CHP’den su fiyatlarına yüzde 50 indirim önergesi

CHP’den su fiyatlarına yüzde 50 indirim önergesi
CHP grubu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne içme suyu fiyatlarında yüzde 50 indirim yapılması için önerge verdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı, bugün Büyükşehir salonunda gerçekleştirildi. 69 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı sonrası KASKİ genel kurulu da yapıldı. Toplantıda CHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Özgür Özer, Ankara’da olduğu gibi Kayseri’de de içme suyu fiyatlarının ucuzlatılması için önerge verdiklerini açıkladı. Su fiyatlarının yüzde 50 indirimli olmasını talep ettiklerini aktaran Özer, “Bugün KASKİ Genel Kurulu yapıldı. Gündemde 2023 yılı içerisinde insanların kullanacağı su ücretlerinin tarifeleriyle ilgili bilgiler de yer alıyor. Bizler de CHP meclis grubu olarak bir önerge sunduk; yaklaşık 1 ay önce Ankara Büyükşehir Belediyesi meclisinde de sözü geçmişti, su fiyatlarında yüzde 50 indirim talep ettik. Ankara’da bu kabul edildi böylece Kayseri’de de kabul edilebilir. Halkın refahını arttırmak adına biz bu önergeyi sunduk” diye konuştu.

‘SINIRLAR, KONTROL ALTINA ALINMALIDIR’

CHP Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, dün İstanbul İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili de konuştu. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa dileyen Özer, ülke sınırlarına dikkat çekti. Özer, “Terörde bir ülke sınırlarına sahip çıkamazsa, sınırların içini de koruyamıyor maalesef. Gelenlerin hiçbirinin eşgalini bilmiyoruz. Kimin ne yaptığıyla ilgili bilgi yok. Sınırlar açık galiba ki bunlar bir şekilde bir yerden geliyorlar. Suriye’de bitmiş bir savaş varken hükümetimiz hala neyi bekliyor anlamıyorum. Cumhurbaşkanları, af ilan ediyor ve ülkelerine çağırıyor. Buna rağmen biz bunları neden gönderemiyoruz, anlamış değilim. Sınırlar kontrol altına alınmalıdır. İnşallah bundan sonra daha kötü olaylar yaşanmaz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
ÇALIŞ – MIŞ GİBİ GÖRÜNEN ANLAYIŞTAN BIKTIK İYİ Partili Yücel: “Gençlere, onları ülkede tutacak fırsatlar verilmeli” "10’nun üzerinde belediye başkanı AK Parti’ye geçmek istiyor, değerlendiriyoruz." Narin’den Kayseri tanıtım günlerine destek Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı''na Katıldı.... Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanlığı Kasım ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi İYİ Parti Melikgazi'de yeniden Küçük dönemi Yeniden Refah Partisi Hacılar İlçe Başkanlığı Binası Açıldı ‘Kayseri Şehir Hastanesi Radyoloji Bölümünde 30 bine yakın bekleyen sonuç var’ İYİ Parti’li Kazım Yücel: “Kayseri halkı su fiyatları altında eziliyor” Başkan İncetoprak, Başbuğ Türkeş’i doğumunun 105. Yılında andı İYİ Partili Muharrem Yiğen, Kocasinan ilçe başkanlığına aday oldu Özhaseki; “Muhalefetin ileriye yönelik bir cümlesi dahi yok” YRP’li Önder Narin; “Kayseri’nin özlemiş olduğu genç ve dinamik kadroyla yola çıkacağız” Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Ekonomik sorunların bilincindeyiz” Sedat Kılınç İYİ Parti’ye katıldı Memleket Partisi Kayseri İl Başkanı Deniz Coşkun oldu CHP’den su fiyatlarına yüzde 50 indirim önergesi Özhaseki, “Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak mecburiyettir" İYİ Partili Yücel, “Kentsel dönüşümle vatandaşın başına bela açıyorsunuz” ÖZHASEKİ GAZİANTEP’TE CHP’Lİ BELEDİYELERE YÜKLENDİ Başkan Büyükkılıç, Gaziantep'te AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı'na Katıldı Özhaseki: “Muhalefet belediyeleri hizmet yerine, algı belediyeciliği yapıyor” İYİ Partili Yücel: “Benim okulum nerede?” YRP Kayseri İl Teşkilatı 25 otobüs ile Ankara’ya gitti
×