Çocuk istismarıyla mücadelede öğretmen yeterlilikleri güçleniyor

Çocuk istismarıyla mücadelede öğretmen yeterlilikleri güçleniyor
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen “Çocuk İstismarını Tespit ve Önlemeye Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi” Projesi’nin eğitim programı, Erciyes Üniversitesi’nde başladı. ERÜ Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim programı, 21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında ve 5 oturum halinde gerçekleştirilecek.

150 Rehber Öğretmen ve 100 Sınıf Öğretmeninin katılımının planlandığı etkinliğin açılış konuşması, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL tarafından yapıldı. Etkinlik kapsamında öğretmenlere Tıp, Eğitim, Hukuk ve İletişim disiplinlerinin birikimiyle ve çocuk istismarının tüm boyutlarına ilişkin olarak görsel-işitsel, basılı ve elektronik öğrenme araçlarıyla eğitim veriliyor.
“Çocuk İstismarı ve İhmali: Çocuk Refahı Bilgi Şöleni” başlığını taşıyan eğitim programı bu konuların sağlıklı bir şekilde tespitinde stratejik bir potansiyel içeren öğretmenlerin hem konuya ilişkin bilgi, bilinç ve farkındalıklarını hem de soruna ilişkin süreç yönetimi becerilerini güçlendirerek öğretmeye ve öğrenmeye güçlü bir şekilde odaklanırken, öğrencinin başarısını ve etkinlik derecesini olumsuz yönde etkileyen faktörlere ve okulların karşı karşıya kaldıkları yeni ve karmaşık zorluklara yeterli cevabı vermeyi amaçlıyor.
Erciyes Üniversitesi koordinatörlüğünde Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Nottingham Trent University (İngiltere) ve Hochschule für Öffentliche Verwaltung (Almanya) işbirliğiyle yürütülen projenin eğitim ve farkındalık faaliyetleri, önümüzdeki günlerde Rehberlik Araştırma Merkezleri, öğretmen adayları, ilgili sivil toplum kuruluşları ve medyaya dönük olarak devam edecek.

PAYLAŞ
GÖNDER
ERÜ’de Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği 18. Ulusal Konferansı Düzenlendi Eğitim-Bir-Sen’de Yenilik, Değişim, Atılım Ve Kardeşlik Rüzgarı Esiyor Yeşilhisar MYO misafirhanesi yeni eğitim öğretim dönemine hazır Tarihi Kervansaray’da KAYÜ Bünyan MYO’nun Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı Ehliyet eğitiminde simülasyon şartı Okullar açıldı, omurga sağlığına dikkat! Eğitimin sorunları göz ardı edilmemeli, çözüme yönelik kararlar alınmalıdır Öğretmenler promosyonların güncellenmesini istiyor ERÜ ile Ajeenkya D Y Patil University Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı ERÜ Turuncu Bayrak Belgelerine Yenilerini Ekledi İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik Kayseri’deki okulların son durumunu açıkladı ERÜ Eğitim Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi Görevinden alınan rektör yardımcısı, ERÜ rektörlüğüne aday oldu Yeni eğitim öğretim yılı akademik takvim belli oldu Dünya Sıralamasında Erciyes Üniversitesi'nin Büyük Başarısı YKS yerleştirme sonuçları açıklandı NNYÜ ile sanayi iş birliği Üniversite harç ücretlerine zam geldi Okul müfredatına yeni bir ders geliyor LGS kapsamında birinci nakil sonuçları Rektör’den çağrı var!.. AÜB Tanıtım ve Tercih Fuarı KAYÜ’nün Ev Sahipliğinde 2 Ağustos’ta Kayseri’de Yapılacak Murat Öztemur: Başarıyı üç yönden ele almak gerekir LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI, tıkla öğren NNYÜ’de mezuniyet sevinci yaşandı
×