Deprem tedirginliği çadır kurdurdu

Deprem tedirginliği çadır kurdurdu
Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Kayseri’de de yaşayan vatandaşlar İnönü parkına çadır kurdu.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ardından Kayseri'de depremler meydana geldi. Sarsıntıları yoğun şekilde hisseden vatandaşlar parklara ve boş alanlara çadır kurdu. İnönü parkında da tedirgin olan vatandaşlar çadırlarda ve karavanlarda yaşıyor. İhtiyaçlarını yine evlerinde gideren vatandaşlar, vakitlerinin çoğunu buradaki çadırlarda geçiriyor.

Depremlerden dolayı evlerde kalamadıklarını bu nedenle çadırda yaşadıklarını söyleyen depremzede Emine Solmaz, “Biz buralıyız ama 2 yıldır Göksun’da yaşıyorduk. Biz bir ziyan görmedik ama akrabalar çok gördü. 17-18 kişi vefat etti. Evlerde yatamıyoruz, korkuyoruz buraya çadır kurduk burada kalıyoruz. Allah bir dur diyene kadar kalacağız burada, yatağımız döşeğimiz var onları koyup yatıyoruz.  Bu depremler durursa evimize gideceğiz inşallah. Depremler olunca çoluk çocuk korkuyor, bağırıyor, dışarı çıkıyor onların sebebine bizde evde kalamıyoruz. Ufaklar ağlıyor korkuyor kendilerini dışarı atıyor” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
ZİÇEV üyeleri ve KİGDER üyelerinden muhteşem konser YHT’LERLE DÜNYA’NIN ETRAFINDA 2003 TUR! Kayseri’de 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Kayseri’nin ilk kadın şehidinin annesi, kızının eşyalarını 8 yıldır muhafaza ediyor Yürüyen helikopterin ardından bu kez de yürüyen gemi yaptı Kayseri’de sağlık çalışanları Filistin için sessiz yürüyüş düzenledi Özhaseki, “Halkın denize rahat ulaşımını engelleyen ne varsa yok edeceğiz” Kayseri'den İlk Hac Kafilesi Dualarla Yola Çıktı Vali Çiçek, “Hiçbir gencimizi zehir tacirlerine, alçaklara feda etmeyeceğiz” Kayseri OSB ERVA Spor Okulu Açıldı İŞKUR İl Müdürü Ak: “Fuar sayesinde bugün bile işe başlayanlar var” AGU¨ Sosyal Bilimler Enstitu¨su¨’nden “Ortadogˆu’da Su¨rdu¨ru¨lebilirlik” C¸alıs¸tayı Dev İstihdam Fuarı Açıldı Kayserispor’u taşıyan uçağa yıldırım isabet etti Vali Çiçek, “Kayseri'nin her yerinde Erva Spor Okulları olacak ve tüm Türkiye'ye yayılacak” Özhaseki: “Hayır eğitime yapıldığı zaman daha kıymetli hale geliyor” Kayseri’de sağlık çalışanlarından Filistin için sessiz yürüyüş Bilal Erdoğan, “Gönül istiyor ki imam hatipli sporcularımız olimpiyatlarda bayrağı göndere çeksin” Evlatlarına sahip çık Kayseri! Pelin Çift: “Vatandaşlarımız kıymetli, tarihi eşyalarını müzelere bağışlayabilirler” Yaşayan Tarih Müzesi açılışı gerçekleştirildi Yahyalı ERVA Spor Okulu açıldı Kayserililer Gençlik Koşusu’nda buluşuyor CZN Burak hayatını kaybeden Turan için aileye taziye ziyaretinde bulundu TÜRKSAT 6A’YA YENİ LOGO
×