CHP’li Ünlamış’tan AK Parti’ye çağrı: Seçim mevzuatına uyun

CHP’li Ünlamış’tan AK Parti’ye çağrı: Seçim mevzuatına uyun
İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Aday Sedat Kılınç’ın birçok bölgede asılı seçim afişleri kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından saldırıya uğramıştı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış, “İYİ Parti ailesine geçmiş olsun. AKP belediye başkan adaylarına ve belediye yetkililerine çağrı ve uyarıdır! AKP’li Belediye Başkanlarını ve avanelerini seçim mevzuatına uymaya davet ediyorum” dedi.

İYİ Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sedat Kılınç’ın birçok mahallede, caddede ve sokaklarda asılı olan seçim afişleri kişi ya da kişilerce kesilerek saldırıya uğradı. Saldırıya tepki gösteren CHP Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış, “İYİ Parti ailesine geçmiş olsun. AKP belediye başkan adaylarına ve belediye yetkililerine çağrı ve uyarıdır! İyi Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç’ın, Kartal Kavşağı’nda ve birçok bölgede bulunan afişlerinin yırtılması eylemini kınıyorum. İYİ Parti ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hemen yanı başında bulunan AKP afişlerine dokunulmamasının da çok manidar olduğu ifade etmek isterim. Gerek genel seçimlerde, gerekse yerel seçimlerde Kayseri’nin, her caddesini, seçim kanunu ve ilgili mevzuata aykırı, kendilerine ait olmayan paraları harcayarak afişlerle ve görsellerle donatan tek adam zihniyetli AKP’li Belediye Başkanlarını ve avanelerini; Seçim mevzuatına uymaya, aydınlatma direklerine asılan afişleri kaldırmaya, seçim kanununda gösterilmeyen yerlere asılan afişleri ve görselleri kaldırmaya, sempatizanlarını uyarmaya ve sağduyu çağrısında bulunmaya, demokrasi ruhuna uygun hareket etmeye, davet ediyorum. Aksi halde elimizde bulunan fotoğraf ve videolarla, seçim kanununa aykırı tüm afişler ve görseller için ilçe kaymakamlıkları nezdinde girişimlerde bulunacağımızı bildiririm” ifadelerini kulandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim” İyi Parti Büyükşehir Başkan Adayı Kazım Yücel esnaf ziyaretlerini sürdürüyor KAZIM YÜCEL: HERKES BİZLE İYİ OLACAK Gözütok, “Anadolu’daki tüm kültürlerimiz özümüzdür, özümüzü koruyacağız İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel, “Unutulan belediyeciliği Kayseri’de yaşatacağım” CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Molu oldu SP İl Başkanı Coşkun, “Artık poster, reklam belediyeciliğini bırakın” DEVA Partili Türkmen, “Adaletsizliğe karşı DEVA olmak için yola çıktım" CHP Kayseri İl Başkanı Keskin: “Kayseri bir an önce rant belediyeciliğinden çıkmalıdır” İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel, her aileye 5 metreküp suyu ücretsiz verecek İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel'den belediyelere büyük tepki
×