Eğitimci Merve Gülcemal, ERVA'da 'Edeb'i Anlattı

Eğitimci Merve Gülcemal, ERVA'da 'Edeb'i Anlattı
Kayseri Valiliği bünyesinde Kayseri Değerler Eğitim Proje Koordinasyon Merkezi (KAYDEM) Erdemlerimizle Varız (ErVa) projesi kapsamında Eğitimci Yazar Merve Gülcemal, tarafından “Edep” konulu seminer verildi.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen seminere, Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, ilçe kaymakamları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı. 


Vali Yardımcısı Ömer Tekeş tarafından yapılan konuşma ve KAYDEM Proje Koordinasyon Başkanı Esra Kuşkaya’nın yapmış olduğu konuşmanın ardından “Edep” konulu seminere İnsan hakları gününde Gazze’de yaşananların insanlığa sığmadığını ifade ederek başlayan Yazar Merve Gülcemal, Edep konusunun ise insan kişiliğinin gelişmesinde ve insan ilişkilerinde önemli rolünü, üsve-i hasene olan Hz Muhammed üzerinden okumak gerektiğini, Çağdaş eğitim nazariyelerinin köklerimizle bazı konularda örtüşmediğini Montessori, Jean Piaget gibi doktor-psikolog ve eğitimcilerin teorileri üzerinden örnekleriyle anlattı.  
Yazar Gülcemal, gençler, çocuklarla ilgili değişimlerin, sorunların yeni olmadığı Antik Yunanda Sokrates’in bile bizlerin bugünkü serzenişlerine benzer cümleler kurduğunu söyledi.  Yazar ayrıca sorunların çözümü ve ilişkilerin iyileşmesinin yolunun ‘İlla Edep, İlla Sevgi ve İlla Edep’ ile olacağı vurgusuyla sunumunu bitirdi.
ErVa projesi kapsamında Kasım ayında, okullarda öğretmen, öğrenci ve çalışanlarına yönelik, farkındalık oluşturacak çalışmalar yapıldı. 
Program, katılımcıların Eğitimci Yazar Merve Gülcemal ile toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri Üniversitesi, İşgücü Piyasalarında İhtiyaç Duyulan Alanlarda Eğitim Veriyor KAYÜ Rektörü, Çok Kitap Okuyan Öğrencileri Ödüllendirdi “Kayseri’de tekli eğitime geçilmesi için en az 15 okula daha ihtiyaç var” ‘Okul Öncesi Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Çalıştayı gerçekleştirildi Erciyes Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı Kayseri Üniversitesi ile Osman Ulubaş Köşk Anadolu Lisesi Arasında İki Ayrı Protokol İmzalandı Rektör Prof. Dr. Altun, Uluslararası Öğrenciler ile Buluştu Eğitimci Merve Gülcemal, ERVA'da 'Edeb'i Anlattı ERÜ, Sürdürülebilirlik 2024 Sıralamasında 8. Oldu ERÜ Tarafından Düzenlenen 5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı Sona Erdi ERÜ’de Araştırma Dekanlıkları Çalıştayı Düzenlendi Altun: “Araştırma merkezlerimiz üniversitemizin yukarıda kalmasına katkı sağladı ERÜ Malezya’daki 3 Üniversite ile İş Birliği Yapacak ERÜ’ye TÜBA’dan 3 Ödül AGU¨ O¨gˆretim U¨yesi Dr. Erdem’e U¨stu¨n Bas¸arılı Genc¸ Bilim I·nsanı O¨du¨lu¨ NNYÜ’de “Diş Hekimleri İçin Sağlıklı Yaşam Rehberi” sempozyumu Deprem Bölgesinden Kayseri’ye gelen öğretmenlere, Öğretmenler Günü yemeği ERÜ Araştırma Üniversiteleri Sıralamasında Devlet Üniversiteleri Arasında 8. Sırada Yer Aldı Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23'e Ev Sahipliği Yapacak Bakan Yusuf Tekin: “Eğitimin başlangıç noktası ailedir” ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması Öğrencilere teknolojik cihaz ve internet desteği başvuruları başladı AGÜ Öğretim Üyeleri “Dünyanın en etkili bilim insanları” Listesinde ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ersoy, ERÜ’yü Ziyaret Etti AGÜ Öğretim Üyesi Dr. Koca’ya YÖK’ten Üstün Başarı Ödülü
×