CHP’Lİ Özgür Özer, “Kayseri’de trafik akışkanlığından bahsetmek mümkün değil”

CHP’Lİ Özgür Özer, “Kayseri’de trafik akışkanlığından bahsetmek mümkün değil”
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın üçüncü birleşiminde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kayseri’de trafik akışı konusunda hedeflenen performansa ulaşılamadığını söyleyerek, “performans göstergeleri 1’e baktığımızda araç trafiğini azaltmak ve ulaşımı kolaylaştırmak için yol, kavşak yapmak ve proje sayısı diye bir tahmin var. Geçen yılki performans programında bu hedef 49’du, yüzde 33 başarı ile 15 tanesi yapılmış. Bu yüzden Kayseri’de trafik akışkanlığı diye bir şeyden bahsetmek mümkün değil” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın üçüncü birleşimi, Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 30 gündem maddesi görüşülürken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kayseri’de hedeflenen trafik akışı performansının başarıya ulaşmadığını ifade etti. Özer, “Kesintisiz ulaşım için alt ve üst yapı çalışmaları yapmak; performans göstergeleri 1’e baktığımda yapılacak alt geçit, yaya geçidi, köprülü kavşak sayısı birikimli adet, 2023 yılı için geçen yıl konuşmuştuk 14 adet yapılacağı beyan edilmişti. Sadece 8 tanesi yapılabilmiş. 2024 ve 2025’te de hedefler 2022 seviyesinin altında kalacak. 45. sayfa şehrin genelinde ulaşım amaçlı projeler gerçekleştirmek; performans göstergeleri 1’e baktığımızda araç trafiğini azaltmak ve ulaşımı kolaylaştırmak için yol, kavşak yapmak ve proje sayısı diye bir tahmin var. Geçen yılki performans programında bu hedef 49’du, yüzde 33 başarı ile 15 tanesi yapılmış. Bu yüzden Kayseri’de trafik akışkanlığı diye bir şeyden bahsetmek mümkün değil. Geçen yıl araç trafiğini azalmak ve ulaşımı kolaylaştırmak maddesinde 4 milyon lira ayrılmıştı sanki trafik sorunu bitmiş gibi 600 bin liraya indirilmiş, demek ki trafik sorunu çözülmüş diye anlıyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
KAZIM YÜCEL MEYDANDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ DEVA Partisi Kocasinan Başkan Adayı Türkmen, "Görmezden gelinen ulaşım sorununu biz çözeceğiz" Milletvekili Çopuroğlu, “Hızlı tren projesi bölge için önemli bir ulaşım ağı oluşturacak” Milletvekili Özsoy duyurdu: “Keleş Deresi’nde doğal afet ve taşkın hasarı onarımı yapılacak” Coşkun: “Kayseri’mizi nefes alamaz hale getirdiler” CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi Yücel: “Vatandaşı makarna, mantıyla kandırmaya alıştılar” Gözütok, “Talas’a 7 gün 24 saat açık kalacak kreşler yapacağız” İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Şahin’den Cumhuriyet Meydanı’ndaki parti bayraklarına eleştiri Başkan Büyükkılıç 5 yıllık projelerini açıkladı Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim”
×