CHP’li Çetin Arık, dertli Süksünlüleri dinledi

CHP’li Çetin Arık,  dertli Süksünlüleri dinledi
Kayseri’nin İncesu İlçesi’ne bağlı Süksün Mahallesi’nde iktidar partisine tepki gösteren vatandaşlar CHP’lilere dert yandı. Kendisinin 20 yıldır AK Parti’ye oy verdiğini belirten bir çiftçi, “Biz AK Partiliyiz. Şimdi diyorum ki, CHP’ye rey vereceğiz… Bizim burada belediyemiz vardı. Belediyemizi gönderdiler, bizi başıboş koyuna döndürdüler” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, İncesu İlçesi’ne bağlı Süksün Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. CHP’lileri karşılarında gören Süksün sakinleri şikayetlerini sıralarken, AK Parti seçmenlerinin partilerine olan tepkileri dikkat çekti. 20 yıldır AK Partiye oy verdiğini belirten bir çiftçi, iktidar partisine tepkisini dile getirerek, “Biz AK Partiliyiz. Şimdi ben diyorum ki, CHP’ye rey vereceğiz.  CHP’den de şunu bekliyoruz. Ben çiftçilik yapıyorum. Benim kadastroda tapu sorunlarım var. Bu köye kadastro geleli 30 sene oldu. 30 senede çözdüklerin çözdüler, çözmediklerini yarım bırakıp gittiler. Buraya çıkın köylünün tapu sorununu çözeceğiz, deyin. Bizim burada belediyemiz vardı. Belediyemizi gönderdiler bizi başıboş koyuna döndürdüler. İncesu’ya bağladılar. 2 bin 500 nüfus, 600 hane vardı. Haseki bir yasa çıkardı, bizim belediyemizi elimizden aldı, gitti. Bizim topraklarımızı elimizden aldı. Geldi burada benim 100 dönüm şemşamerimi (ayçiçeği) 70 dönüm arpamı söktü. Onu da aldı doymadı adamlar, Allah razı olsun. Beni ikna etmek için bir şeyler anlatın. Artık insanlar bir çıkış yolu arıyor. Ben Ak Partiliyim CHP’ye rey vereceğim. CHP’den de bir şeyler bekliyorum. Örneğin giden belediyeleri vereceğim desin şu anda 80 tane adam var 60 tanesi reyini verir”

Bir diğer vatandaş çiftçinin hiçbir değerinin olmadığını söylerken, daha önce AK Partiye oy verdiğini belirten bir diğer şahıs ise “Ben Tayyib’i desteklemiyorum, oy vermeyeceğim” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

ZENGİNİN YATINDAN ALINMAYAN VERGİ ÇİFTÇİNİN TRAKTÖRÜNDEN ALINIYOR

CHP iktidarında kapanan belediyelerin yeniden açılacağını ifade eden CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Hepimiz bu memleketin evladıyız. Ak Parti’ye oy verenler de CHP’ye oy verenler de bu memleketin evladı. Dolayısıyla bizim meclise gönderdiklerimiz de bu memlekete, Kayseri’ye hizmet etmeli. Çiftçi perişan, köylü perişan…  Bizim verdiğimiz kanun teklifleri AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddediliyor. Gübre fiyatları arttı, mazot fiyatları arttı, yem fiyatları arttı. Çiftçi zor durumda, köylü zor durumda. Çiftçinin mazotundaki vergiyi kaldıralım diye kanun teklifi verdik. Cumhur ittifakının oylarıyla reddedildi. Yata binenlerin mazotundan vergi alınmıyor. Kim yata biniyor? Zengin yata biniyor. Gidiyor yazın koy koy geziyor. Eğer onların mazotundan vergi alınmıyorsa çiftçinin mazotundan da vergi alınmasın” diye konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
CHP’li Ünalmış, “Eski il başkanı hangi aracı kullanıyor?” 6’lı masanın adayı yine belli olamadı! Yeniden Refah Partisi Kayseri Seçim Koordinasyon Merkezi ilk toplantısını yaptı İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL'DEN KESİNTİSİZ ULAŞIM ÖNERİSİ İYİ Parti Kayseri teşkilatında görev dağılımı Önder Narin: Emeklilikte Adalet sağlanmalı CHP’li Ünalmış’dan, sürekli kaza yaşanan yol için iyileştirme talebi İYİ Parti’li Yücel, “Belediye, pazar esnafını cezalandırıyor” YRP’de SKM Başkanı Ferudun Öztaş oldu SP: ULAŞIMA YAPILAN ZAMLAR GERİ ALINMALI CHP’li Ünalmış: “Ulaşım fiyatında Konya’yı ikiye katladık” Vatan Partisi’nden Kılıçdaroğlu’na eleştiri Gelecek Partili Özdağ’dan TÜVTÜRK Protestosu CHP’li Orhan’dan toplu ulaşım zammına sert tepki CHP'nin çiçeği burnunda İl Başkanı Genel Merkezde KAZIM YÜCEL: ZAMLARA DOYMADINIZ GİTTİ! Özdemir: Suriye’nin geleceğine okyanus ötesinden gelenler değil, bölgenin sahipleri karar verir SP: CUMHURBAŞKANI’NA YAPILAN HAREKET TEK KELİME İLE İĞRENÇTİR İYİ Partili Yücel: “Vatandaşın hakkını belediye meclisinde arıyoruz” Kazım Yücel'den Kadroya Alım Yöntemine Tepki CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Devrim Demirtaş oldu CHP İl Başkanı için “ortak aday” formülü İYİ Partili Yücel: “Mülteciler gitmek isterse sınıra kadar 5 otobüs verebilirim” CHP Kayseri İl Başkanlığı seçiminde gergin anlar Hukukçu Ünalmış, CHP Kayseri İl Başkanlığına aday oldu
×