CHP’Lİ Arık’tan AK Partili Nergis’e “makul” tekpi

CHP’Lİ Arık’tan AK Partili Nergis’e “makul” tekpi
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sosyal medyadan “Ankara Demetevler’de pazarında sebze meyve fiyatlarını bir arkadaşım gönderdi. Fiyatlar makul” şeklinde paylaşım yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’e tepki gösterdi.

AK Parti Milletvekillerinin halkın içine çıkamadığı için sosyal medyadan sokağın nabzını tutmaya çalıştığını ifade eden Arık, “Sayın Nergis bırakın Ankara Demetevler pazarını da seçildiğiniz Kayseri’ye gelin. İldem pazarına gelin, Ziya Gökalp pazarına gelin, gelin de makul fiyatı vatandaşa anlatın.”

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’in sosyal medyadan yaptığı, “Ankara Demetevler ‘de pazarında sebze meyve fiyatlarını bir arkadaşım gönderdi. Fiyatlar makul” açıklaması tepkilere neden oldu. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da Nergis’in paylaşımına tepki göstererek, AK Parti milletvekillerin halkın içine giremediğini söyledi. AK Parti milletvekillerinin esnafın, işçinin, memurun, işsizin halinden anlamadığını belirten Arık, “Sayın Nergis’e arkadaşı Pazar etiketlerini göndermiş, fiyatlar da makulmüş. Fiyatlar sırça saraylarda yaşayanlara, üçer beşer maaş alanlara, yandaş müteahhitlere makul… Pekivatandaş ne durumda? Vatandaşın durumundan AKP’lilerin haberi yok. Haberleri olması için önce halkın içine girmeleri, onlara dokunmaları gerekiyor. Ben buradan Sayın Nergis’e bir çağrıda bulunmak istiyorum. Sayın Nergis bırakın Ankara Demetevler pazarını da seçildiğiniz Kayseri’ye gelin. İldem pazarına gelin, Ziya Gökalp pazarına gelin, gelin de makul fiyatı vatandaşa anlatın. Fiyatların ne kadar makul olduğunu, 2825 lira ile yaşamak zorunda bıraktığınız asgari ücretliye; Pazar artığı toplamaya mahkum ettiğiniz yoksullara; çocuğuna harçlık veremeyen kamu çalışanlarına; siftahsız dükkan kapatan, sattığını yerine koyamayan esnafa anlatsın… Biz her fırsatta çarşı Pazar geziyoruz. Onlarda arada bir sırça saraylarından çıkıp, halkın içine karışsınlar, halk ne diyor bir dinlesinler… Dinlesinler ki fiyatlar makul mü değil mi ona göre karar versinler…”

PAYLAŞ
GÖNDER
Rasim Arı’dan hodri meydan Kazım Yücel dert dinledi: Faturalar can yakıyor Erbakan: Asıl cahillik Peygambere ve eşine dil uzatılmasına ifade özgürlüğü demektir Babacan: “Bu kriz, el yapımı bir krizdir” CHP’li Arık’ın ‘emekli maaşı’ önergesi reddedildi Kayseri için demediğini bırakmayan Rasim Arı, AK Parti’den istifa etti Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Narin: Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu CHP İl Başkanı Özer'den AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'e 3 kuruşluk tazminat davası Kayseri’de Covid-19 yüzde 100 arttı Erbakan iktidara yüklendi: Ne adalet kaldı ne kalkınma! Bakanlık, 'hızlı tren' ile ilgili çıkan iddiaları yalanladı Erbakan: İlk iş çiftçiye, memura, işçiye yüzde 100 maaş zammı yapacağız 8 bin doktor Türkiye’den gitmek istiyor Muharrem İnce’nin ilginç çağrısına partilerin yanıtı merak ediliyor Fatih Erbakan'dan çok konuşulacak zorunlu PCR testi açıklaması CHP’li vekil Çetin Arık’ı kızdıran icraat: Kayseri’den neyin intikamını alıyorsunuz? Özhaseki, “2023 seçimlerinde bir kez daha destan yazacağız” Muharrem İnce 14 Ocak’ta Kayseri’de İYİ Partili Kazım Yücel: "Kürsü yerinde, toplantı meclis salonunda" SP İl Başkanı Coşkun: Düşünmek eleştirmek suç olmaktan çıkarılmalı Özdemir: Maaşlardaki artış vatandaşı memnun etti BAKAN YARDIMCISI GÜRCAN’DAN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A BÜYÜK ÖVGÜ YRP Başkanı Narin: “Memura verilen maaş artışı, enflasyon karşısında kayboldu” MHP ‘Sevdamız Kayseri’ dedi, sorunlara çözüm üretti Gelecek Partisi’nde istifa şoku
×