Reklamı Kapat

Dünya Temizlik Günü’nde Kayseri’de gönüller 3 yerde çevre temizliği yaptı

Dünya Temizlik Günü’nde Kayseri’de gönüller 3 yerde çevre temizliği yaptı
16 Eylül’de Dünya Temizlik Günü nedeniyle Let’s Do It Kayseri Temsilciliği tarafından düzenlenen Gençlik Merkezi ve Genç Kızılay üyeleri Sarımsaklı ve Kıranardı mesire alanları ile Hisarcık Vadisi’nde çevre temizliği yaptı.

Etkinlik öncesinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Let’s Do It Kayseri Temsilcisi Süreyya Özbağdatlı, “Bugün 16 Eylül, 2016 yılından itibaren bu gün Dünya Temizlik Günü olarak kutlanmaktadır. Bu hareketin başlangıcı 2005 yılında Estonya’da 5 saatte 10 bin ton çöp toplanmasıyla gerçekleşen ve daha sonra her sene bu tekrarlayan bir etkinlik olarak gerçekleşen Let’s Do It çerçevesinde yapılıyor. Let’s Do It 2018 yılından itibaren Türkiye’de dernekleşmiş ve her yol 16 Eylül’de bugün kutlanmaktadır. Bizde onun için bir araya geldik. Kayseri’de 3 farklı noktada çevre temizliği yapacağız. Şuan 180 ülkede Türkiye’de de 81 ilde aynı anda temizlik faaliyeti yapılacak.” diye konuştu.
Kayseri Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Semra Tenbel ise, “Bu oluşumun bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. BM’nin sürdürülebilir 17 kalkınma planlarının hedeflerini gerçekleştirebilmek adına burada bulunuyoruz. Dünya Temizlik Günü de buna bir vesile. Sadece bir gün değil değil, aslında her gün Dünya Temizlik Günü gibi kutlanması, bu şekilde çevremizin temiz tutulmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Saha sonra belirlenen yerlere dağılan gönüllüler geri dönüşüm sınıflarına göre atıkları topladılar.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Mevlid Kandili Mesajı Felahiye Belediyesi anıtmezarı restorasyonunu tamamladı Vali Çiçek, “Kayseri 2024 Avrupa Spor şehri seçildi” Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor! Vali Çiçek, Gaziler Onuruna Yemek Verdi Çiçek, “Ahilik Teşkilatı, Medeniyetimizin Dünyaya Armağan Ettiği En Büyük Hediyelerden Birisidir” Altınokta Körler Derneği Kayseri Şube başkanı Atmaca güven tazeledi URALOĞLU TUSAŞ’I ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU Şehidimize Son Görev Kayseri OSB Başkanı Yalçın: “Kayseri’yi Fuarlar Şehri Yapmak İçin Çalışıyoruz”
×