Reklamı Kapat

Cumhuriyet meydanında çocukların 23 Nisan coşkusu

Cumhuriyet meydanında çocukların 23 Nisan coşkusu
Kayseri’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi. Törende çocukların özel günü kutlanarak sevinçlerine ortak olundu.

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine Kayseri Vali Vekili Şenol Esmer, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Haldun Taşan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm, İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, protokol üyeleri, öğretmen ve çocuklar katıldı. Törende çocuklar şiir okudu, öğretmenler ise günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.
‘ÇOCUKLAR; ÜLKEMİZİ HER ALANDA EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETMELİSİNİZ’
Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, “Bayramınızı kutluyor sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kurtuluş Savaşında Türk milletinin mücadelesine yön veren, bağımsızlık ve milli iradeye dayalı devletimizin kuruluş sürecinde önemli bir rol oynayan TBMM Mustafa Kemal Paşa tarafından 23 Nisan 1920’de dualarla, tekbirlerle açılmıştır. Sevgili çocuklar; Ulu Önder Atatürk, esarete boyun eğmeyen bir milletin iradesine sahip çıktığı, bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği gün olan 23 Nisan’ı geleceğimizin teminatı olan siz çocuklara armağan etmiştir. Bağımsızlığımızın hangi bedenlerle kazanıldığını, devletimizin hangi zorluklarla kurulduğunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmadan milletimizin geçmişteki mücadelelerden ve kahramanlıklarından ilham alarak ülkemizi daha ileriye taşımalı, kendinizi en iyi şekilde yetiştirip ülkemizi daha iyi seviyelere taşımalı, milli ve dini değerlerimizi sahiplenerek ülkemizi her alanda en iyi şekilde temsil etmelisiniz” ifadelerini kullandı.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ÇOCUKLARLA KUCAKLAŞTI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın çelen sunma töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çelenk sunumu programında bayram coşkusunu yaşayan çocuklarımızla bir araya geldik. Rabbim geleceğimizin teminatı çocuklarımızın neşelerini daim etsin. Çocuklara özgü bayram olan 23 Nisan’da tüm çocukların gözlerinden öpüyorum” ifadelerinde bulunarak çocuklarla kucaklaştı, fotoğraf çekindi ve onlarla sohbet etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Gençlere ÖTV’siz telefon, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi Kayseri Yeşilay Uyuşturucuyla Mücadele Rehabilitasyon Merkezi’nin inşaatı hızla yükseliyor Model Fabrika Kayseri Öğren-Dönüş Projesi 7’nci Lansman Toplantısı düzenlendi İncesu üzümü depremzedelere dağıtıldı Büyükkılıç: “Türkiye’de Gold Standart Sertifikası’na sahip 6’ncı proje Büyükşehir’in” Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, göreve başladı Kayseri OSB Başkanı Yalçın’dan Mevlid Kandili Mesajı Felahiye Belediyesi anıtmezarı restorasyonunu tamamladı Vali Çiçek, “Kayseri 2024 Avrupa Spor şehri seçildi” Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor!
×