Reklamı Kapat

DEVA Partisi’nde deprem!..

DEVA Partisi’nde deprem!..
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nde sular durulmuyor. İl başkanı istifasının ardından bu kez de bir ilçe başkanı tüm yönetimiyle istifa etti.

Kurucu il Başkanı Begüm Başmısırlı’nın istifası ile sarsılan ve siyaset gündemini meşgul eden DEVA Kayseri teşkilatlarında deprem etkisi yaratacak bir istifa kararı daha geldi.

DEVA Partisi Kayseri Melikgazi Kurucu ilçe Başkanı Tuna Türkyar, yönetiminde yer alan 45 kişi ile birlikte istifa etti.

İstifa eden Türkyar, yaptığı açıklamasında; İl Başkanı genel merkezin ilgisiz tavrı, Kayseri teşkilatından sorumlu DEVA 9.  bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim GEZER ve atanan il Başkanı Mahmut Çanakçıo’nun sergilediği yönetim anlayışı ve tavırdan dolayı 45 arkadaşı ile birlikte istifa ettiklerini açıkladı.

DEVA Partisi Kayseri Melikgazi Kurucu ilçe Başkanı Tuna Türkyar’ın istifaya ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde;

“Değerli Basın Mensuplarının ve Kamuoyunun Dikkatine!

Kayseri, 19 Eylül  2021

Mart 2021 tarihinde "Biz bu memleketin çocuğuyuz"sloganıyla çıktığımız DEVA Partisi Kayseri Melikgazi Kurucu ilçe Başkanlığı görevimize ; duruşumuzu bozmadan, korkmadan ve çekinmeden Kayserimiz için liderimiz, Genel Başkanımız Sn. Ali Babacan’ın yolunu takip ederek bu davaya inanıp, onun vermiş olduğu' kurucu ilçe başkanı yetki belgesiyle' yola çıktım. Yurt sevgisiyle kuruluş ve teşkilatlanmaya başladığımız o günden itibaren yoğun bir çalışmanın içerisine girdik. Vatandaşlarımızın ve hemşehrilerimizin partimize göstermiş olduğu teveccühe uygun olacak şekilde hareket etmeye gayret gösterip, bu davanın bilincini etrafımıza, şehrimize ulaştırabildiğimiz kadar,teşkilat üyelerimizle birlikte ulaştırdık. “Korkma Türkiye” söyleminin bizlere verdiği heyecan ve coşku ile birlikte özgürlüğe, demokrasiye, liyakata ve hakkaniyete olan inancımız bizleri bu davanın etrafında “biz duygusuyla” bir araya getirdi. Bugün ne yazık ki, bir önceki İl başkanının istifası sonrası oluşan 2 aylik belirsizlik ve boşlukta yaşananlar ,genel merkezin ve il koordinatörünün ilgisizligi tüm ilçe teşkilatları ve özellikle Melikgazi teskilatinda Kayseri’nin ,sahipsiz ve önemsiz bir şehir gibi görüldüğü algısını yaratmıştır. İl yönetiminde vuku bulan ve adeta yer kapma oyunu olarak adlandırabileceğimiz türden yaşanan çekişmeler, partimizin Kayseri’de istikrarsızlığa doğru her geçen gün sürüklenmesine sebebiyet vermiştir.Bu durumun da büyük müteşebbisi de Kayseri ile yakından uzaktan alakası olmayan, Kayseri ile yeterince ilgilenmeyen, istişare noktasında kimseden görüş almayan,bildiğini okuyan, Kayseri’yi ve dinamiklerini bilmeyen, koordinatörü olduğu şehre uğramaktan imtina eden, zorla davet ve ısrarlar sonucu  şehre teşrif eden  9.  bölge Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim GEZER’dir.  

