Çopuroğlu: “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi yılbaşına kadar sürebilir”

Çopuroğlu: “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi yılbaşına kadar sürebilir”
Belediye başkan adaylarının yalnızca temayül yoklaması ve anketlerle belirlenmediğini söyleyen AK Parti Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “Adaylarımızın açıklanmasını vatandaşlarımız biraz daha bekleyecek, ayın 26’sında temayül yoklamasının ardından sahadaki anketlerin toplanması, aday adaylarıyla istişare edilmesi tahminimce yılbaşını bulabilir. Bu zamana kadar ‘yenilirsek de yenilelim’ niyetiyle girdiğimiz bir seçim olmadı, başarı olmayan yerde sürdürülebilirlik olamaz. Birçok seçim kazandığımız için tecrübeli bir teşkilatımız var; özetle, bizler Türkiye’deki bütün belediyelere talibiz” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Yol Açık’ programına katılarak moderatör Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.
‘ADAYLARIN BELİRLENMESİ YILBAŞINA KADAR SÜREBİLİR’
Belediye başkan adaylarının yalnızca temayül yoklaması ve anketlerle belirlenmediğini söyleyen Vekil Çopuroğlu, “Adaylarımızın açıklanmasını vatandaşlarımız biraz daha bekleyecek, ayın 26’sında temayül yoklamasının ardından sahadaki anketlerin toplanması, aday adaylarıyla istişare edilmesi tahminimce yılbaşını bulabilir. Tabii ki bu adayların belirlenmesi yalnızca temayülle veya anketlerle de yapılmamaktadır. 81 il, 922 ilçe ve birçok da belde var. Bu stresli bir süreç, birçok bölgede koordinasyon sağlanması gereklidir. Ancak yine de teknolojiyle iç içe olan bir parti için çok zor bir durum değil, bu işin içerisinden çıkabiliriz” şeklinde konuştu.
‘İSTANBUL DAHİL BÜTÜN BELEDİYELERE TALİBİZ’
AK Parti’nin bütün belediyeleri kazanma odaklı süreç yürüttüğünü belirten ve bu çalışmaların ‘Cumhur İttifakı’ çerçevesince olduğun söyleyen Vekil Çopuroğlu, “Bizler, Türkiye’deki bütün belediyelere Cumhur İttifakı olarak talibiz. Hepsini kazanmak üzere odaklanıyoruz. Bu zamana kadar ‘yenilirsek de yenilelim’ niyetiyle girdiğimiz bir seçim olmadı, başarı olmayan yerde sürdürülebilirlik olamaz. Ayrıca 50413 muhtar da seçilecek. Hem belediye başkanlarına, hem belediye meclisine hem de muhtarlara oy kullanacağız. Bu stresli süreçlerin hepsini hesaplayarak ilerliyoruz. Birçok seçim kazandığımız için tecrübeli bir teşkilatımız var; özetle, İstanbul dahil bütün belediye başkanlıklarına talibiz” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor” Erbakan: “Kayseri’de 100’e yakın AK Partili Yeniden Refah Partisi’ne Katılacak"
×