Engelli bireylere akülü araç dağıtım töreni düzenlendi

Engelli bireylere akülü araç dağıtım töreni düzenlendi
Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenen 150 engelli bireye bir hayırseverin desteği ile alınan akülü engelli araçlarının teslimi gerçekleştirildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nün hayırsever Çetin Şen'in katkısıyla düzenlediği 'Emniyetle Engelsiz Yarınlar Projesi' kapsamında, bedensel engelli 150 kişiye dağıtılan akülü araç teslim töreni düzenlendi. Törene AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve protokol üyeleri katıldı. Törende konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Bugün Akülü engelli araçlarının 160’ının dağıtılacağını öğrendim. Seneye bu sayı artarak devam edecektir. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yarın Öğretmenler günü, kutluyorum. Gelecek hafta da Engelliler Haftası, şimdiden kutluyorum. Hepimiz engelli adayıyız. Buraya gelirken öğrendim dün Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz 5 kilo uyuşturucu madde yakalanmış. Uyuşturucuyu üretenler çocuklarımızın hayatını çalıyorlar. BU bütün insanlığın problemdir. Umuyorum biliyorum ki bu moral motivasyonuyla birlikte önümüzdeki günlerde mücadelen kötülük kazıyana kadar devam edecek" dedi.
VALİ GÖKMEN ÇİÇEK: EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN”
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise, “Bugün burada geçen seneki sayıdan daha fazla engelli aracının dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Yahyalı’nın bir yerine gittiğimizde ‘Allah razı olsun orada dağıtılan araçlardan birini kullanıyorum’ diyeni duydum. Emeği olan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Kayseri Emniyet Müdürü Kamil Karabörk de emeği geçenlere teşekkür etti.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise , “İnsani bir anlayış içinde engelli vatandaşımızın engelsiz bir yaşam sağlaması için çalışıyoruz” ” ifadelerini kullandı.
Daha sonra engelli bireylere akülü araçları teslim edildi. Tören hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Sanayicinin Memnuniyeti Anketlerle Düzenli Ölçülüyor Baharın müjdesi cemre suya düştü KASKİ, 'ISO/IEC 27001 Sertifikası' ile Bilgi Güvenliğini Tescilledi Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli”
×