Reklamı Kapat

DOĞAN: 12 EYLÜL BİZİM İÇİN KARA GÜNDÜR

DOĞAN: 12 EYLÜL BİZİM İÇİN KARA GÜNDÜR
MHP Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan, 12 Eylül darbesinin yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Doğan mesajında; “Ne zulmü ne de ülküdaşlarımızı unuttuk. Acılarımız ilk günkü gibi taze, hafızamız ilk günkü gibi açık. Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız” dedi.

MHP Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan, yaptığı yazılı açıklamada; “12 Eylül 1980 tarihinde darbe yapıp, millet adına yönetime el koyduklarını söyleyenler şüphesiz en çok bu milletin evlatlarını, millet sevdalısı olan ülküdaşlarımızı hedef aldılar. Yüzlerce ülküdaşımız, yalancı şahitlerin asılsız iddiaları ile tutuklanmıştır. Tarihe kara bir leke olarak geçen bu dönemde vatan evlatları sanık sandalyesine oturtulmuş, iradesi kelepçelenmiş, adalet terazisi olmayan hâkim ve savcılar tarafından yargılanmıştır. Acı ile yoğrulmuş o günleri şüphesiz unutmamız mümkün değil. Tek gayeleri vatanın birliği ve Türk milletinin bekası olan Ülkücüler; hapishanelerde, karanlık zindanlarda, hücrelerde yıllarca sorguya, hakarete, dayağa ve akıl almaz işkencelere maruz bırakılarak hürriyetlerinden yoksun bırakılmışlardır. Ölümle sınanmış, yağlı urganlarla imtihan edilmişlerdir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş başta olmak üzere 587 ülkücü “MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası”nda idam ile yargılanmış, Başbuğumuz Alparslan Türkeş 11 yıl 1 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır. Türk Milleti’ni sevmekten, Allah yolunda yürümekten başka bir suçları olmayan Yusuf yüzlü fidanlarımız, ağabeylerimiz; Ahmet Kerse, Ali Bülent Orkan, Cengiz Baktemur, Cevdet Karakaş, Fikri Arıkan, Halil Esendağ, İsmet Şahin, Mustafa Pehlivanoğlu, Selçuk Duracık idam edilmişlerdir. Suçsuz 9 ülküdaşımızı idam sehpasına çıkaran alçakları unutmadık, unutmayacağız! Onlar Allah’tan başkasına boyun eğmeyen, Hak Davanın diz çöktürülmeyen kahramanlarıydı. Onlar cellâdına gülen gönül erleriydi. Millet için gün geldi Yavuz gün geldi Yunus oldular. Herkes bilsin ki; ülkücü hareket, dün zulme, işkenceye boyun eğmedi, tehditlere teslim olmadı. Hak yolda, Allah yolunda baş verdi, baş eğmedi. Bugün de Ülkücü Hareket, Vatan, Millet ve Allah yolunda yürümeye devam etmektedir. Vatan ve Millete yönelik her türlü kirli oyunu kurgulayan hayalperestler dün olduğu gibi bugün de Ülkücü Hareketin sarsılmaz çelikten iradesini karşılarında görecek, mukadder yenilgilerini tadacaklardır. Bu vesileyle tekrar başta Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i rahmetle anıyor, şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Ne zulmü ne de ülküdaşlarımızı unuttuk. Acılarımız ilk günkü gibi taze, hafızamız ilk günkü gibi açık. Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
AK Parti Kayseri'de başkan adayları mesaisi Yurdaer Şahin, İYİ Parti Kocasinan İlçe başkanlığına yeniden aday İYİ Partili Yücel: “Vergide 11.’inci sıradayız fakat yatırımlarda 30.’uncu sıradayız" “Doğu Akdeniz’de bize engel olmak isteyenlere hakkımızı yedirmeyiz” Siyaset Akademisi’nin ilk dersi Bakan Dönmez’den Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Aksu'dan esnaf hemşerilerine ziyaret Şemsi Çimen İYİ Parti Talas İlçe Başkanlığı'na aday BAKAN PAKDEMİRLİ BÜYÜKŞEHİR’DE Bakan Pakdemirli'den saman ithal edildiği iddialarına yanıt Milletvekili Ersoy, "2020 yılı yatırım planındaki 460 milyon TL beklentilerimizi karşılayamamıştır" İYİ Parti Milletvekili Ataş: "Kayseri'ye yüksek hızlı tren yatırım programında yine yok" Kayseri iki bakanı ağırlayacak Baki Ersoy’un girişimi çiftçinin yüzünü güldürdü CHP'de Ümit Özer 237 oyla yeniden il başkanı seçildi VEKİL ERSOY’DAN HIZLI TREN GÖRÜŞMESİ Palancıoğlu'ndan MHP Melikgazi İlçe Başkanı Kalın'a hayırlı olsun ziyareti AK Parti’li Özhaseki: “Bazı kendini bilmezlerin bayrağımıza bile tahammülü yok” TANER YILDIZ ‘’KUDÜS MUKADDESTİR SESSİZ KALAMAYIZ’’ OKANDAN: ‘‘BİZ YÜK OLAN DEĞİL, YÜK ALMAYA ÇALIŞAN BİR TEŞKİLATIZ’’ BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN ANKARA TEMASLARI Karayel: "Türk Milletinin simgesi olan bayrağımıza yapılan hadsiz eylem kabul edilemez" Başkan Çopuroğlu esnafı ağırladı teşkilat toplantılarına katıldı BAKİ ERSOY İLÇELERİN PROBLEMLERİNİ TBMM’DE SIRALADI AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu muhtarları, STK temsilcilerini ve vatandaşları ağırladı Saadet Partisi iktidarı deprem üstünden eleştirdi
×