Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Seyit Sertçelik, Kayseri Üniversitesi'nde Konferans Verdi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Seyit Sertçelik, Kayseri Üniversitesi'nde Konferans Verdi
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seyit Sertçelik, Kayseri Üniversitesi'nde “Ermeni Soykırımı İddiaları ve Tarihi Gerçekler” konulu konferans verdi.

Üniversitenin 15 Temmuz Ana Yerleşkesinde bulunan Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Vali Yardımcısı Adnan Tezcan, Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, senato üyeleri ile çok sayıda akademisyen, idari personel ve öğrenci katıldı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seyit Sertçelik, konferansında sıkça gündeme getirilen sözde Ermeni soykırım iddialarının tamamen mesnetsiz ve yalan iddialar olduğuna dikkat çekerek, gerçeklerin çarpıtılarak sanki böyle bir şey yaşanmış gibi kamuoyunun inandırılmaya çalışıldığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sertçelik, 1915’te tehcir kararı ile yaklaşık 500 bin Ermeni'nin ülkenin güneyine sevk edildiğini, daha sonraki dönemlerde bunların büyük bir bölümünün Suriye’den Lübnan ve Mısır’a daha sonra ise Avrupa ve ABD’ye gittiklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sertçelik, asılsız iddialar ve yalan haberlerle sözde Ermeni soykırım iddialarının dünyaya kabul ettirilerek, ilk etapta tazminat sonra ise toprak talebinde bulunulmaya çalışıldığını söyledi.

Tarihi gerçeklerin hiçbir zaman çarpıtılmaması gerektiğini de kaydeden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sertçelik, Ermeni soykırım iddialarının kesinlikle yalan olduğunu tarihçilerin sürekli dile getirdiğini ve bunu belgelerle sunduğuna da dikkat çekti.

Konferansın sonunda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seyit Sertçelik’e, Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa plaket takdim etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Yagˆmur Suyu Bertaraf Kapasitesi 2 Katına C¸ıkarıldı Mimar Sinan 436. ölüm yıl dönümünde anılıyor 15 Temmuz Şehitleri: Kübra Doğanay ve Cennet Yiğit Kayseri protokolü şehit mezarlıklarını ziyaret etti 15 Temmuz Şehidi Kübra Doğanay’ın annesi Hikmet Doğanay: “Gururumuz acımızı bastırıyor” Kayseri OSB’de 21. Olağan Mali Genel Kurul Gerçekleştirildi Büyükşehir’den 15 Temmuz’a özel 'Milletin Zaferi' bisiklet turu 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ YOLA ÇIKIYOR Erva Spor Okulları’nın 35’incisi açıldı ‘Boyçelik Erva Spor Okulları’ 15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in hatıraları baba evinde ‘Anı Evi’ olarak yaşatılıyor Valilikte üç Aile Sağlığı Merkezi protokolü imzalandı TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A TÜRKSAT 6A’DA GERİ SAYIM BAŞLADI YOLLARDA AKILLI ULAŞIM DEVRİMİ Milli maç, bayrak satışlarını artırdı Vatandaşlar geçmişin izlerini antikacıda buluyor Vali Gökmen Çiçek’le vatandaştan ‘yürekleri rahatlatan’ diyalog Yeni Ufuklar Derneği, Kayseri ve mülteci sorunu hakkında kamuoyu duyurusu yayınladı Erciyes A.Ş., Erciyes Dağı Bilim Okulu'nda 26 ilden öğrencileri zirvede buluşturdu Kayseri’de 3 kaymakamın görev yeri değişti Milli maç için düzenlenen dev ekran etkinlikleri iptal edildi Bakan Yerlikaya: “Provakatif paylaşım yapanlara göz açtırmayacağız” Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Milletvekili Baki Ersoy mahalleliyi dinledi TÜRKSAT 6A AMERİKA’DA Kayseri Kariyer Merkezi, 1 ayda 305 kişiye iş imkânı sağladı
×