Reklamı Kapat

DEVA Partisi Tomarza İlçe Kongresini Gerçekleştirdi

DEVA Partisi Tomarza İlçe Kongresini Gerçekleştirdi
Demokrasi ve Atılım Partisi teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Tomarza Kurucu ilçe başkanı Mehmet Bal, Tomarza ilçe Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleşen kongrede tek liste ile başkanlığa seçildi.

Pandemi şartları gözetilerek gerçekleştirilen kongrede divan heyetinin oluşturulmasının ardından söz alan Mehmet Bal “Tomarza hiçbir zaman hak ettiği değeri görememiştir. Tomarza torpilli ilçe olarak gösteriliyor ancak torpilli değil cezalı bir ilçe. Mevcut yönetim yıllar yılı olsun yaşadığımız bu şehirde yol ve parke yapmaktan başka bu memleket için ne yaptı soruyorum? Kötü bir yönetim nasıl yapılır bunu çok iyi gösterdiler, göstermeye de devam ediyorlar. Biz Genel Başkanımız Ali Babacan’ın önderliğinde İl başkanımız Begüm Başmısırlı ile birlikte Tomarza için gece gündüz demeden çalışacağız, bu topraklara DEVA olacağız. Memleketimizin sorunlarını ortak akılla birlikte  DEVA ailesi olarak gücümüze güç katacağız. Bugün Kayseri’de partimizin  ilk kongre yapan ilçesi olmanın heyecanı, ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımızda bugünkü gibi var olacağına inanıyorum.” diyerek kongreye katılan,  diğer siyasi partilerin ilçe başkanlarına, il yönetimine, kongreye katılan ilçe başkanlarına ve vatandaşlara teşekkür ederek sözü il başkanı Begüm Başmısırlı’ya bıraktı.

Başkan Başmısırlı konuşmasında “Ayrıştırıcı ve ötekileştirici olarak yürütülen siyaset artık bu topraklarda gerilim sebebi. Tüm vatandaşlarımızda son yıllarda bu gerilimden tamamen usanmış ve yorulmuş durumdadır. Ülkede ekonomik buhranların yaşanması tabiri caizse mutfakta tencerenin kaynıyor olmaması, adalet mekanizmasının işletilmemesi yandaş olan kişilere karşı işletilmesi, eğitim sistemindeki bozukluklar gidişatın mühimliğini ciddi bir şekilde gözler önüne sermektedir. Bugün hem kendi geleceğimiz hem de gençlerimizin geleceği en büyük kaygımız haline gelmiş durumdadır. Ülkede düzen alt üst olmuşcasına her şey olması gerektiğinin tersine işliyor gibi adeta. Toplumda ümitsizliğin had safhaya yükseldiği bir zamanda ortaya çıkan harekatımız davamız tabiri caizse DEVA’mız; 81 il merkezi ile 700’ün üzerinde ilçede teşkilat olarak günden güne damla damla çoğalıp bugünlere ulaşmış ve teşkilatlanmaya da devam etmektedir. Artık bizler, memleketimiz ve ülkemiz için ümitsizlik zamanını geride bırakarak “biz duygusu” içerisinde sorumluluğu almış bulunmaktayız. Şuan görüyorum ki koca yürekli, cesur DEVA gönüllüsü sizlerin bugün burada bu davaya vermiş olduğu destek, bu davaya olan inancınızı tüm benliğinizle ortaya koyduğunuzun bir göstergesi bir nişanıdır. Bu davada bayrak yarışı içerisinde olduğumuzu unutmamalı ve yapacağımız siyasette dürüstlüğün,  erdemin her koşulda hakim olmasına dikkat etmeli ve bunu sürdürmeliyiz. Partimiz bir kişinin, dar bir kadronun değil bu süreçte fikirleriyle teşkilatlanmaya katkı sağlayan herkesin partisi durumundadır. Kimliğimizde ötekileştirmek ayrıştırmak söz konusu olamaz, olmamalıda. Gerek üyesinden gerek gönüllüsüne her kesim bizler için ayrı bir önem arz etmektedir. diyerek kongre ile ilgili katılım gösteren tüm herkese teşekkür ederek kürsüden ayrıldı ve oylama işlemine geçildi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kayseri teşkilatlanmasında Tomarza ile başlattığı kongre sürecine 24 Haziran’da Pınarbaşı ilçesinde yapılacak kongre ile devam edileceği belirtildi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Arık’tan Özhaseki’ye “Suriyeliler Giderse Sanayi Batar” Yanıtı Özhaseki, Develi'de yerel yönetimler istişare toplantısı yaptı İYİ Partili Kazım Yücel, Suriyeliler konusunda açtı ağzını yumdu gözünü Fatih Erbakan'dan 'Tunus' açıklaması: Darbenin arkasında dış güçler var Kazım Yücel'in Çağrısına Büyükşehir Yanıt Verdi Özhaseki: “Millet İttifakı bir yapım ekibi değil, bir yıkım ekibi” Özhaseki: "Türkiye’nin milli menfaatleri söz konusu olduğunda muhalefet edilmez" AK Parti teşkilatları saha çalışmalarına devam ediyor Bakan Akar Kayseri’de konuştu... Yeniden Refah İl Başkanı Narin: Üreticimiz kurban ediliyor Kazım Yücel, hayvan pazarını gezdi besicilerin sıkıntılarını dinledi SP’li Aktaş’tan Palancıoğlu’na kentsel dönüşüm eleştirisi Bahçeli: “Bal gibi, buz gibi CHP-HDP-İP ortaktır” Yeniden Refah’ın gençleri sahada İYİ Partili Kazım yücel pazarı gezdi memnuniyeti ölçtü!.. Çopuroğlu: “Dünyada hatırı sayılır bir şekilde adından söz ettiren bir ülkenin vatandaşıyız” Yeniden Refah İl Başkanı Narin işine giden vatandaşa simit ve çay ikram etti Başkan Çopuroğlu Ankara'da SP'li Sinan Aktaş, 1153 şirket işçisi için vaatte bulundu Kayseri'deki 4 seçmenden 1’i AK Partili İYİ Partili Kazım Yücel: Suriyeliler hükümetin nazlı evlatları oldu Saadet Partisi il teşkilatı vatandaşa zamları sordu CHP MİLLETVEKİLİ ARIK 5 DAKİKADA KAYSERİ’Yİ ANLATTI Çopuroğlu Bünyan Teşkilat Toplantısına katıldı Başkan Çopuroğlu: “STK’larla sırt sırta diyaloğumuz devam edecek”
×