Dünya Temizlik Günü’nde Kayseri’de gönüller 3 yerde çevre temizliği yaptı

Dünya Temizlik Günü’nde Kayseri’de gönüller 3 yerde çevre temizliği yaptı
16 Eylül’de Dünya Temizlik Günü nedeniyle Let’s Do It Kayseri Temsilciliği tarafından düzenlenen Gençlik Merkezi ve Genç Kızılay üyeleri Sarımsaklı ve Kıranardı mesire alanları ile Hisarcık Vadisi’nde çevre temizliği yaptı.

Etkinlik öncesinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Let’s Do It Kayseri Temsilcisi Süreyya Özbağdatlı, “Bugün 16 Eylül, 2016 yılından itibaren bu gün Dünya Temizlik Günü olarak kutlanmaktadır. Bu hareketin başlangıcı 2005 yılında Estonya’da 5 saatte 10 bin ton çöp toplanmasıyla gerçekleşen ve daha sonra her sene bu tekrarlayan bir etkinlik olarak gerçekleşen Let’s Do It çerçevesinde yapılıyor. Let’s Do It 2018 yılından itibaren Türkiye’de dernekleşmiş ve her yol 16 Eylül’de bugün kutlanmaktadır. Bizde onun için bir araya geldik. Kayseri’de 3 farklı noktada çevre temizliği yapacağız. Şuan 180 ülkede Türkiye’de de 81 ilde aynı anda temizlik faaliyeti yapılacak.” diye konuştu.
Kayseri Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Semra Tenbel ise, “Bu oluşumun bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. BM’nin sürdürülebilir 17 kalkınma planlarının hedeflerini gerçekleştirebilmek adına burada bulunuyoruz. Dünya Temizlik Günü de buna bir vesile. Sadece bir gün değil değil, aslında her gün Dünya Temizlik Günü gibi kutlanması, bu şekilde çevremizin temiz tutulmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Saha sonra belirlenen yerlere dağılan gönüllüler geri dönüşüm sınıflarına göre atıkları topladılar.

PAYLAŞ
GÖNDER
KALKINMA YOLU’NDA TARİHİ ADIM Horsana Çayırı'nda ne için dua edildi Vali Çiçek’e çocuklardan sevgi seli Cumhuriyet Meydanında 23 Nisan töreni düzenlendi 23 Nisan’da sıcak hava balonlarında Türk bayrağı dalgalandı 213 MİLYON ELEKTRONİK TEBLİGAT; 7 MİLYAR TASARRUF “23 Nisan milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği anlamlı bir gündür Kayseri OSB’de Teknik Kampüsün Temelleri 2025’te Atılacak "Kayseri, Kapadokya'nın merkezinde sayılıyor ve yurt dışından yabancıların gelmesi son derece kolay PRESTİJ PROJESİ: ANKARA-İZMİR YHT HATTI Bakanlık ve Büyükşehir, Erciyes'in Eteklerine 271 Bin Fidan Dikecek Kayseri'de sağlık çalışanları Filistin için ‘sessiz yürüyüş’ gerçekleştirdi OSB Teknik Kampüsü için imzalar atıldı Vali Çiçek Develi’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi Vali Çiçek, “İlimizde de hissedilen deprem nedeniyle saha taraması başladı, olumsuzluk yok” Tokat’ta meydana gelen 5,6 şiddetindeki deprem Kayseri’den de hissedildi Bünyan Cezaevi bahçesine 4 bin meyve ağacı dikildi Vali Gökmen Çiçek: “Bu şehirde asla uyuşturucu sattırmayacağız” Vali Gökmen Çiçek duyurdu: Yahyalı’da rafting alanı açılıyor Vali Gökmen Çiçek: “Turizmciler, gelecekte çok kıymetli bir konumda olacaklar” ‘Kayseri’nin Turizm Değerleri’ Resim Sergisi açıldı Dev İstihdam Fuarı Kayseri’de kurulacak Vali Yardımcısı Tekeş, “Spor okullarıyla birlikte 8 bin sporcu sayısını aşacağız” Vali Gökmen Çiçek: “Kayserinin hazineleri yerlerinde boş durmayacak” Vali Yardımcısı Tekeş, “ERVA Spor Okullarını mahalle bakkalından yakın hale getirmek istiyoruz”
×