Reklamı Kapat

CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor”

CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor”
Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin yapılan zamlara rağmen şirket zararının git gide büyüdüğünü söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, “Kayseri Ulaşım A.Ş., 145 milyon liralık büyük bir zarardan dolayı sermayesine bu parayı tekrar bulup eklemek zorundadır. 4 yıldır bilet zamlarına sürekli zam yapılıyor. Bu büyük zamlara rağmen zarar da büyüyerek devam ediyor. Bu konu hakkında birtakım önlemler aldıklarını söylediler ancak şirket zararının git gide arttığını kabul etmek zorundadırlar” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2023 Eylül Ayı Meclis Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantı sonrası açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kayseri Ulaşım A.Ş.’nin maddî zararının yapılan zamlara rağmen git gide arttığını söyledi. Özer, “Bugün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Kayseri Ulaşım A.Ş. ile ilgili bir şirket zararının telafisi sonucu rüçhan hakkının alınmasıyla ilgili bir açıklama yapmıştık. Kayseri Ulaşım A.Ş., 145 milyon liralık büyük bir zarardan dolayı sermayesine bu parayı tekrar bulup eklemek zorundadır. Daire başkanımıza ve belediye başkanımıza şunu sorduk: ‘Bu zamlar; zararlara rağmen devam ediyor, 4 yıldır bilet zamlarına sürekli zam yapılıyor. Bu büyük zamlara rağmen zarar da büyüyerek devam ediyor. Bunun için önlem alacak mısınız? Bu konu hakkında bir tablo çalışması var mı?’. Bununla ilgili kendilerinin de birtakım önlemler aldıklarını söylediler ancak şirket zararının git gide arttığını kabul etmek zorundadırlar” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Saadet Partisi’nden ‘Dert Meclisi’ duvarı Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi sonuçlandı Ahmet Karagöz ve kadrosu, SP Talas ilçe yönetimini devraldı İYİ Partili Yücel: “Talas tramvay hattı bir an önce açılmalı, 80 bin nüfus mağdur olmamalı” Özhaseki: “Güvenli şehirler inşa etmenin tek yolu kentsel dönüşüm” Arıkan: “Bu anayasa perileri niçin geliyor” Bakan Yardımcısı Gürcan, Kayseri’de AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Yürütme Kurulu Listesi açıklandı CHP’de Başkan Keskin, yeniden aday Yücel: Faruk Molu'nun İsmi Yaşatılmalı BBP Kayseri il başkanı Erkan Demirci oldu İYİ Parti Talas ilçe başkanı Haymana istifa etti MHP’li Özdemir’in Sorusuna Tarım Bakanı Yumaklı’dan Yanıt MHP İl Başkanı Demirezen’den 14. Olağan İl Kongresine davet Coşkun, “Kayseri’nin sorunlarını, Mecliste gündeme getirmek için özel çalışmalar yürütüyoruz” Saadet Partisi Samsun Milletvekili Karaman, “Kayseri’nin sorunlarını meclise taşıyacağız” CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin’den Öğretmen ve Öğrencilere Başarı Dileği Demirezen: "12 Eylül'de Türk milliyetçilerine pranga vurulmak istenmiştir" CHP’li Özgür Özer: “Zamlara rağmen zarar artarak devam ediyor” Milletvekili Çopuroğlu, “12 Eylül darbesi bir kara lekedir” İYİ Partili Çalıksoy, “Başakpınar ve Kuruköprü’de bulunan asbestli boru sorunu çözülmelidir” CHP İl Başkanı Keskin, “Devam et derlerse aday olacağım” CHP İl Kongresine gidiyor Demirezen’den MHP Lideri’ne Kongreye Davet Ziyareti DEVA Partisi Özvatan İlçe Başkanı Şahin Çağrı Oldu
×