Çolakbayrakdar, “Kayseri’de kurban kesim hizmeti yapan tek belediyeyiz”

Çolakbayrakdar, “Kayseri’de kurban kesim hizmeti yapan tek belediyeyiz”
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların daha sağlıklı ve daha huzurlu bir ortamda kurban kesim ibadetlerini yerine getirebilmeleri adına kurulan kurban kesim ve satış yerlerini inceledi.

Kayseri’de vatandaşların daha sağlıklı ve daha huzurlu bir ortamda kurban kesme ibadetlerini yerine getirebilmeleri adına çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Oymaağaç Mahallesi’nden Erkilet Bülbül Pınarı Mezarlığı ilerisine taşınan kurban kesim yerlerini ziyaret eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri’de kurban kesimi hizmeti veren tek belediye olduklarını dile getirdi. Vatandaşların profesyonel bir şekilde kurban kesim ibadetlerini yerine getirebilmeleri için çalıştıklarını belirten Çolakbayrakdar, “Erkilet Bülbül Pınar Mevkiinde kurban kesim ve satış yerindeyiz. Malum olduğu üzere geçen yıl, Oymaağaç kurban kesim ve kurban satış yerini buraya taşımıştık. Geçtiğimiz yıl hizmet vermeye başlayan burası, bu yılda Kayserili hemşerilerimize hizmet verecek. Geçmiş yıllarda edinmiş olduğumuz tecrübelerle vatandaş memnuniyeti oluşturacak şekilde hizmet veriyoruz. Kayseri’de kurban kesim hizmeti yapan tek belediyeyiz. Türkiye’de ise sayılı belediyelerden biriyiz. Şükür Allah’a yıllardan beri uygulamış olduğumuz bu hizmeti, bu yılda çalışmalarımız son aşamalara geldi. Hemşehrilerimin daha huzurlu bir şekilde ibadetlerini yerine getirmeleri amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Park- Bahçeler Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü birimlerimiz ve diğer müdürlükler gereken tedbirleri alıyor. Bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi alnımızın akıyla bu hizmeti yerine getirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bütün gayretimiz, hemşehrilerimizin daha sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapabilmeleri içindir” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Büyükşehir'den İnsan ve Çevreye Zararsız, Yerli Biyoteknolojik ve Organik Gübre Kırsal mahalledeki öğrenciler şehri tanıyor Talas’ta Acil Afet Sosyal Yaşam Merkezi kuruluyor KASKİ’den 14 mahalle için su kesintisi uyarısı Kocasinan, kendi asfalt malzemesini üretecek Talas Belediyesi bin 500 çiftçinin toprak analizini yapacak Talas’ta kurban hazırlıkları erken başladı Talas kadın kooperatifleri de ‘Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı’ etkinliğinde yerini aldı Sarız'da Kurudere Mahallesi’ne imam evi temeli atıldı “Allah, Yalçın başkanımızın yokluğunu vermesin” Büyükşehir''den "Dolandırıcılık" Uyarısı..., KAYMEK "Sanat Örgüsü" El Sanatları Sergisi Açıldı Develi belediyesi ve Kayseri Üniversitesi’nden organik tarıma destek İncesu Belediyesi morg ve gasilhane yapacak Kocasinan Teknoloji Festivali açıldı Kızılay Talas Şubesi’nin yeni hizmet binası açıldı Kayserililer, Yollarda KayBis ile Pedallıyor Büyükkılıç'tan Bekir Yıldız Bulvarı Esnafına Ziyaret Bayramhacı Mahallesi sit alanı ilan edildi Talas Belediyesi'nden kırsaldaki öğrencilere müze sürprizi Kayseri’de ilk ve tek olan asfalt freze aracı ile ilk asfalt kazıldı Talas Belediyesi’nde ‘Olay Yeri İnceleme’ sloganı ile tespit çalışmaları devam ediyor Büyükşehir, Mimarsinan OSB Kavşağı ile Refüjleri Ağaç Taşıma Yöntemi ile Ağaçlandırıyor Talas’ta ‘2022-2023 yılı Çiftçi Eğitim Programı’ tamamlandı Büyükşehir'den Doğalgaz Çalışmalarında Zarar Gören Yollarda Sıcak Asfalt Çalışması
×