Reklamı Kapat

ÇOLAKBAYRAKDAR, “ÇOCUKLARIMIZI MUTLU ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

ÇOLAKBAYRAKDAR, “ÇOCUKLARIMIZI MUTLU ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Güneşli Mahallesi’ni ziyaret edip, öğrencilerle bir araya geldi. Etkinliklere eşlik edip, büyük bir ustalıkla öğrencilerin saçlarını kesen ve ebru sanatı icra eden Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak ‘Çocuk gülerse dünya güler’ anlayışıyla çalıştıklarını belirterek, “Geleceğimizin teminatı her bir çocuğumuz, bizim için ayrı bir değer ve zenginliktir” dedi.

Okul ziyaretinde öğrencilerin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılanan Başkan Çolakbayrakdar, etkinliklere eşlik ederek, çocuklarla hem eğlendi hem de onlara çeşitli hediyeler dağıttı. Büyük bir ustalıkla öğrencilerin saçlarını kesen ve ebru sanatı icra eden Başkan Çolakbayrakdar, performansıyla göz doldurdu. Çocuklarla tek tek ilgilenip, keyifli sohbetlere imza atan Başkan Çolakbayrakdar, ilçede yaşayan çocuklar için birbirinden önemli hizmetlere ve projelere imza attıklarını ve onlar için pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek “Yapmış olduğumuz bütün çalışmalar, geleceğimizin teminatı yavrularımız içindir” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü:  “Kırsal mahallelerimizden biri olan Güneşli Mahallemizde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte geliştirilen TÜBİTAK Projesi kapsamında okul okul gezmeye devam ediyoruz. Burada meslek lisesi öğrencilerimiz hem pratik yapma imkanı bulurken hem de köylerimizdeki çocuklarımızı değişik etkinliklerle eğlendiriyor ve onların yüzlerini güldürüyor. Yavrularımız, farklı bir gün yaşıyor. Bu noktada herkesin yüzü gülüyor. Sıklıkla belirttiğim gibi ’Çocuk gülerse dünya güler’ anlayışıyla çocuklarımızı güldürmek ve mutlu etmek bizleri keyiflendiriyor. Herkese sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Çocuklarımızın yüzünü güldürme noktasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizler biliyoruz ki; gençlerimiz ve çocuklarımız, bu ülkenin teminatıdır. Bundan dolayı Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak için daha donanımlı gençlerin yetişmesine katkı sağlıyoruz. Böylelikle gençlerimiz, güçlenen, büyüyen Kayseri’nin ve Türkiye’nin istikbali olacak” ifadelerini kullandı.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse ise Kocasinan Belediyesi’nin desteğiyle ilçe genelinde her hafta bir kırsal mahallenin okulunu ziyaret ettiklerini belirterek, “Çocuklarımız, bu enerjiyle geleceğe hazırlanıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle her alanda eğitimin ve öğretimin yanında yer alan ve bütün imkanlarınıseferber eden Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar, ardından Güneşli Ortaokulu öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin öğle yemeğinde onlarla sohbet eden Başkan Çolakbayrakdar, sonrasında okulun öğretmenlerinin taleplerini dinledi. Eğitim camiası içerisinde gelecek nesillerin yetiştirilmesinde önemli bir paya sahip olan öğretmenlerin bakış açısının büyük önem taşıdığına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, insan odaklı bir belediye olduklarını ve yapılan bütün hizmetlerde insan hayatını kolaylaştırmayı esas aldıklarını vurguladı.

Okulun ihtiyaçlarına göre hizmetler ürettiklerine değinen Başkan Çolakbayrakdar, “Hizmetlerimizi 3 konu başlığı altında topladık. Birincisi okullarımızın hijyenik temizliğidir. İkincisi ise okullarımızda güvenlik noktasında yapılması gereken ne varsa yapıyoruz. Son olarak ise çocuklarımızın spor, kültür ve sanat gibi hayatın her alanında aktivitelerin içerisinde olabilmeleri için yatırımlar yapıyoruz. Eğitimle ilgili birçok proje ve hizmet yaptık ve bunları artırarak devam ettiriyoruz” diye konuştu.

Öğretmenler de Kocasinan Belediyesi’nin hizmetlerinden memnun olduklarını dile getirerek, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Okul ziyaretinde Başkan Çolakbayrakdar’a, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Belediye Başkan Yardımcısı İlyas Yıldırım ile ilgili birim müdürü eşlik etti.

PAYLAŞ
GÖNDER
Karadut Beste Yarışması'nda büyük gün yaklaşıyor Kocasinan Belediyesi'nden 'Sıcacık Destek' Talas’ta asfalt çalışmaları hız kesmiyor... Talas Millet Bahçesi Projesi adım adım ilerliyor Kocasinan’ın saklı cenneti ‘Bayramhacı’ turizme kazandırılıyor Kocasinan Belediyesi, geri dönüşümle geleceği ve doğayı koruyor Kayseri Büyükşehir’in 2022 yılı bütçesi 1 milyar 800 milyon TL Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 2’nci uygulama etabında 560 bağımsız bölüm yıkıldı Pınarbaşı Belediyesi ile COD Enerjiden çiftçiye tam destek Sakaltutanlılar istedi Başkan Yalçın yaptı Melikgazi Belediyesi'nde şok gelişme!.. Büyükşehirin ulu çınarlarından çocuklara moral desteği Ali Dağı'nda 20 bin ağaç daha toprakla buluştu Başkan Çolakbayrakdar: "Kocasinan yeşil kalkınma hedefinin lokomotifi olacak" Genç Talas’a Ankara’da Büyük ilgi Çolakbayrakdar, “Hizmetlerimizle okuyan bir nesil yetiştiriyoruz” Talas’a 4 yeni okul için imzalar atıldı Çolakbayrakdar, “Kendi kendine yeten belediye olarak standartları artırıyoruz” Başkan Büyükkılıç’tan Erciyes’e yeni yatırımlar KASKİ KIŞA HAZIR Başkan Yalçın: “Bu ödülde herkesin emeği var” Atatürk'ün talimatıyla yapılan okul restore edilmeyi bekliyor Büyükkılıç: “Kayseri Kitap Fuarı için tüm hazırlıklar tamamlandı” Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Talas Belediyesi’ne ödül Başkan Büyükkılıç: “Kayseri’ye Ödüller Yakışır”
×