Reklamı Kapat

Dondurmacılar isyanda!..

Dondurmacılar isyanda!..
Kayseri’de yüksek hava sıcaklıklarında serinlemek isteyen vatandaşlar dondurmayla serinlemeye çalışıyor. Ancak dondurmacı Serkan Hasyüncü, maliyete bağlı fiyat artışlarından dolayı satışların beklenen düzeyde olmadığını söyledi.

Kayseri’de termometreler 40 dereceyi görürken hissedilen sıcaklık ise daha yüksek. Hal böyle olunca vatandaşlar, ormanlık ya da sulak alanlarda serinlemeye çalışıyor. Yüksek hava sıcaklıklarından bunalan bazı vatandaşlar da dondurma başta olmak üzere serinletici gıdalara yöneliyor. Ancak dondurmacıar beklenen satışı yapamamaktan dert yanıyor.

Dondurmacı Serkan Hasyüncü, kavurucu sıcaklara rağmen vatandaştan beklenen ilgiyi göremediklerini söyledi. Hasyüncü, “Kayseri gibi nüfusu kalabalık olan bir şehirde istediğimiz randımanı alamıyoruz. Hava sıcaklığının tabi ki etkisi oluyor. Yine de istediğimiz randıman olmuyor. Çünkü milletin durumu ve fiyatlar belli. Her şey arttı. Gurbetçilerin şimdilik herhangi bir faydası olmadı. Çünkü büyük alışveriş merkezine gidiyorlar. Yine de gurbetçi olarak senelerdir gelen müşterilerimiz var. Ben kendimi bildim bileli bu işteyim. Bu işin içerisinde olduğum seneleri bu hesaba katarsak, ilk defa böyle bir sezon geçiriyoruz. Her gün zam geliyor. İnsanların alım gücü de zorlaştı” dedi.

‘DONDURMANIN KİLOSU 90, BİR TOPU 4 LİRA’

Dondurmacı Hasyüncü, kaliteli dondurmanın en basit haliyle tadından anlaşılacağını belirtti. Hasyüncü fiyatlar hakkında ise, “Dondurmanın bir topu şu an 4 lira. Sezon başında 3 liradan satıyorduk. Geçen sene bu fiyat aralığı 1,50 - 2 liraydı. Normalde 50 kuruşluk bir zam olması gerekiyordu. Ama şu an 1,50 liralık 2 liralık bir zam oldu. Beklenmedik bir zam oldu. Dondurmanın kilosu da şu an 90 lira. Daha da artabilir. Bizim yaptığımız dondurmanın içerisinde süt, salep ve şeker dışında herhangi bir katkı maddesi yok” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Erciyes Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Tamamlandı Karaismailoğlu: Turizm merkezli havalimanlarında bu yaz 32 milyon 440 bin yolcuya hizmet verildi Bez bebek satmak için 4 dil öğrendiler Kayseri’ye şehit ateşi düştü..! Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Çağan’dan Abdulkadir Güneş’e ziyaret Büyükkılıç: "İtfaiye Ekiplerimiz Gece Gündüz Demeden Çalışıyor" Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Erciyes'te devam ediyor Hikmet Cıngıllı Anaokulu Talas’ta açıldı ERÜ’de sergilenecek tiyatro oyununun yasaklanması, Baro ve Rektörü karşı karşıya getirdi Ahmet Bahçecigil; “Bağımsız Adaylar KTO’ya katkı sağlayacak” Şeker pancarı alım fiyatı 3’üncü defa güncellendi Hausen Emlak CEO'su İlgün, KTO meslek komitesi seçiminde iddialı çalışıyor AYDEMİR, KTO KOMİTESİ İÇİN BAĞIMSIZ ADAY OLDU Erkilet’te yağmur suyu yollarda birikti, trafik aksadı Ağaçlar Ayakta Ölür’ oyunu Kayseri’de Kayseri Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Deniz Çağan’dan Öz İplik İş Sendikasına ziyaret TÜRKİYE’NİN AYAĞINA VURULMUŞ PRANGALARI KIRDIK Yemliha’yı dolu vurdu Valilikte İki Protokol Birden İmzalandı Rektör Altun, Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç’ı Ziyaret Etti Erciyes Dağı’na sezonun ilk karı yağdı..! 'Milli Elektrikli Trenlerin” seri üretimine başlandı Kayseri için 'sarı' uyarı: Kuvvetli yağışa dikkat! Trafik ışıklarında görme engelliler için sesli sistem ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Rektörlük Mazbatasını Aldı
×