CHP'li Karaoğlu'ndan Özhaseki'ye tepki...

CHP'li Karaoğlu'ndan Özhaseki'ye tepki...
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin dün Kayseri'de yaptığı açıklamalara CHP'li Sema Karaoğlu'ndan tepki geldi.

Özhaseki''nin “CHP 3-5 oy için HDP''ye yaltaklık yapıyor” ifadesine tepki gösteren Karaoğlu, "Sayın Özhaseki “CHP 3-5 oy için HDP''ye yaltaklık yapıyormuş!” demiş. Olmamış, oturmamış bu laf gerçekten. Sayın Özhaseki bu kelimeyi kullanmış mı? Hadi iki gün önce ''Çözüm süreci'' denilerek terör örgütü ile ilgili AKP hükümeti yan yana geldi (!) diyelim... çok yanlışları vardı da eyvallah dedik ona hepimiz." ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Sema Karaoğlu, "Sayın Özhaseki ile Yıllarca komşuluk yaptık. Kendisine Mehmet abi diye hitap ederim, sever sayarım. İnsanlarla ilişkilerimde siyasi tercihleri, etnik kimlikleri, inançları önemli değildir benim için. Herkes değerlidir karşımda, kendi değerini kaybedene kadar, kaybetmezse daima baş tacı, ben herkese değer veririm. Konuşurken ve dinlerken de kimin söylediğine değil ne söylediğine bakarım. Şimdi gazeteyi okudum. Sayın Özhaseki “CHP 3-5 oy için HDP''ye yaltaklık yapıyormuş!” demiş. Olmamış, oturmamış bu laf gerçekten. Sayın Özhaseki bu kelimeyi kullanmış mı? Hadi iki gün önce ''Çözüm süreci'' denilerek terör örgütü ile ilgili AKP hükümeti yan yana geldi (!) diyelim... çok yanlışları vardı da eyvallah dedik ona hepimiz." şeklinde konuştu.

Karaoğlu, paylaşımını şu şekilde sürdürdü:

"Peki yenilenen 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinden iki gün önce terör örgütü PKK''nın elebaşısının mektubunun devletin resmi ajansı Anadolu Ajansından okunması normal miydi? Ben hiç kabullenemedim onu biliyor musunuz?
Peki başına ödül konulup kırmızı bültenle aranan cani Öcalan''ın kardeşinin, yine devletin televizyonu olan TRT''den oyların AKP (Cumhur İttifakı)''nın adayına verilmesi için Kürt vatandaşlara seslenmesi normal miydi? Sizin yüreğiniz sızlamadı belli ki ama benim o zaman da yüreğim sızım sızım sızladı.
Sayın Özhaseki, Genel Başkan yardımcılığını yaptığınız partiniz bırakın HDP’yi , terör örgütü PKK ile iş tutacak (!) sonra da çıkıp siz CHP''ye laf edeceksiniz!
Sayın Özhaseki (Mehmet Abi) ben sizi severim sayarım ancak gerçeği gören gözlerimizi yarattığınız suni açılara çeviremeyeksiniz...
Bir kez olsun partimiz CHP''ye çamur atmak yerine gerçeği anlatmayı deneyin. Aynı topluma hesap vermeyebiliriz ama aynı Allah''a hesap vereceğiz.
Vicdanınız rahat olmalı, inanın benim ki çok rahat."

ÖZHASEKİ NE DEMİŞTİ?

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediyesi tarafından yapılan Dr. Sami İpek Bulvarı’nın açılışında yaptığı konuşmasında; “Genel başkanları beyefendi beyanat veriyor. 13 tane yavrumuzun katili Cumhurbaşkanımızmış. Allah seni ıslah etsin. Ne olur bir gün olsun PKK’yı kınasan? Ne olur 3 tane oy alacağım diye bu adamlara yaltakçılık yapmasan? Yağ çekip güya HDP’yi yanında tutup haram oy almak için olmadık kalıba giriyorsunuz. Yazık günah değil midir bunlar? Lanet olsun onların oylarına. Allah belasını versin onların oylarının." ifadelerini kullanmıştı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Başkan Çopuroğlu'ndan Yahyalı Belediyesi'ne ziyaret Özhaseki: “Kılıçdaroğlu’nun TBMM’de yaptığı hareket asla kabul edilemez” Kılıçdaroğlu’ndan TBMM’de tepki çeken hareket Erbakan: 'Bağımsızlığımızın teminatı çiftçilerimiz faiz yükü altında eziliyor' MHP'li Adnan İncetoprak'tan CHP'li Ümit Özer'e cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: “Biraz sabır, sonu selamet” Başkan Çopuroğlu, İç Anadolu İl Başkanları İstişare Toplantısın katıldı BBP'li Çevrim: “Muhsin Yazıcıoğlu'nun Yaktığı Ateş Sönmedi, Sönmeyecek” BBP Hacılar İlçe Başkanı Musa Çevrim'e yeni görev Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Nureddin Nebati’nin ilk mesajı ne oldu? Özhaseki’den Akşener’e: “Yalan ve iftira sizin amentünüz olmuş” Memleket Partisi İl Başkanı Söyler oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kur-faiz-enflasyon sarmalında yaşamayacağız SP Melikgazi’de istifa depremi Fatih Erbakan’dan çarpıcı ‘erken seçim’ açıklaması Erbakan isyan etti: Böyle adaletsizlik olmaz! MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy: Ülkedeki problemleri biliyoruz "Milletin iradesini devletin idaresine dönüştürmenin mücadelesini veriyoruz" Davutoğlu’ndan zam tepkisi: Buna harç değil HARAÇ denir! Kayseri'deki cinayet ve intihar vakaları Meclis gündeminde Erbakan'dan 'dolar' uyarısı: Böyle giderse eski Türkiye'yi mumla ararız! Fatih Erbakan'dan 'ittifak' açıklaması İYİ Partili Yücel’den 'Muhalefet Susturuyor' iddiası Özhaseki: “ABD, AK Parti'yi İktidardan Göndermek İstiyor” KAZIM YÜCEL: PALASLILAR PİSLİK İÇİNDE YAŞIYOR
×