Sayın Gezer’in savunduğu evrensellik ve oynadığı polyannacılık ne yazık ki bölge dinamikleri göz önüne alındığında şehrimizde geçerli bir durum değildir. Bu şehri tanımayarak kültür yapısını bilmeyerek,şehrin FETO hassasiyetini bilmeyerek ve şehir üzerinde ahkam  kesmektir. Bölgeyi tanımayan, Bölge Koordinatörü İbrahim Gezer tarafından yapılan, yanlış seçimlerin sonucunu Kayseri’de Demokrasi ve Atılım Partisi ciddi manada zarar görmeye başlamış olup, bir adım  yol alamamış durumdadır. Şüphesiz ki bugünden sonra da bu mantalite ile devam edildiği müddetçe DEVA partisinin Kayseride zarar görmeye devam edeceği aşikardır. Bizler bugün sahada esnaf esnaf, sokak sokak, ev ev dolaşıyor olacakken ne yazık ki; yeni atanan ve siyasetle yakından uzaktan alakası olmayan,hiçbir STK'da görev almamış,hiç bir deneyimi olmayan,atamasi yapildigi gune kadar parti binasina 2 kez adım atmamış, şirket yönetmekle,bir siyasi partinin il yönetimini yönetmenin ayni oldugunu zanneden sn Mahmut Çanakçıo  ve ,birkaç eski ve yeni yönetim kurulu üyelerinin teşkilatımız üzerine kurduğu yalan, dolan ve iftiraya dayalı baskı ve yıldırma politikaları ile mücadele ettik.ve ne yazikki Yaşanan bir bucuk aylik süreçte,teşkilatımıza yapılan haksızlığın güçlü dayanağı ve ortaya çıkan sıkıntıların talimatını veren kişinin Sn. İbrahim Gezer olması DEVA’ya olan inancımızı derinden sarsmıştır. Nasıl olurda bir koordinatör nasıl  demokrasiye inanmış bir partide yeni atanan bir başkanı, mevcut yönetime karşı doldurarak, genel merkez tarafından ataması yapılan ilçe başkanı Sn. Tuna Türkyar hakkında “dikkat et” referansları vererek yönlendirme yapabilir. Bu parti bir kişinin yada kişilerin değil bizlerin partisi diyerek inancımızı koruyarak bir ayı geçkin bir süredir bununla çetin bir şekilde mücadele ettik. Bu doğrultuda Genel Merkezimizden, Teşkilat İşleri Başkanlığı(Sn. Sadullah Ergin), Seçim İşleri Başkanlığı,(Sn. İdris Şahin) Çevre ve Şehircilik İşleri Başkanlığı’na (Candan Karlıtekin) varıncaya kadar konu ile ilgili duruma birçok genel başkan yardımcısı bu olaya hakim olup bilgileri bulunmaktadır. Ancak haftalardır süren yoğun ve ısrara dayalı iletişim trafiğine rağmen,koordinatörün yetersizligi bir kez daha GÖZler önüne serildi ve partinin Kayseri'deki selametine yönelik olumlu bir sonuç alamadık. Değerli Basın Mensupları / Kamuoyu; İl Başkanı ile yaşanan sıkıntıları, şeffaflığa olan inancımız gereği, başlıklar halinde sizlerle paylaşmayı doğru bulmakta ve değerlendirmeyi takdirlerinize bırakıyorum. (Çok detaya girmeyecegim,istenilirse Detaylar, belgeler ve olaylara şahit olanların isimleri basınla paylaşılabilir)

-FETÖ Terör Örgütüne karşı duyarsız kalınması, KHK mağduriyeti ardına sığınılması ve yönetime sempatizanlarin sızmalarina izin verilmesi.

-il Başkanı Mahmut Çanakçıo tarafından Kürt ve Çerkes kökenli vatandaşlarımıza karşı nobran tavırlar söylemler ve tutumları,

-Şahsıma (Melikgazi İlçe Başkanı Tuna Türkyar) karşı atılmaya çalışılan,izinsiz ses kaydı aldığım iftirası.

-Melikgazi İlçe Başkanlığını ziyaret eden il yönetim kurulu üyelerine karşı il başkanı tarafından,disiplin cezası yaptırımı uygulanacağına dair  tehditler,

-Yönetim kurulu oluşmuş, kongreye hazır Melikgazi İlçe Başkanlığı’nın kongreye gitmesine izin verilmemesi, demokrasi partisi adı altında anti demokratik yaklaşımın uygulanması, Güçlü ilçe teşkilatının ilerde kendisine problem olacagi korkusu

-Tüzüğe bilmeyip,il yönetiminden olmayan birisini kendi yandaşı olduğu için Teşkilat başkanlığına ataması,(17 Eylülde baskı sonucu geri almıştır)

