CHP, seçim standına saldırı yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu

CHP, seçim standına saldırı yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir, sabaha karşı CHP’nin seçim çadırına saldırı gerçekleştiğini ifade ederek duruma tepki gösterdi. Vekil Genç, “Bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Bizim şehrimiz huzur şehridir, Kayseri huzur şehri olarak anılır. Şehirde sadece bize verilen tek nokta burası, ona bile tahammül edemiyorlar, katlanamıyorlar. Biz burada barış diliyle, sevgi diliyle kazanacağız. 28 Mayıs’ta inşallah Kayseri’de de zaferle çıkacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir, Bürüngüz Cami önünde bulunan seçim çadırlarında yaptıkları basın açıklamasıyla CHP’nin seçim çadırında bulunan Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu afişinin bir bölümünün yırtılmasına tepki gösterdi. Bunun bir saldırı olduğunu ve yapanları şiddetle kınadığını söyleyen CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, “Çadırımıza bir saldırı olmuş, ben bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Bizim şehrimiz huzur şehridir, Kayseri huzur şehri olarak anılır, kadim bir şehirdir. Hemen Bürüngüz Caminin önünde çadırımız, arkamızda Kayseri Kalesi, biz şehrimizin bu tür olaylarla anılmasını istemiyoruz. Şehrin her tarafı kamu imkanlarıyla AKP bayrakları ve filamalarıyla donatılmış durumda. Şehirde sadece bize verilen tek nokta burası, ona bile tahammül edemiyorlar, katlanamıyorlar. Biz burada barış diliyle, sevgi diliyle kazanacağız. 28 Mayıs’ta inşallah Kayseri’de de zaferle çıkacağız. Korkunun ecele faydası yok. Bizler karşılık vermek istemiyoruz. Şehrin huzur kaçsın istemiyoruz. 28 Mayıs’ta tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de vatandaşlarımız bu iktidara cevabı sandıkta verecektir. Biz emniyet güçlerine güveniyoruz. Aklımıza başka bir şey getirmek istemiyoruz. Mutlaka faillerin yakalanacağını tahmin ediyoruz. Emniyet güçlerimize güveniyoruz” şeklinde konuştu.

‘BİZİM GÖSTERDİĞİMİZ SAYGIYI HERKESİN BİZE GÖSTERMESİNİ İSTİYORUZ’

Saldırı hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir ise, “Akşam çadırımıza bir saldırı oldu. Emniyet güçleri bize bildirdi. Biz suç duyurusunda bulunduk. Bizim emniyet güçlerinden beklediğimiz şey yapan kişilerin bulunması. Bize kimse kalkıp da bu aşamadan sonra sarhoştu tinerciydi denmesin. Meydan bütün AKP çadırlarıyla dolu, sadece bizim çadıra mı geldi bu işi yaptı. Onun için biz toplumu germek istemiyoruz. Bizde karşılık veririz ama alsa bir tatsızlık çıksın istemiyoruz. Bu halk bu hükümete güven oyu vermedi, 2’nci bir seçim var yani her şey 0-0 onun için toplumu germesinler. Bu yapılanlara biz pabuç bırakmayız ama biz toplumun gerilmesini istemiyoruz. Kimsenin üzülmesini istemiyoruz. Biz kardeşiz, herkesle beraber hareket etmek istiyoruz. Seçimin sonuncu ne olursa olsun aynı gemideyiz, hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. Toplum gerilmesin istiyoruz, biz bu işleri tatlı dille götürmek istiyoruz. Biz bizim gösterdiğimiz saygıyı herkesin bize göstermesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Narin: “Yerel seçim çalışmalarına başladık, Kayseri’ye metro getireceğiz” Başkan Büyükkılıç, Bakan Özhaseki'nin Devir Teslim Törenine Katıldı Bakan Özhaseki, “Yol haritamızı belirleyip elimizden geleni yapacağız” Mehmet Özhaseki kabineye girdi Kayseri milletvekilleri TBMM’de yemin etti CHP İl Başkanı Adil Demir istifa etti Büyükkılıç ve Başkanlardan Özhaseki'ye Ziyaret Vekil Çopuroğlu, rozetini taktı Abdullah Gül'den Erdoğan'a 'tebrik' telefonu AK Parti Milletvekili Çopuroğlu: “Birinci gündemimiz hızlı tren olacak” AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Vekillerimiz Kayseri’de faydalı işlere imza atacak” AK Parti Kayseri milletvekilleri mazbatalarını aldır Cumhuriyet Meydanında coşkulu kutlama; Bakan Akar Kayserililere teşekkür etti CHP İl Başkanı Adil Demir’in istifa edeceği öğrenildi... Kayseri’de Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm ilçelerde birinci çıktı Özdemir: “Hemşehrilerimiz, Cumhurbaşkanımızı yüksek oy oranı ile destekleyecektir” Erdoğan’ı Destekleyen 125 Kişi Partilerinden İstifa Ederek AK Parti’ye Katıldı Cumhur İttifakı Milletvekillerinden Başkan Büyükkılıç'a Ziyaret YRP’li Önder Narin: “Türkiye yeni yüzyılı için Erdoğan’a oyunuzu kullanın” Milletvekili Böhürler, "Türkiye Yüzyılını gençlerle birlikte inşaa edeceğiz" Eski CHP milletvekili kaleye asılan Erdoğan fotoğraflarından rahatsız oldu CHP, seçim standına saldırı yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu Önder Narin YRP’de yeniden il başkanı oldu, partiye katılımlar arttı İYİ Parti Milletvekili Ataş mazbatasını aldı CHP Milletvekili Aşkın Genç mazbatasını aldı
×