Deprem bölgesine gönderilen içecek ve gıda ürünlerinde stok sorunu yok

Deprem bölgesine gönderilen içecek ve gıda ürünlerinde stok sorunu yok
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen yıkıcı deprem sonrası tüm Türkiye seferber oldu ve afet bölgelerine destekler gönderildi. Esnaf Rasim Aykurt ise ilk günden bu yana bolca gıda ve su gönderildiğini ürünlerde tedarik sorunu olmadığını dile getirdi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 9 saat arayla meydana gelen iki büyük deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde yıkıma sebep oldu. Barınma ve beslenme ihtiyacının da ön plana çıkmasıyla birçok vatandaş ve kurumlar bölgeye destek göndermek için harekete geçti. Kayseri’de esnaf Rasim Aykurt, afet bölgesine gönderilen su ve gıda ürünlerinde hiçbir sorun yaşanmadığını belirtti.
‘FİRMALAR GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI VE ÜRÜN TEDARİK ETTİK’
Depremin ilk anından bu yana sıkı bir çalışma gerçekleştiğini ve ürün tedariğinde sorun olmadığını söyleyen esnaf Rasim Aykurt, “Bu süreç çok yoğun geçti ancak hiçbir üründe sıkıntı çekmedik. Bütün ihtiyaçları deprem bölgelerine bol bol ulaştırdık. Ürünlerde bir sıkıntı olmadı. Talep daha devam ediyor çünkü oralarsa bir hayli ihtiyaç var. Devlet kurumları tarafından da ihtiyaç süreleri açıklandı. Bununla alakalı bütün çalışmalar o yönde devam etti ve eksik olan ürünler de talebe göre karşılandı. Hem hayırseverler hem de kendimiz bu süreçte yardımcı olduk, olmaya da devam ediyoruz. Stok sorunumuz olmadı, firmalar gece gündüz çalıştı ürün tedarik ettik. İstediğimiz her ürünü her şartta bulabiliyoruz. Gıda konusunda tedarik olarak da ürün olarak da hiçbir sıkıntı yaşamadık ihtiyaçlar karşılandı. Ürünler sevkiyat, fiyat, tedarik ve deprem bölgesine gönderilme lojistiğinde hiçbir sıkıntı yaşamadık. Bundan sonrası için de sıkıntı olmaz çünkü bu yoğunlukta olmadıysa ilerleyen zamanlarda da sorun yaşamayız” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Varol’dan 5 Aralık Mühendisler Günü Mesajı KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı Arasında Destek Sözleşmesi İmzalandı Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi meclis toplantısı Kayseri’de gerçekleşti Vali Gökmen Çiçek: “Kayseri’de düzensiz göç ile mücadelemiz artarak devam ediyor” Başkan Şahin’den GSM Operatörlerine Çağrı Himmetdede ve Kalkancık Mahallerinde yarın planlı su kesintisi yaşanacak TÜRKİYE REKOR OYLA IMO’DA… Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Melik Mehmet Gazi'yi Kabri Başında Dualarla Andı KGC 2022’nin En İyilerini Ödüllendirdi NNYÜ’de Türk Havacılık Tarihi Anlatıldı ‘TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’ YENİ SEZON SEFERLERİNE 11 ARALIKTA BAŞLAYACAK Kayseri OSB Yönetimi, Mustafa Elitaş, İsmail Özdemir ve Kayseri Milletvekillerini Ankara’da Ziyaret NASA yarışmasında birinci olan takım Kayseri ve Türkiye’yi temsil edecek "İsrail şımarıklığını Müslümanların sessizliğinden alıyor" Talas’ta Üretildi, Elbistan’da Dağıtıldı Kayseri OSB Yönetimi, Bakan Özhaseki’yi Ziyaret Etti Yeşilay’dan anne ve babalara mektup ‘Ağaç Dik, Doğayı Koru’ temalı ağaç dikim etkinliği yapıldı FİLİSTİN’DEKİ KATLİAMIN KARŞISINDAYIZ Gazze'ye yardım götüren uçak bu sabah Kayseri'den havalandı KAYSO eski başkanı Demirel son yolculuğuna uğurlandı Avrupa Konseyi Kayseri'de Toplanacak AK Parti Genel Başkan Vekili Elitaş: “Kayseri Şeker, göğsümüzü kabartıyor” Milletvekili Hulusi Akar: “Hak, er geç batılı yenecektir” Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnas, önümüzdeki bahar bambaşka olacak”
×