“DEVİR TESLİM SALONU DEVŞİRME BİR SALONDUR”

“DEVİR TESLİM SALONU DEVŞİRME BİR SALONDUR”
Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Başkanı Bekir Okay Kiracıoğlu, Deniz Postası TV’de Azim Deniz’in sunduğu Gündem Özel programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Kiracıoğlu Tv Programında Çok Sert İfadeler Kullandı…

Kayseri OSB’nin devir teslim töreninde bindirilmiş kıta uygulaması olduğunu iddia eden Kiracıoğlu, iddiasını fotoğraflarla destekledi. Kiracıoğlu ayrıca kendisinin 200 milyon TL kredi kullandığına ilişkin iftira atanlara da ispat için süre verdi ve ispatlamayanları şerefsizlikle suçladı. 2020 yılında 2 yönetim kurulu üyesiyle bir araya geldiklerini ve uyarılarda bulunduklarını ifade etti.

Dün yapılan iki ayrı toplantının ardından gündeme gelen iddiaları ve Kayseri OSB yönetiminin görevden alınmasına ilişkin oluşan gündemin değerlendirildiği programda Kiracıoğlu, OSB’de yapılan devir teslim töreninde salonun kimlerle doldurularak bindirilmiş kıta uygulaması yapıldığını gözler önüne serdi.

“DEVİR TESLİM SALONU DEVŞİRME BİR SALONDUR”

Kiracıoğlu, “Basın toplantımız sırasında sizin yayınınızın altına bir yazı yazmışlar. Bunu burada göstermek istiyorum. Ben bana yazan herkese cevap vermek istiyorum. Şimdi okumak istiyorum, “Öyle kahvaltı verip insan toplamakla olmuyor. Bu işte OSB’nin Ahi Evran Kongre salonunu görmelisiniz.” Yazıyor. Bu arkadaşın fikrinin zikrinin Tahir Nursaçan’a bağlı olduğunu biliyoruz. Hatta Tahir Nursaçan’ın beyanatları ile de işlem yaptığını biliyoruz. Ahi Evran salonunu görün dedi ya, bizim bugünkü toplantımızda 155 sanayicimiz vardı. 60 kadar da basın mensubu toplantımıza katıldı. Biz öyle zorlamadık da kimseyi.” dedi.

Programda; OSB yönetim devir teslim törenine ilişkin bir fotoğrafı gösteren Kiracıoğlu, “Bu resimde 1,2 ve 3 numaralı kişiler var. Okuyayım isimlerini, Saadettin Erkılıç, Osman Topçu, Yakup Yozgat. Bir fotoğraf daha var. 4 ve 5 numaralı bu kişiler de Zehra Çataloğlu ve Yakup İdiz. Bu kişiler okulda görevli öğretmen ve müdür yardımcılarıdır. Saat 10’da başlayan basın toplantısında Bu öğretmenlerin orada ne işi var. Bir resim daha var. Bir sarraf arkadaşın görüntüsü var. Kendisinin OSB’de bir yetkisi yok orada ne işi vardı. Tasarım bölümünde çalışan 10 kişi. OSB TV’de çalışan oradan 4 kişi. OSB basın yayından 4 kişi. Adil Özhan’ın okuldaki görevinden ayrılan kardeşi. Voleybol takımı antrenörleri ve takım oyuncular. Burada iş adamları yoktu. Daha öncede bununla karşılaştık. O yemekte de 25 sanayici vardı sadece. Böyle şakşakçı tutup da alkışlattırmak değil. Bizi sanayici alkışlasın. Bu kadar tespit edebildik. Görüntüler elimizde yok. O salon yüzde 80 dışardan devşirme bir salon.” ifadelerini kullandı.

“3 GÜN SÜRE VERİYORUM, İSPATLAMAZLARSA ŞEREFSİZDİRLER”

Kendisinin işletmelerine 200 milyon TL’den fazla KGF kredisi aldığı yönündeki iddiaların gündeme taşınmaya çalışıldığına da değinen Kiracıoğlu, yine fotoğraf göstererek, “Mustafa Andaç denen kişi, ‘Azim bey sorar mısınız Bekir Beyin şirketi devletten düşük faizli 200 milyon TL KGF kredisi almış Kayseri’de bu rakam kredi alan ikinci sanayici var mı yoksa tetikçilik yapmak için mi aldı bu krediyi’ Bu yazı burada ben bu arkadaşa ve Tahir Nursaçan’a bunu yazdıran ve Şaban Andaç’a isim veriyorum. Yunus İmamoğlu da bunun içinde ikinci sırada bu arkadaşlara 3 gün süre veriyorum. Bunların söyledikleriyle ilgili ve Mustafa Andaç’ın burada yazdığı ile ilgili 3 gün içinde benim bu belgelerimi ispat etmezlerse ben 5 tane şirketim var 5’nin de kredi dökümlerini yayınlayacağım ve bu arkadaşlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Bu arkadaşlara şunu söylüyorum. İspatlamazlarsa şerefsizdirler. Bunu daha öncede biri için söyledim ve ispatladım. Unvanını aldı o kişi isim vermeyeceğim. Bu arkadaşlara da bu unvanı takarım. Benim bırakın 200 milyon KGF almayı toplam 200 milyon kredim varsa onu açıklasınlar veya benim piyasada 1 adet çekim varsa getirsinler ben bütün sözlerimi yutacağız” diye konuştu.

“OSB YÖNETİM KURULU ÜYELERİ BANA GELDİ!”

Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Başkanı Bekir Okay Kiracıoğlu, “İlk defa burada söyleyeceğim” diyerek, “2020 yılı mart ayında pandemide kapalı olduğumuz dönemde benim evimin bahçesinde seki yönetimden 2 isimle biz buluştuk. İsim vermeyeceğim. Bu Duai’yi, sayın Nursaçan ayrılsın üye olsun biriniz başkan olun. Siz Dubai’yi kapatın. Kapatamıyorsanız biz destekleyelim dedik.  Eğer bu iki kişi böyle bir şey olmadı derlerse çıksın söylesinler, kamera kayıtlarımız mevcut. Biz o dönemde uyardık. Dediler ki bize belge göster. Ben sayın Nursaçan’ın bir kurumdan cep telefonu istediğine dair mesajı gösteriyorum adama, ‘bunda ne var ki’ diyor. Ne göstermemi istiyorsunuz ben onu merak ediyorum. 2020 yılında biz bu arkadaşları uyardık. 2020 yılında bizi dikkate almadılar ve bugünlere geldik” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
×