CHP, seçim standına saldırı yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu

CHP, seçim standına saldırı yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir, sabaha karşı CHP’nin seçim çadırına saldırı gerçekleştiğini ifade ederek duruma tepki gösterdi. Vekil Genç, “Bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Bizim şehrimiz huzur şehridir, Kayseri huzur şehri olarak anılır. Şehirde sadece bize verilen tek nokta burası, ona bile tahammül edemiyorlar, katlanamıyorlar. Biz burada barış diliyle, sevgi diliyle kazanacağız. 28 Mayıs’ta inşallah Kayseri’de de zaferle çıkacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir, Bürüngüz Cami önünde bulunan seçim çadırlarında yaptıkları basın açıklamasıyla CHP’nin seçim çadırında bulunan Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu afişinin bir bölümünün yırtılmasına tepki gösterdi. Bunun bir saldırı olduğunu ve yapanları şiddetle kınadığını söyleyen CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, “Çadırımıza bir saldırı olmuş, ben bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Bizim şehrimiz huzur şehridir, Kayseri huzur şehri olarak anılır, kadim bir şehirdir. Hemen Bürüngüz Caminin önünde çadırımız, arkamızda Kayseri Kalesi, biz şehrimizin bu tür olaylarla anılmasını istemiyoruz. Şehrin her tarafı kamu imkanlarıyla AKP bayrakları ve filamalarıyla donatılmış durumda. Şehirde sadece bize verilen tek nokta burası, ona bile tahammül edemiyorlar, katlanamıyorlar. Biz burada barış diliyle, sevgi diliyle kazanacağız. 28 Mayıs’ta inşallah Kayseri’de de zaferle çıkacağız. Korkunun ecele faydası yok. Bizler karşılık vermek istemiyoruz. Şehrin huzur kaçsın istemiyoruz. 28 Mayıs’ta tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de vatandaşlarımız bu iktidara cevabı sandıkta verecektir. Biz emniyet güçlerine güveniyoruz. Aklımıza başka bir şey getirmek istemiyoruz. Mutlaka faillerin yakalanacağını tahmin ediyoruz. Emniyet güçlerimize güveniyoruz” şeklinde konuştu.

‘BİZİM GÖSTERDİĞİMİZ SAYGIYI HERKESİN BİZE GÖSTERMESİNİ İSTİYORUZ’

Saldırı hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir ise, “Akşam çadırımıza bir saldırı oldu. Emniyet güçleri bize bildirdi. Biz suç duyurusunda bulunduk. Bizim emniyet güçlerinden beklediğimiz şey yapan kişilerin bulunması. Bize kimse kalkıp da bu aşamadan sonra sarhoştu tinerciydi denmesin. Meydan bütün AKP çadırlarıyla dolu, sadece bizim çadıra mı geldi bu işi yaptı. Onun için biz toplumu germek istemiyoruz. Bizde karşılık veririz ama alsa bir tatsızlık çıksın istemiyoruz. Bu halk bu hükümete güven oyu vermedi, 2’nci bir seçim var yani her şey 0-0 onun için toplumu germesinler. Bu yapılanlara biz pabuç bırakmayız ama biz toplumun gerilmesini istemiyoruz. Kimsenin üzülmesini istemiyoruz. Biz kardeşiz, herkesle beraber hareket etmek istiyoruz. Seçimin sonuncu ne olursa olsun aynı gemideyiz, hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. Toplum gerilmesin istiyoruz, biz bu işleri tatlı dille götürmek istiyoruz. Biz bizim gösterdiğimiz saygıyı herkesin bize göstermesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Coşkun: “Saadet Partisi’nde genel başkan değişikliği olacak” Özhaseki: “CHP güzel işleri eleştirmeye devam ediyor” Bakan Özhaseki'den Başkan Büyükkılıç'a "Hayırlı Olsun" Ziyareti İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor” Başkan Büyükkılıç, “Bizi takip eden siyasi partimizin 2 misli oy almış bir belediye başkanıyım” Özer: “Büyükşehir Belediyesi’nin ödediği banka faizi bir ilçe belediyesinin bütçesi kadar” Koç, “Halk diyor ki; ‘Memduh Başkan seni seviyoruz ama biraz daha kendine çeki düzen ver” “AKP’li Büyükşehir Belediyesi, Suriyelilerin kentte yoğunlaşmasını engelleyecek tedbirler alır mı CHP’li Aşkın Genç’ten iktidarın ekonomi politikasına eleştiri Saadet Partili Coşkun yeniden il başkanı oldu İsmail Özdemir, yeniden!.. “Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı olarak iktidara getireceğiz” AK Parti büyükşehirlerde en çok oyu Kayseri’de kaybetti İtirazlar reddedildi: Pınarbaşı’nda yeniden seçime gidiliyor İl seçim kurulu itirazı reddetti: Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk oldu Özhaseki: “Seçimlerde vatandaşımızın ihtarını herkes almıştır” CHP Kayseri İl Başkanlığı’ndan Pınarbaşı seçimleri için iptal kararına itiraz CHP’li Meclis Üyeleri mazbatalarını aldı Yeşilhisar’da Halit Taşyapan kazandı CHP, Pınarbaşı’ndaki iptal kararına itiraz edecek Başkan Büyükkılıç mazbatasını aldı Başkan Güleser mazbatasını aldı Mazbatasını aldıktan sonra Başkan Palancıoğlu’ndan ilk sözler: Mesaj alındı Pınarbaşı seçimleri iptal edildi Melikgazi İlçe Belediye Meclis Üyeleri kesinleşti
×