Darp Edilen Doktor Konuştu: "Olayın Sebebi İlacın Markası"

Darp Edilen Doktor Konuştu:
Kayseri'de birkaç gün önce hasta yakını Halil Ö. tarafından darp edilen aile hekimi Celal Naci Gökçınar, uğradığı darp ile ilgili konuşarak saldırganın kendisine saldırma sebebinin aynı türdeki ilaçların markalarındaki farklılık olduğunu söyledi. Gökçınar, "Ben ne onun çocuğunu muayene ettim, ne de benden muayene talebi vardı. Olay ilacın markasını beğenmemekten dolayı yaşandı" dedi.

Olay, 3 gün önce Melikgazi ilçesine bağlı Altınoluk Mahallesi'nde bulunan Kadir Tanver Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi. Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapan aile hekimi Celal Naci Gökçınar, sabah saatlerinde ilaç yazdırmak için gelen Halil Ö. tarafından darp edildi. Olay sonrası gözaltına alınan Halil Ö., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olay günü yaşadıklarını anlatan Gökçınar, "O gün şahıs çocuğunu getirdi. Birkaç gün önce diş hekimine gitmiş. Diş hekimi antibiyotik yazmış. Çocuğun babası benden bir ilaç yazmamı istedi. Sisteme baktım, çocuğun ayın 18'ine kadar ilaç elinde gözüküyor. 'SGK bu ilacı vermez, elinde aynı ilaç olduğu için bu ikisini birden alamazsınız' dedim. Bunun üzerine şahıs eczaneye gitti, eczacı hanım beni aradı. 'Siz yanlış ilaç verilmiş demişsiniz' dedi. 'Ben öyle demedim, o ilaç aynı, alamazsın dedim' diye konuştum. Eczacı 'biz de aynısını açıkladık ama hasta kabul etmiyor' dedi. Şahıs birkaç dakika sonra bana geldi ve 'hani ilacı alamıyordum' dedi. Ben de 'bu antibiyotik, reçetesiz alamazsın, eczane zaten veremez' dedim. Sonra 'sen ne biçim hekimsin, sizin doktorluğunuza...' diyerek kapıyı çarpıp odadan çıktı. 'Benim hekimliğime laf edemezsin' dedim ve birkaç saniye sürmeden kapı tekmeyle geri açıldı. Karşıda eşim oturuyordu, eşime bir şey olmasın diye arada ona sarıldım ve o sırada yumruk yedim. O sırada arkadaşlar geldi, şahsı benden uzaklaştırdı. Ben ne onun çocuğunu muayene ettim, ne de benden muayene talebi vardı. Olay ilacın markasını beğenmemekten dolayı yaşandı" diye konuştu.

"KENDİ GÖBEK BAĞIMIZI KENDİMİZ KESECEĞİZ"

Yaşanan olayın ardından hukuki sürecin başladığını ve takipçisi olduğunu belirten Gökçınar, "Şikayetçi oldum. Hem Bakanlığın avukatı hem de özel avukatım bu meseleyi takip ediyor. Pandemi döneminde sağlık çalışanlarına şiddet daha da arttı. İnternette yapılan yorumlarda görüyoruz, cephedeki askerleri örnek veriyorlar. Hiçbir asker cepheye eşini çocuğunu götürmez. Hiçbir asker düşmanı evine götürmez, benim çocuğum COVID atlatmış. Bizim düşmanımız gizli. Doktor Acil Destek diye bir grup kurduk, ben de Kayseri İl Temsilcisiyim. Bu grubun amacı da pandemide yalnız kalan doktor ve ailelerine yardım etmektir. Artık kendi göbek bağımızı kendimiz keseceğiz" ifadelerini kullandı.

"BİZİM AMACIMIZ ZARAR VERMEK DEĞİL"

Gökçınar, konuşmasında son olarak, "İnsanlar bilgi birikimimize güvensin. Biz sadece insanları değil canlıları seven kişileriz. Bizim amacımız insanlara yardım etmek, onlara zarar vermek değil. Verdiğimiz kararlarda hep onların iyiliğini düşünüyoruz, farkında olmadıkları şeyleri de düşünerek iyiliklerini düşünüyoruz. Yaptığımız her şey onların iyiliği için" şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×