Çopuroğlu: “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi yılbaşına kadar sürebilir”

Çopuroğlu: “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi yılbaşına kadar sürebilir”
Belediye başkan adaylarının yalnızca temayül yoklaması ve anketlerle belirlenmediğini söyleyen AK Parti Milletvekili Şaban Çopuroğlu, “Adaylarımızın açıklanmasını vatandaşlarımız biraz daha bekleyecek, ayın 26’sında temayül yoklamasının ardından sahadaki anketlerin toplanması, aday adaylarıyla istişare edilmesi tahminimce yılbaşını bulabilir. Bu zamana kadar ‘yenilirsek de yenilelim’ niyetiyle girdiğimiz bir seçim olmadı, başarı olmayan yerde sürdürülebilirlik olamaz. Birçok seçim kazandığımız için tecrübeli bir teşkilatımız var; özetle, bizler Türkiye’deki bütün belediyelere talibiz” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Yol Açık’ programına katılarak moderatör Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.
‘ADAYLARIN BELİRLENMESİ YILBAŞINA KADAR SÜREBİLİR’
Belediye başkan adaylarının yalnızca temayül yoklaması ve anketlerle belirlenmediğini söyleyen Vekil Çopuroğlu, “Adaylarımızın açıklanmasını vatandaşlarımız biraz daha bekleyecek, ayın 26’sında temayül yoklamasının ardından sahadaki anketlerin toplanması, aday adaylarıyla istişare edilmesi tahminimce yılbaşını bulabilir. Tabii ki bu adayların belirlenmesi yalnızca temayülle veya anketlerle de yapılmamaktadır. 81 il, 922 ilçe ve birçok da belde var. Bu stresli bir süreç, birçok bölgede koordinasyon sağlanması gereklidir. Ancak yine de teknolojiyle iç içe olan bir parti için çok zor bir durum değil, bu işin içerisinden çıkabiliriz” şeklinde konuştu.
‘İSTANBUL DAHİL BÜTÜN BELEDİYELERE TALİBİZ’
AK Parti’nin bütün belediyeleri kazanma odaklı süreç yürüttüğünü belirten ve bu çalışmaların ‘Cumhur İttifakı’ çerçevesince olduğun söyleyen Vekil Çopuroğlu, “Bizler, Türkiye’deki bütün belediyelere Cumhur İttifakı olarak talibiz. Hepsini kazanmak üzere odaklanıyoruz. Bu zamana kadar ‘yenilirsek de yenilelim’ niyetiyle girdiğimiz bir seçim olmadı, başarı olmayan yerde sürdürülebilirlik olamaz. Ayrıca 50413 muhtar da seçilecek. Hem belediye başkanlarına, hem belediye meclisine hem de muhtarlara oy kullanacağız. Bu stresli süreçlerin hepsini hesaplayarak ilerliyoruz. Birçok seçim kazandığımız için tecrübeli bir teşkilatımız var; özetle, İstanbul dahil bütün belediye başkanlıklarına talibiz” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Milletvekili Arıkan, “Kayseri’nin kangren haline gelmiş sorunları var” DEVA Partisi Kayseri’de İki İlçede Belediye Başkan Adayını Açıkladı Saadet Partisi’nden Boykot Duvarı Timuçin, “Sadece görevimden affımı istedim" Arıkan: “Merhum Demirel’in 'Dün dündür, bugün bugündür.' Cümlesinin Varisi AK Parti Olmuştur” “Organize sanayi bölgesinde aylık 50 bin lira maaş alan kaynakçı var” Ataş, “Türkiye dünyanın en fazla sığınmacı bulunduran ülkesi konumuna gelmiştir” Milletvekili Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı” Özdemir: Türkiye yalnızca kendi gündemine hapsolan bir ülke değildir Çopuroğlu kararlı: Yivsiz tüfeklerin satışı zorlaştırılacak CHP’li Niyazi Ünalmış: “AK Parti, yapay krizlerle Anayasa Değişikliği yapmak istemektedir” AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yaklaşık 50 başvuru var” Milletvekili Böhürler: “Yerel seçimler bir dönüm noktası olacak” Milletvekili Ataş: Mobilyacılık sektörünün finansmana erişim hususunda ciddi sıkıntılar bulunmakta Özhaseki, “Türkiye’deki bütün şehirlere dikkat edin son 20 senedir eli yüzü açığa çıkmıştır” Elitaş: “31 Mart seçimlerinde sandıkları AK Parti oylarıyla doldurup patlatacağız” Vekil Çopuroğlu, anonim şirketlere müjdeyi duyurdu Arıkan Sordu: “Kayseri’ye Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek" İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor” CHP’Lİ Özgür Özer, “Kayseri’de trafik akışkanlığından bahsetmek mümkün değil” Elitaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti Elitaş: “Her şey Kayseri için her şey Türkiye için şiarıyla yeniden sahalara döneceğiz” MHP’li meclis üyesi Bayrak, İncesu Belediye Başkan aday adaylığını duyurdu Saadet Partisi Melikgazi Divan Toplantısı yapıldı Kayıp 11 denizciye ilişkin Milletvekili Çopuroğlu mecliste açıklamalarda bulundu
×