Develi’nin Zile Mahallesindeki kerpiç evler ‘kerpiç sempozyumunda’ tanıtılacak

Develi’nin Zile Mahallesindeki kerpiç evler ‘kerpiç sempozyumunda’ tanıtılacak
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi hocalarından Doç. Dr. Kubilay Çağatay, Dr. Gözde Kuzu Dinçbaş ve Dr. Mahsume Hanzade, Develi’de bulunan Zile Mahallesinde ki kerpiç evleri Diyarbakır Dicle Üniversitesinde önümüzdeki aylarda yapılacak olan ‘Kerpiç Sempozyumu’nda tanıtmak için incelemelerde bulundu.

Diyarbakır Dicle Üniversitesinde önümüzdeki aylarda ‘Kerpiç Sempozyumu’ düzenlenecek. Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi hocalarından Doç. Dr. Kubilay Çağatay, Dr. Gözde Kuzu Dinçbaş ve Dr. Mahsume Hanzade, Develi’de bulunan Zile Mahallesinde ki kerpiç evleri sempozyumda tanıtmak için incelemelerde bulundu.

İnceleme öncesi akademik heyeti makamında ağırlayan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, yeni teknolojiyle birlikte kerpiç kullanarak Develi Belediyesi ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi işbirliğinde Develi’ye özgü yeni yapıların kazandırılması hususunda da istişarelerde bulundu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Engelliler Gününde Talas’tan İki Sürpriz Birden Kayserililer, Hafta Sonu Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne Akın Etti Kocasinan’da Yılın Son Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi "Felahiye ve Özvatan'da İlk Doğal Gaz Ateşini Yakıyoruz" Kocasinan’ın Kursları, İstihdama Ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor Maharetli Elleri’n El İşi Ürünleri Başkan Mustafa Yalçın: “Zincidere 100'üncü Yıl Mesire Alanı'nı doğallığını bozmadan hizmete açtık” TALAS'TA ENGELLİLERE ÜCRETSİZ FİLM GÖSTERİMİ KAYMEK'in, 3'üncü Kitap Okuma Yarışması İçin Kayıtlar Sürüyor Belediyelerin 2024 yılı bütçeleri belli oldu Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı bütçesi 11 Milyar 500 Milyon lira oldu Ömürlük çeyizler sergilenecek İncesu Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı TALAS'TA VERGİ MESAİSİ Çolakbayrakdar: “Kentsel Dönüşümde Önceliğimiz, Yeşil Bir Kocasinan’dır” Yeşilhisar Millet Bahçesinde ağaçlandırma yapıldı Kartal Bulvarı’nın ismi Şehit Tarık Koçoğlu olarak değiştirildi "Trafik Gürültüsünü En Aza İndiriyoruz" İncesu’da Cumhuriyetin 100. yılına 100 yatırım Yeşilhisar’ın kırsal mahallelerinde asfalt yol çalışmaları devam ediyor Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde ‘Gastronomi Günleri’ düzenlenecek Çolakbayrakdar, “Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettiriyoruz” Büyükşehir'den Cumhuriyet'in 100'üncü Yılına Özel Etkinlikler Bünyan’da Uluslararası Halı, Kilim ve Güzel Sanatlar Sergisi gerçekleştirildi Bağ Bozumu Ve Pekmez Şenliği yapıldı
×