Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu

Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu
AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, TBMM'de yaptığı konuşmada Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın'ın yaşanan olaylarda izledikleri doğru politikaya vurgu yaparak, "Gökmen Çiçek de Emniyet Müdürü Atanur Aydın da herkesin cesaret edemeyeceği şekilde kalabalıkların arasına girmiş halkı teskin etmek için çok doğru politikalar üretmişlerdir" dedi.

Kayseri'de Suriye uyruklu bir kişinin yine Suriye uyruklu bir kız çocuğunu taciz etmesinin ardından kent genelinde olaylar yaşanmıştı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ise AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, yaşanan olayın ardından sokağa çıkan tepkili vatandaşlara karşı Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in ve Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın'ın doğru ve cesaretli tutumuna dikkat çekti.

Milletvekili Cıngı, konuyla ilgili yaptığı meclis konuşmasında, Vali Çiçek'in ve Emniyet Müdürü Aydın'ın halkı sakinleştirmek adına yaptığı konuşmaların eksik bir şekilde lanse edildiğini, tamamının dinlenilmesi gerektiğini ifade etti. Cıngı, Vali Çiçek'in ve Emniyet Müdürü Aydın'ın olay anında sergiledikleri doğru politikaya dikkat çekerek, "Orada insanlar arasında bir şayia yayıldı ve bazı tahrikçi gruplar “Çocuk Türk çocuğu, ciğeri patlatıldı, öldürüldü, tecavüz edildi.” falan gibi insanları tahrik etmek için bir dedikodu ürettiler. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Emniyet Müdürümüz çıkıp bu çocuğun Suriyeli bir çocuk olduğunu ama Suriyeli dahi olsa çocuk çocuktur, bu suç dünyanın her yerinde aynı sıkıntıyı doğurur ve aynı şekilde cezalandırılmalıdır dediler. Hayır, konuşmalarının tamamını seyredin lütfen, öyle bir şey yok" şeklinde konuştu.

'VALİ ÇİÇEK VE ATANUR AYDIN DOĞRU POLİTİKA ÜRETTİ'

AK Parti Kayseri Milletvekili Cıngı, konuşmasının devamında ise, "Açıklamanın arka perdesi var. Çıkan yanlış şayiaları düzeltmek için Sayın Valimiz, Sayın Emniyet Müdürümüz bu açıklamayı yapmıştır ama her ikisi de Gökmen Çiçek de Emniyet Müdürü Atanur Aydın da herkesin cesaret edemeyeceği şekilde kalabalıkların arasına girmiş halkı teskin etmek için çok doğru politikalar üretmişlerdir. Lütfen, hadiseyi tek boyutlu olarak inceleyip burada yansıtmayın" diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Genç: “Birikimlerini yapı kooperatiflerine emanet edenler adaletsizlikle karşı karşıya kaldı” Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor”
×