Reklamı Kapat

CHP’li Arık: Yapı kooperatiflerinde mağduriyet devam ediyor

CHP’li Arık: Yapı kooperatiflerinde mağduriyet devam ediyor
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yapı kooperatifi üyelerinin mağduriyetini bir kez daha TBMM’de gündeme getirdi.

İktidar partisi mensuplarının söz verdiklerini ancak bu konuda hiçbir adım atmadıklarını belirten Arık, “Bu sorun, telafisi olmayan ve büyük dramların yaşanacağı bir sürece doğru gidiyor, boş vaatlerle insanları oyalamayı bırakın, bir an önce gerekli adımları atın; siz gerekli düzenlemeyi yapın, biz destek vermeye hazırız. Yok "Biz yapamıyoruz." diyorsanız biz yapalım, siz destek verin, yeter ki vatandaşlarımızın sorununu çözülsün” diye konuştu.

Yapı kooperatiflerinde mağdurlarıyla TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ve hazırladığı araştırma önergesi ile yaşanan mağduriyeti Türkiye gündemine taşıyan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sorunun katlanarak büyüdüğünü ifade etti. Konuyu bir kez daha TBMM gündemine taşıyan Arık, “Yapı kooperatiflerinde yaşanan mağduriyetlerin araştırılması için verdiğimiz önergeyi reddeden AK Partililer konuyu bildiklerini ve gerekli düzenlemeleri yapacaklarını dile getirmişti ancak aradan beş ay geçti, hiçbir adım atılmadı, sorun da katlanarak büyüyor. Sorun yaşayan kooperatif sayısı 20'ye, mağdur olan vatandaşımızın sayısı ise 30 bine yükseldi; sayı artmaya da devam ediyor. Buradan bir kez daha iktidarı uyarıyorum: Bu sorun, telafisi olmayan ve büyük dramların yaşanacağı bir sürece doğru gidiyor, boş vaatlerle insanları oyalamayı bırakın, bir an önce gerekli adımları atın; siz gerekli düzenlemeyi yapın, biz destek vermeye hazırız. Yok ‘Biz yapamıyoruz.’ diyorsanız biz yapalım, siz destek verin, yeter ki vatandaşlarımızın sorununu çözülsün.”

PAYLAŞ
GÖNDER
Süleyman Soylu Mutlu Haberi Baki Ersoy'un Telefonundan Verdi İYİ Partili Yücel: Biz şehre turist getirin dedik, mülteci getirdiler MHP’den Develi çıkarması Fatih Erbakan: Gençlerde kalp krizinden ölümlerdeki artışın sebebi mRNA aşıları mı? İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNDEN AÇIKLAMA Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''na Katıldı... AK Parti Kayseri Teşkilatı “Kuruluşumuzdan Günümüze Teşkilat Buluşması” Programı Düzenlendi Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye hizmet davamızdan geri adım atmayacağız, nice yıllara AK Parti Fatih Erbakan: ‘Sata sata elde avuçta kalmadı, şimdi sıra geldi TCDD’ye…’ Çopuroğlu’ndan 21. Yıl Mesajı... İYİ Partili Kazım Yücel'den Büyükşehir Belediyesine Yanıt Büyükkılıç, CHP vekili Arık için sert konuştu Kazım Yücel'den Tramvay Hattı Tepkisi: Kayseri'nin Parası Heba Ediliyor AK Parti Kayseri teşkilatından Devlet Bahçeli jesti CHP’li Arık: “Cumhur ittifakının videoları düzmece” İYİ Partili Yücel, Büyükşehir ek bütçesini eleştiri yağmuruna tuttu VAN, ÖZHASEKİ’Yİ BAĞRINA BASTI CHP’li Arık: “Koltuk ittifakını telaş sardı” MHP'DE 18 EYLÜL HAZIRLIKLARI BAŞLADI Bakan Çavuşoğlu Kayseri'ye gelecek YRP Develi İlçe Başkanı görevden alındı Özhaseki'den İmamoğlu'na sert gönderme Dursun Ataş: Kayseri’de çiftçi kan ağlıyor DEVA’dan Özvatan’a atama Devlet Bahçeli Kayseri’ye geliyor
×