CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor”

CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor”
Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin yapılan zamlara rağmen şirket zararının git gide büyüdüğünü söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, “Kayseri Ulaşım A.Ş., 145 milyon liralık büyük bir zarardan dolayı sermayesine bu parayı tekrar bulup eklemek zorundadır. 4 yıldır bilet zamlarına sürekli zam yapılıyor. Bu büyük zamlara rağmen zarar da büyüyerek devam ediyor. Bu konu hakkında birtakım önlemler aldıklarını söylediler ancak şirket zararının git gide arttığını kabul etmek zorundadırlar” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2023 Eylül Ayı Meclis Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantı sonrası açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin maddî zararının yapılan zamlara rağmen git gide arttığını söyledi. Özer, “Bugün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Kayseri Ulaşım A.Ş. ile ilgili bir şirket zararının telafisi sonucu rüçhan hakkının alınmasıyla ilgili bir açıklama yapmıştık. Kayseri Ulaşım A.Ş., 145 milyon liralık büyük bir zarardan dolayı sermayesine bu parayı tekrar bulup eklemek zorundadır. Daire başkanımıza ve belediye başkanımıza şunu sorduk: ‘Bu zamlar; zararlara rağmen devam ediyor, 4 yıldır bilet zamlarına sürekli zam yapılıyor. Bu büyük zamlara rağmen zarar da büyüyerek devam ediyor. Bunun için önlem alacak mısınız? Bu konu hakkında bir tablo çalışması var mı?’. Bununla ilgili kendilerinin de birtakım önlemler aldıklarını söylediler ancak şirket zararının git gide arttığını kabul etmek zorundadırlar” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAZIM YÜCEL MEYDANDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ DEVA Partisi Kocasinan Başkan Adayı Türkmen, "Görmezden gelinen ulaşım sorununu biz çözeceğiz" Milletvekili Çopuroğlu, “Hızlı tren projesi bölge için önemli bir ulaşım ağı oluşturacak” Milletvekili Özsoy duyurdu: “Keleş Deresi’nde doğal afet ve taşkın hasarı onarımı yapılacak” Coşkun: “Kayseri’mizi nefes alamaz hale getirdiler” CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi Yücel: “Vatandaşı makarna, mantıyla kandırmaya alıştılar” Gözütok, “Talas’a 7 gün 24 saat açık kalacak kreşler yapacağız” İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Şahin’den Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti bayraklarına eleştiri Başkan Büyükkılıç 5 yıllık projelerini açıkladı Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
×