Dev asteroid mermi gibi yaklaşıyor

Dev asteroid mermi gibi yaklaşıyor
Bilim insanları, Dünya'nın yakınından geçecek dev göktaşı hakkında bilgileri paylaştı. Çapının 84 ila 190 metre olduğu düşünülen dev göktaşının Dünya'ya çarpması durumunda atom bombasını bile gölgede bırakacağı ancak böyle bir tehdidin olmadığı belirtildi.

Bilim insanları, göktaşlarının Dünya'ya çarpma olasılığını artık eskisinden daha ciddi olarak değerlendiriyor. Hatta NASA, olası bir göktaşının Dünya'ya çarpmasını engellemek adına uzaya fırlattığı araç ile tehlikeli bir deneye imza atacak. NASA'nın uzay aracı, Dünya'ya tehdit oluşturan bir göktaşını engellemeye çalışacak. Tüm bu gelişmeler yaşanırken, göktaşlarıyla ilgili dikkat çeken bir haber geldi.

Jerusalem Post'un (JP) aktardığına göre uzmanlar, şu anda dünya yörüngesine doğru hızla gelen dev göktaşının çarpması halinde atom bombasından çok daha büyük bir yıkıma yol açacağını düşünüyor. Ancak 2018 AH adlı göktaşının, 4,5 milyon kilometre uzaklıktan geçeceği tahmin ediliyor. Dolayısıyla herhangi bir çarpışmanın yaşanması beklenmiyor.

PAYLAŞ
GÖNDER
×