Reklamı Kapat

Çiçekçiler, öğretmenler gününde de tercih edildi

Çiçekçiler, öğretmenler gününde de tercih edildi
24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle alınabilecek hediye alternatifleri arasında çiçekçiler bu sene de oldukça ilgi görüyor. Kayseri’de Çiçekçi Ekrem Sarı ise fiyatlar hakkında bilgi vererek, en çok saksı bitkisinin tercih edildiğini söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Gününde hediye almak isteyen öğrenciler ve veliler çiçekçilerin yolunu tuttu. Geçen sene ile bu sene arasındaki fiyat farkını değerlendiren Çiçekçi Ekrem Sarı şu anda ilginin yoğun olduğunu belirtti.

‘ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE ÇİÇEKLİ SAKSI BİTKİSİ TERCİH EDİLİYOR’

22 senedir çiçekçilik yapan Ekrem Sarı “İlgi şu anda iyi yaptığımız hazırlığa göre siparişlerimiz ve satışlarımız iyi gidiyor. Kesme çiçek, buket çiçek ve saksı çiçeklerde hazırlığımızı yaptık. Öğretmenler gününde çiçekli saksı bitkisi tercih ediliyor genellikle. Aldığımız talepler güzel bizi memnun ediyor. En çok saksı bitkisi tercih edilse de kesme ve buket çiçekler de alınıyor. Geçen seneye göre fiyatlar arttı. Geçen sene 50 lira olan kesme çiçek şu anda 120 liraya kadar çıktı. Yaklaşık yüzde 70 zam geldi. Kesme çiçeklerde geçen sene 15-20 lirayken bu sene yaklaşık 35 lira oldu. Buket fiyatları ise 100 liradan başlıyor, 200-300 lira arasında fiyatlarımız değişiyor” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Türkiye Adalet Akademisi’nin Tapu İptali ve Tescil Davaları meslek içi eğitimi Kayseri’de başladı Kayseri protokolü Erciyes jeotermal sondaj alanını inceledi Pınarbaşı Kaymakamlığına Mesut Bolat atandı Zirvede “Erciyes’in Gelecek Vizyonu” sunumu Şehit Polis memuru Murat Akpınar için mevlid okutuldu Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' belli oldu Sarız’da Karabağ hassasiyeti Türkiye Muhtarlar Derneği Kayseri İl Başkanı Yakup Er, “Muhtarlar mahallenin abisi, ablası” Tomarza Kaymakamlığına Ali Buzkaya atandı ERÜ mağaza açıldı Faruk Molu’nun adının serbest bölgeye verilmesine destek geldi Kayseri OSB Sağlık Merkezi Projesinde Ön Fizibilite Çalışması Gerçekleştirildi Rektör Prof. Dr. Altun, Göreve Gelişinin 1 Yılını Değerlendirdi Evladını kaybeden acılı aile Viyadük’e güvenlik önlemi istiyor Kültepe’de 4 bin 100 yıllık buğdaylar bulundu Cuma günü çöl tozu geliyor! Vali Çiçek, Gaziler Onuruna Yemek Verdi Çiçek, “Ahilik Teşkilatı, Medeniyetimizin Dünyaya Armağan Ettiği En Büyük Hediyelerden Birisidir” Altınokta Körler Derneği Kayseri Şube başkanı Atmaca güven tazeledi URALOĞLU TUSAŞ’I ZİYARET EDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU Şehidimize Son Görev Kayseri OSB Başkanı Yalçın: “Kayseri’yi Fuarlar Şehri Yapmak İçin Çalışıyoruz” TURKSAT6A DA HEYECAN DORUKTA! Şehit polis Murat Akpınar için tören düzenlenecek Dünya Temizlik Günü’nde Kayseri’de gönüller 3 yerde çevre temizliği yaptı
×