CHP’li Çetin Arık, dertli Süksünlüleri dinledi

CHP’li Çetin Arık,  dertli Süksünlüleri dinledi
Kayseri’nin İncesu İlçesi’ne bağlı Süksün Mahallesi’nde iktidar partisine tepki gösteren vatandaşlar CHP’lilere dert yandı. Kendisinin 20 yıldır AK Parti’ye oy verdiğini belirten bir çiftçi, “Biz AK Partiliyiz. Şimdi diyorum ki, CHP’ye rey vereceğiz… Bizim burada belediyemiz vardı. Belediyemizi gönderdiler, bizi başıboş koyuna döndürdüler” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, İncesu İlçesi’ne bağlı Süksün Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. CHP’lileri karşılarında gören Süksün sakinleri şikayetlerini sıralarken, AK Parti seçmenlerinin partilerine olan tepkileri dikkat çekti. 20 yıldır AK Partiye oy verdiğini belirten bir çiftçi, iktidar partisine tepkisini dile getirerek, “Biz AK Partiliyiz. Şimdi ben diyorum ki, CHP’ye rey vereceğiz.  CHP’den de şunu bekliyoruz. Ben çiftçilik yapıyorum. Benim kadastroda tapu sorunlarım var. Bu köye kadastro geleli 30 sene oldu. 30 senede çözdüklerin çözdüler, çözmediklerini yarım bırakıp gittiler. Buraya çıkın köylünün tapu sorununu çözeceğiz, deyin. Bizim burada belediyemiz vardı. Belediyemizi gönderdiler bizi başıboş koyuna döndürdüler. İncesu’ya bağladılar. 2 bin 500 nüfus, 600 hane vardı. Haseki bir yasa çıkardı, bizim belediyemizi elimizden aldı, gitti. Bizim topraklarımızı elimizden aldı. Geldi burada benim 100 dönüm şemşamerimi (ayçiçeği) 70 dönüm arpamı söktü. Onu da aldı doymadı adamlar, Allah razı olsun. Beni ikna etmek için bir şeyler anlatın. Artık insanlar bir çıkış yolu arıyor. Ben Ak Partiliyim CHP’ye rey vereceğim. CHP’den de bir şeyler bekliyorum. Örneğin giden belediyeleri vereceğim desin şu anda 80 tane adam var 60 tanesi reyini verir”

Bir diğer vatandaş çiftçinin hiçbir değerinin olmadığını söylerken, daha önce AK Partiye oy verdiğini belirten bir diğer şahıs ise “Ben Tayyib’i desteklemiyorum, oy vermeyeceğim” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

ZENGİNİN YATINDAN ALINMAYAN VERGİ ÇİFTÇİNİN TRAKTÖRÜNDEN ALINIYOR

CHP iktidarında kapanan belediyelerin yeniden açılacağını ifade eden CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Hepimiz bu memleketin evladıyız. Ak Parti’ye oy verenler de CHP’ye oy verenler de bu memleketin evladı. Dolayısıyla bizim meclise gönderdiklerimiz de bu memlekete, Kayseri’ye hizmet etmeli. Çiftçi perişan, köylü perişan…  Bizim verdiğimiz kanun teklifleri AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddediliyor. Gübre fiyatları arttı, mazot fiyatları arttı, yem fiyatları arttı. Çiftçi zor durumda, köylü zor durumda. Çiftçinin mazotundaki vergiyi kaldıralım diye kanun teklifi verdik. Cumhur ittifakının oylarıyla reddedildi. Yata binenlerin mazotundan vergi alınmıyor. Kim yata biniyor? Zengin yata biniyor. Gidiyor yazın koy koy geziyor. Eğer onların mazotundan vergi alınmıyorsa çiftçinin mazotundan da vergi alınmasın” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
Özhaseki: “Gıpta ile bakılan bir şehir konumuna geldik” Özhaseki, “Mart sonuna kadar 75 bine kadar evi teslim etmiş olacağız” Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Güney Çevreyolu’nu Kayserimize hediye edeceğiz” Yücel, “Tarımda bir master plan ortaya koymak zorundayız Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Tosun Oldu İYİ Partili Kazım Yücel Projelerini Açıkladı Vekili Ataş’tan Avşar halayı Kazım Yücel: Sanayicinin Derdi Büyük Yücel: “Kayseri, en çok sığınmacı barındıran dördüncü şehir” AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Adem Sarıçiçek oldu Milletvekili Ataş, “Taksicilik ve ticari taşımacılık yapan esnaflar sıkıntıda” AK Parti Felahiye İlçe Başkanı Halit Abul oldu Memleket Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Deniz Coşkun oldu Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Harun Toprak oldu Yücel: “Sancaktepe, Boztepe ve Oruçreis’i hak ettiği yere getireceğim” İyi Parti Büyükşehir Başkan Adayı Kazım Yücel esnaf ziyaretlerini sürdürüyor KAZIM YÜCEL: HERKES BİZLE İYİ OLACAK Gözütok, “Anadolu’daki tüm kültürlerimiz özümüzdür, özümüzü koruyacağız İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel, “Unutulan belediyeciliği Kayseri’de yaşatacağım” CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Molu oldu SP İl Başkanı Coşkun, “Artık poster, reklam belediyeciliğini bırakın” DEVA Partili Türkmen, “Adaletsizliğe karşı DEVA olmak için yola çıktım" CHP Kayseri İl Başkanı Keskin: “Kayseri bir an önce rant belediyeciliğinden çıkmalıdır” İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel, her aileye 5 metreküp suyu ücretsiz verecek İyi Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Yücel'den belediyelere büyük tepki
×