Reklamı Kapat

Cumhuriyet Meydanında coşkulu kutlama; Bakan Akar Kayserililere teşekkür etti

Cumhuriyet Meydanında coşkulu kutlama; Bakan Akar Kayserililere teşekkür etti
Türkiye genelinde sandıkların açılmasının ardından Recep Tayyip Erdoğan 13’ncü Cumhurbaşkanlığı seçimini kazandı. Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı olmasına sevinen Kayseri halkı Cumhuriyet Meydanı’nda buluştu. Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Kayserili olmaktan ve bu milletin mensubu olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı 2’nci tur seçimleri sona ermesiyle sandıkların büyük bölümünün açılmasının ardından 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçildi. Cumhuriyet meydanında ise kutlamalar başladı. Bakan Akar yaptığı açıklamada, “Burada büyük bir coşkuyla sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tamamen ülkemiz için, milletimiz için, bekamız için, refahımız için bir kampanya yürüttük her şey açık, her şey net bir tarafta terörle mücadele diğer tarafta bekamız ve refahımız. Bu konuda milletimiz sağ olsun her türlü desteği verdi. Kayserili olmaktan ve bu milletin mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Artık biz kazandık. Bunun mutluluğunu yaşayacağız. Ama hiçbir şekilde kimseyi rahatsız etmeden, hiçbir şekilde çevreye zarar vermeden, asaletimizi göstereceğiz. Bizler Cumhuriyetiz. Biz bu zaferlere alışığız. Biz bazıları gibi 11 kere seçimi kaybetmedik. Biz bunlara alışığız. Yağmur, çamur demeden çalışan herkese teşekkür ederim. Sizin aklınızla, ferasetinizle, zekanızla böyle bir zafer kazandık. Bu zaferin gerçek sahibi sizlersiniz. Sağ olun, var olun. Terörle mücadele de elde ettiğimiz kazanımların heba olmasına, başkalarının teklifleriyle yerlerde sürünmesine müsaade etmediniz. Eğer seçimi kaybetseydik terörle mücadelede çok gerilere gidecektik. Şehitlerimizin kemikleri sızlayacaktı. Buna müsaade etmediniz sağ olun, var olun” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
İYİ Parti Talas İlçe Başkanlığına İskender Akalın seçildi CHP’li Ünalmış'tan belediyeye tepki Saadet Partisi’nden ‘Dert Meclisi’ duvarı Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi sonuçlandı Ahmet Karagöz ve kadrosu, SP Talas ilçe yönetimini devraldı İYİ Partili Yücel: “Talas tramvay hattı bir an önce açılmalı, 80 bin nüfus mağdur olmamalı” Özhaseki: “Güvenli şehirler inşa etmenin tek yolu kentsel dönüşüm” Arıkan: “Bu anayasa perileri niçin geliyor” Bakan Yardımcısı Gürcan, Kayseri’de AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Yürütme Kurulu Listesi açıklandı CHP’de Başkan Keskin, yeniden aday Yücel: Faruk Molu'nun İsmi Yaşatılmalı BBP Kayseri il başkanı Erkan Demirci oldu İYİ Parti Talas ilçe başkanı Haymana istifa etti MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt MHP İl Başkanı Demirezen’den 14. Olağan İl Kongresine davet Coşkun, “Kayseri’nin sorunlarını, Mecliste gündeme getirmek için özel çalışmalar yürütüyoruz” Saadet Partisi Samsun Milletvekili Karaman, “Kayseri’nin sorunlarını meclise taşıyacağız” CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’den Öğretmen ve Öğrencilere Başarı Dileği Demirezen: "12 Eylül'de Türk milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir" CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor” Milletvekili Çopuroğlu, “12 Eylül darbesi bir kara lekedir” İYİ Partili Çalıksoy, “Başakpınar ve Kuruköprü’de bulunan asbestli boru sorunu çözülmelidir” CHP İl Başkanı Keskin, “Devam et derlerse aday olacağım” CHP İl Kongresine gidiyor
×