Sonuna kadar yanında olmaya devam edeceğiz. Türbülansa kapılanlardan hiçbir zaman olmadık, olmayacağız. Gelişmeleri hayretle izleyenlerden, mevcut dalgalanmalardan tedirgin olanlardan olmadık, olmayacağız. Hep devletimizin yanında olmaya, durmaya devam edeceğiz."

PAYLAŞ
GÖNDER
×