-Mevcut yönetim kurulu üyelerine saygısızlık, üye ve gönüllü kayıpları

-Bir buçuk aydır hiçbir ilce kuramayıp, eski kurulanlarıda bozmak,

Yaşanan olumsuz havadisler ile birlikte kan kaybının hızla artmasının önüne geçme noktasında vermiş olduğumuz uğraş ve çabalara rağmen, bu davaya olan inancımızın kredisi tükenmiş durumdadır. Biz bu direnişi yaparken,Genel Merkez tarafından gösterilen duyarsızlık bizleri daha fazla yıpratmıştır. İşimizden, ailemizden feragat ederek,hiçbir destek almadan maddi ve manevi koşturduğumuz bu davada yalnız bırakılmak bizleri son derece üzmüştür. Bütün kabahatimizin, parti menfaatlarini korumak ve kollamak ,partiye sızmalara izin vermemek,dik ve doğru duran bir  ilçe yönetimi olmamızdı, haricinde hiç bir kabahatimizin oldugunu düşünmüyoruz. Ben ve yönetim kurulunda bulunan her DEVA gönüllüsü arkadaşımız, onur, gurur  ve ahlaklı çizgisinden çıkmayacak kişiler olduğumuz için; Melikgazi İlçe Teşkilatı olarak tüm yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte, kurucu heyet üyeliğinden ve parti üyeliğinden onurlu bir şekilde 14.09.2021 tarihinde istifa etmiş bulunmaktayız.(Genel Merkezimizin istifamızı kabulü dün neticelendiği için siz değerli basın mensupları ve kamuoyu ile bugün paylaşılmıştır.)

Bugüne kadar birlikte emek harcadığımız, yürekten inanmış Melikgazi teşkilatımızın her bir ferdine, il yönetimindeki cesur yönetim kurulu üyelerine, İlçe Başkanlarına, bu sorunun aşılması için elinden gelen gayreti göstermiş olduklarını düşündüğümüz Genel Başkan Yardımcıları, Sn İdris Şahin, Sn. Candan Karlıtekin, Sn. Mehmet Emin Ekmen’e ve DEVA Gönüllüsü arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ederim.

Memleketim Kayseri başta olmak üzere, tüm DEVA Partisi ailesine, çıktıkları bu meşakkatli yolda  başarılar dilerim.

Saygılarımla,

İç Mimar TUNA TÜRKYAR”

PAYLAŞ
GÖNDER
BBP Hacılar İlçe Başkanı Çevrim BBP Lideri Destici ile görüştü Erbakan'dan 10 Büyükelçiye 'Osman Kavala' tepkisi: İkiyüzlülük! MHP esnafın şikayetlerini dinledi İYİ Parti Kayseri heyeti Ankara çıkarması yaptı İYİ PARTİLİ ATAŞ: HER 3 GENCİMİZDEN 1’İ İŞSİZ! MHP’li Özdemir: Bünyan’a Açık Hava Müzesi Kurulmalıdır Özhaseki: Sorunların çözümü yine AK Parti’dir Özhan: Ay Çekirdeğinde ve Kabak Çekirdeğinde "Kayseri" Marka olmalı Yeniden Refah Partisi ilk seçimde sandıklardan yanardağ gibi patlayacak! Milletvekili Dursun Ataş, hangi bakandan sorularına yanıt istedi? “Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması gerekir” Cemal Enginyurt, AK Parti iktidarını EYT ile vurdu İYİ Parti’nin "Kayseri Ekonomi Konuşuyor" paneli büyük ilgi gördü ÇETİN ARIK: “ARTIK MİLLET SİZİN FATURALARINIZI ÖDEMEKTEN BIKTI” 83 milyonun hakkını 3-5 insana yedirtmeyeceksiniz Meral Akşener'den Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan'a ziyaret! Dursun Ataş: İktidar sorunlara çözüm üretmek yerine sadece izliyor Fatih Erbakan: Asıl mesele sistem değil zihniyet meselesi Davutoğlu: "Türkiye'de kriz var" Son seçim anketinde sürpriz var! İYİ Partili Yücel: “Mutfakta ateş var” CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK GÜNDEME GETİRDİ TEST HAYATA GEÇİYOR İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL VATANDAŞI DİNLEDİ MHP İL BAŞKANI İNCETOPRAK, MHP GENEL MERKEZİNDE MHP MELİKGAZİ İLÇE TEŞKİLATINDAN ISITAN İKRAM
×