CHP’li vekil Çetin Arık’ı kızdıran icraat: Kayseri’den neyin intikamını alıyorsunuz?

CHP’li vekil Çetin Arık’ı kızdıran icraat: Kayseri’den neyin intikamını alıyorsunuz?
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Vergi Denetim Başkanlığı'nın kapatılarak Konya'ya bağlanmasına tepki gösterdi. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarında Kayseri’nin her alanda geri bırakıldığını ifade eden Arık, “AK Parti iktidarı döneminde Kayseri kamu yatırımlarından hak ettiği payı alamadığı gibi maalesef elindekilerden de oluyor. Kayseri’den neyin intikamını alıyorsunuz” dedi.

Kayseri’nin her alanda mağdur edildiğini ifade eden Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Milletvekili seçildiğim günden bu güne Kayserimizin hak edip alamadığı, söz verilip yapılmayan yatırımlarını gündeme taşıyıp durdum. İktidar partisi mensupları Kayseri’nin bu yatırımları alması, verilen sözlerin yerine getirilmesini sağlamak yerine sürekli olarak benim Kayseri’yi kötülediğimi söyleyip durdular. Defalarca söyledim, bir kez daha altını kalın çizgilerle çiziyorum: Ben Kayseri’yi kötülemiyorum, iktidar Kayseri’ye kötülük yapıyor. Kayseri kendi ölçeğindeki illerle kıyaslandığında hak ettiği yatırımları almadığı gibi maalesef elindekilerden de oluyor. Son olarak Kayseri Vergi Denetim Başkanlığı kapatılarak Konya’ya bağlandı. Biz bunu gündeme getirince Kayseri’ye kötülük mü yapmış oluyoruz? Kayseri’yi sevmek, Kayseri’yi korumak binlerce vergi mükellefi hemşehrimizin yüzlerce kilometre yol yapıp Konya’ya gitmesini görmezden gelmek midir? Kayseri’yi sevmek kuru kuruya olmaz. Kayseri’yi sevmek Kayseri’nin değerleri bir bir elinden alınırken tepki gösteriyormuş gibi yapmakla da olmaz. Kayseri AK Parti iktidarına verdiği desteğin karşılığını kamu yatırımlarında 81 il içerisinde 77’inci olarak aldı. Ama kıymetli hemşehrilerim hiç meraklanmasın. Geliyor gelmekte olan… Halkın iktidarında Kayseri’den alınanlar bir bir Kayseri’ye gelecek, Kayserimiz hak ettiği yatırımları eksiksiz olarak alacaktır.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Adalet Bakanı ve TÜİK Başkanı kararname ile değişti Gelecek Partisi’nden üçüncü ittifak açıklaması İYİ Partili Ataş: “Cumhur ittifakı eridikçe de inatlaşıyor” Ödenek sorunu yaşanan havaalanı terminal binası için Mustafa Elitaş devrede KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: “Türkiye sayesinde varlığımızı sürdürebildik” Halaçoğlu'ndan öneri: Esed af çıkardı, Suriyelileri gönderin oyları kazanın BBP’li Çevrim: “Yolların açılmasını sağlamak belediyelerin asli görevi” İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, korona virüse yakalandı. CHP’li Orhan: “Doğal afetler üzerinden siyaset olmaz” Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na cevap: Çok iyi biliriz sizin halk belediyeciliğinizi Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Birtane’den Gaffar Okkan için tepki çeken sözler İYİ Partili Yücel: Kayseri sanayisi şarteli kapandı Başkan Çopuroğlu’ndan Sedef Kabaş’a sert tepki Kazım Yücel: "Herkes yarına umutla bakmak istiyor" AK Parti Kayseri Milletvekili Atçı: "Doğalgaz fiyatlarında Avrupa’da en ucuz ülke Türkiye" Özhaseki: “Sedef Kabaş’a sözlerini aynen iade ediyoruz” Rasim Arı’dan hodri meydan Kazım Yücel dert dinledi: Faturalar can yakıyor Erbakan: Asıl cahillik Peygambere ve eşine dil uzatılmasına ifade özgürlüğü demektir Babacan: “Bu kriz, el yapımı bir krizdir” CHP’li Arık’ın ‘emekli maaşı’ önergesi reddedildi Kayseri için demediğini bırakmayan Rasim Arı, AK Parti’den istifa etti Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Narin: Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu CHP İl Başkanı Özer'den AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'e 3 kuruşluk tazminat davası Kayseri’de Covid-19 yüzde 100 arttı
×