Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz!

Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz!
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Muş'ta yaptığı açıklamada, "1 buçuk milyonu üniversiteli olmak üzere 10 milyona yaklaşan işsizler ordumuz var. Bunlara iş imkanı neden yok? Halen daha annesinden babasından harçlık alan gençlerimiz var. Öbür taraftan bakıyorsunuz iktidara yakın olursanız diplomanız olmasa bile işiniz ve maaşınız hazır. Hatta bir tane değil 3 tane 5 tane 10 tane maaşın hazır. Böyle adaletsizlik olmaz." dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin 1. Muş Olağan Genel Kongresi'ne katıldı.  

Esnaf ziyareti ve İl başkanlığının açılışını yaptıktan sonra bir düğün salonunda yapılan kongreye katılan Erbakan, Anadolu'nun kapılarının İslam'a açıldığı Malazgirt'inbulunduğu Muş'ta bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

'Milli Görüş için Muş'un ayrı bir önemi var'

Muş'un Milli Görüş tarihinde müstesna bir yeri olduğunu söyleyen Erbakan şöyle konuştu:

"Merhum liderimiz, Milli Görüş Hareketi'nin ilk resmi üyesini 50 yıl evvel hususi bu iş için Ankara'dan Malazgirt'e gelip kaydetmişti. Mademki İslam'ın Anadolu'ya girdiği yer Malazgirt'tir, bin yıl sonra yeniden şahlanışın, yeniden şuurlanmanın ve milli görüşün Anadolu'ya girişinin ilk noktasının da 'Malazgirt olması gerekir' dedi ve geldi burada kaydetti. Muş'ta, Malazgirt'te milli görüşün, Yeniden Refah'ın bu kongresini, bu programını yapmak gerçekten de büyük mana ifade ediyor ve bizleri ayrıca bahtiyar ediyor. Biz de milletimiz için Paylaşımda adaleti, yönetimde adaleti tesis etmek üzere yola çıktığımızı daha ilk günden itibaren ifade ettik. Birinci 40 yılda hem merkezi hükümette hem yerel yönetimlerde bu ülkeye, bu millete efsane hizmetler yapmış olan milli görüşün ikinci 40 yılda da aynı efsane hizmetleri devam ettireceğinin müjdesini vermiş olduk."

 

'20 yıllık partilerin ulaşamadığı üye sayısına 3 yılda ulaştık'

"Milletimiz için, ezilenler için ve mazlumlar için biz varız diye çok önemli bir sloganla partimizin kuruluşunu gerçekleştirdik. Biz bu yola çıkarken önce Allah'a, sonra da bu aziz millete güvenerek yola çıktık." diyen Erbakan, "Bugün geldiğimiz noktada 200 bine yakın resmi üyemiz, elimizde ıslak imzalı üye formlarımız yaklaşık 100 bin. Yani bu ikisini beraber değerlendirdiğimizde daha 3 yılımız dolmadan neredeyse 300 bin üyeye ulaşmış oluyoruz ki bu yeni kurulan diğer hiçbir partinin harcı olmayan bir rakamdır. Hatta ve hatta yeni kurulanları bırakın 20, 30 yıllık partilerin ulaşamadığı bir üye sayısıdır."

Genç İşsizlik sosyal açıdan endişe verici boyutta!

Ülkedeki büyük işsizlik sorununa değinen Erbakan, " İşsiz sayımız ile Yunanistan'ın nüfusundan fazla işsizimiz var maalesef. 1 buçuk milyon üniversiteli genç işsizimiz var. Yüzde 30'u aşan bir rakam ile dünyanın en yüksek boşta gezen genç oranına sahibiz. 3 gencimizden biri boşta, yani ne okuyor ne çalışıyor. Bu bir toplum için sosyal açıdan büyük bir tehlikedir. Bu gençlerimizin çalışmamasının sebebi yeni dolar kuruyla birlikte Afrika seviyesinde asgari ücrete mahkum edilmeleridir. Gençler iş beğenmiyor diyorlar? Sen asgari ücreti 5 bin 6 bin yap bakalım çalışmıyorlar mı?  1 buçuk milyonu üniversiteli olmak üzere 10 milyona yaklaşan işsizler ordumuz var. Bunlara iş imkanı yok. Halen daha annesinden babasından harçlık alan gençlerimiz var.  Öbür taraftan bakıyorsunuz iktidara yakın olursanız diplomanız olmasa bile işiniz ve maaşınız hazır. Hatta bir tane değil 3 tane 5 tane 10 tane maaşın hazır. Böyle adaletsizlik olmaz. " Burdan şunu da belirtmek isterim. Bizim iktidarımızda birden fazla maaş alan bir tane bile bürokrat olmayacak inşallah." şeklinde konuştu.

Kongrenin ardından bölgenin önemli kanaat önderleri ile bir araya gelen Erbakan, basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Adalet Bakanı ve TÜİK Başkanı kararname ile değişti Gelecek Partisi’nden üçüncü ittifak açıklaması İYİ Partili Ataş: “Cumhur ittifakı eridikçe de inatlaşıyor” Ödenek sorunu yaşanan havaalanı terminal binası için Mustafa Elitaş devrede KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: “Türkiye sayesinde varlığımızı sürdürebildik” Halaçoğlu'ndan öneri: Esed af çıkardı, Suriyelileri gönderin oyları kazanın BBP’li Çevrim: “Yolların açılmasını sağlamak belediyelerin asli görevi” İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, korona virüse yakalandı. CHP’li Orhan: “Doğal afetler üzerinden siyaset olmaz” Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na cevap: Çok iyi biliriz sizin halk belediyeciliğinizi Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Birtane’den Gaffar Okkan için tepki çeken sözler İYİ Partili Yücel: Kayseri sanayisi şarteli kapandı Başkan Çopuroğlu’ndan Sedef Kabaş’a sert tepki Kazım Yücel: "Herkes yarına umutla bakmak istiyor" AK Parti Kayseri Milletvekili Atçı: "Doğalgaz fiyatlarında Avrupa’da en ucuz ülke Türkiye" Özhaseki: “Sedef Kabaş’a sözlerini aynen iade ediyoruz” Rasim Arı’dan hodri meydan Kazım Yücel dert dinledi: Faturalar can yakıyor Erbakan: Asıl cahillik Peygambere ve eşine dil uzatılmasına ifade özgürlüğü demektir Babacan: “Bu kriz, el yapımı bir krizdir” CHP’li Arık’ın ‘emekli maaşı’ önergesi reddedildi Kayseri için demediğini bırakmayan Rasim Arı, AK Parti’den istifa etti Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Narin: Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu CHP İl Başkanı Özer'den AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'e 3 kuruşluk tazminat davası Kayseri’de Covid-19 yüzde 100 arttı
×