Reklamı Kapat

Depremden etkilenen illerden, Kayseri’ye 6 bin 853 öğrenci nakledildi

Depremden etkilenen illerden, Kayseri’ye 6 bin 853 öğrenci nakledildi
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen yıkıcı deprem dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 202 bin 817 öğrencinin diğer illerdeki okullara nakillerinin yapıldığını açıkladı. Kayseri’ye ise 6 bin 853 öğrenci nakledildi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan İlçeleri merkezli 9 saat arayla meydana gelen 2 büyük deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde yıkıma sebep oldu. 45 binin üzerinde kişi hayatını kaybederken, yaralananlar ise hastanelerde tedavi altına alındı. Evleri kullanılamaz hale gelen veya hasar alan depremzedeler ise çevre illere gitti. Depremzede aileler çocuklarını Türkiye’nin çeşitli illerine nakil talebinde bulundu. Kayseri’ye ise 6 bin 853 öğrencinin nakil yaptırdığı açıklandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bugün itibarıyla 10 ilimizden 202 bin 817 öğrencimizin istedikleri illere nakil işlemini gerçekleştirdik. Evlatlarımızın her imkân ve koşulda yanlarında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Açıklamaya göre deprem bölgesinden diğer illere giden ve orada okullara kayıt yaptıran öğrenci sayısı şu şekilde;
Ankara: 27 bin 679 öğrenci,
Antalya: 18 bin 922 öğrenci,
Mersin: 18 bin 878 öğrenci,
İstanbul: 15 bin 19 öğrenci,
Konya: 11 bin 366 öğrenci,
İzmir: 8 bin 77 öğrenci,
Kayseri: 6 bin 853 öğrenci,
Bursa: 6 bin 26 öğrenci,
Muğla: 5 bin 870 öğrenci,
Aydın: 4 bin 670 öğrenci.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyükşehir’in Uzaktan Eğitim Merkezi kurs kayıtları başladı Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine 3 bin kitap Veliler, öğretmenlerin sürekli değişmesinden şikayetçi Rektör Prof. Dr. Altun, ERASMUS Öğrencileri ile Bir Araya Geldi Rektör Altun , “Öğrencilere ailelerin bize emaneti olarak bakıyoruz” Okullarda ilk zil ders zili çaldı ERÜ’de TÜBİTAK 1001 Projeleri Bilgi Günü Düzenlendi Rektör Karamustafa, “2023-2024 eğitim öğretim dönemi 2 Ekim’de başlayacak” Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı: “Öğrencimizi dışarıda bırakma niyetinde değiliz” Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi Okullarda yeni dönem; Öğretmenlerde derse telefonla giremeyecek Karaköse, “Şu an 26 bin 300 öğrenci ile eğitim öğretime başladık” Büyükşehir ve Valilik işbirliği ile kadınlara ücretsiz e-ticaret eğitim programı başladı İDEAL PANEL - İDEAL GELECEK ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi ERÜ İlahiyat Fakültesi 55. Dönem Mezunlarını Verdi ERÜ ile Kazakistan Atyrau Kh. Dostuhamedov Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı Kırtasiye desteği için başvurular başladı Felahiye’de 17’nci Sıtmapınar Şenliği başladı Öğrencilere kırtasiye yardımı bu yıl da devam edecek ERÜ Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri MYO Yeni Mezunlarını Verdi ERÜ Edebiyat Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu Yaşandı ERÜ Hukuk Fakültesi 16. Dönem Mezunlarını Verdi Abdullah Gül Üniversitesi Tanıtım ve Tercih Günleri ERÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi...
×