CHP, seçim standına saldırı yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu

CHP, seçim standına saldırı yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir, sabaha karşı CHP’nin seçim çadırına saldırı gerçekleştiğini ifade ederek duruma tepki gösterdi. Vekil Genç, “Bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Bizim şehrimiz huzur şehridir, Kayseri huzur şehri olarak anılır. Şehirde sadece bize verilen tek nokta burası, ona bile tahammül edemiyorlar, katlanamıyorlar. Biz burada barış diliyle, sevgi diliyle kazanacağız. 28 Mayıs’ta inşallah Kayseri’de de zaferle çıkacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç ve CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir, Bürüngüz Cami önünde bulunan seçim çadırlarında yaptıkları basın açıklamasıyla CHP’nin seçim çadırında bulunan Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu afişinin bir bölümünün yırtılmasına tepki gösterdi. Bunun bir saldırı olduğunu ve yapanları şiddetle kınadığını söyleyen CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, “Çadırımıza bir saldırı olmuş, ben bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Bizim şehrimiz huzur şehridir, Kayseri huzur şehri olarak anılır, kadim bir şehirdir. Hemen Bürüngüz Caminin önünde çadırımız, arkamızda Kayseri Kalesi, biz şehrimizin bu tür olaylarla anılmasını istemiyoruz. Şehrin her tarafı kamu imkanlarıyla AKP bayrakları ve filamalarıyla donatılmış durumda. Şehirde sadece bize verilen tek nokta burası, ona bile tahammül edemiyorlar, katlanamıyorlar. Biz burada barış diliyle, sevgi diliyle kazanacağız. 28 Mayıs’ta inşallah Kayseri’de de zaferle çıkacağız. Korkunun ecele faydası yok. Bizler karşılık vermek istemiyoruz. Şehrin huzur kaçsın istemiyoruz. 28 Mayıs’ta tüm Türkiye’de olduğu gibi Kayseri’de de vatandaşlarımız bu iktidara cevabı sandıkta verecektir. Biz emniyet güçlerine güveniyoruz. Aklımıza başka bir şey getirmek istemiyoruz. Mutlaka faillerin yakalanacağını tahmin ediyoruz. Emniyet güçlerimize güveniyoruz” şeklinde konuştu.

‘BİZİM GÖSTERDİĞİMİZ SAYGIYI HERKESİN BİZE GÖSTERMESİNİ İSTİYORUZ’

Saldırı hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten CHP Kayseri İl Başkanı Adil Demir ise, “Akşam çadırımıza bir saldırı oldu. Emniyet güçleri bize bildirdi. Biz suç duyurusunda bulunduk. Bizim emniyet güçlerinden beklediğimiz şey yapan kişilerin bulunması. Bize kimse kalkıp da bu aşamadan sonra sarhoştu tinerciydi denmesin. Meydan bütün AKP çadırlarıyla dolu, sadece bizim çadıra mı geldi bu işi yaptı. Onun için biz toplumu germek istemiyoruz. Bizde karşılık veririz ama alsa bir tatsızlık çıksın istemiyoruz. Bu halk bu hükümete güven oyu vermedi, 2’nci bir seçim var yani her şey 0-0 onun için toplumu germesinler. Bu yapılanlara biz pabuç bırakmayız ama biz toplumun gerilmesini istemiyoruz. Kimsenin üzülmesini istemiyoruz. Biz kardeşiz, herkesle beraber hareket etmek istiyoruz. Seçimin sonuncu ne olursa olsun aynı gemideyiz, hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. Toplum gerilmesin istiyoruz, biz bu işleri tatlı dille götürmek istiyoruz. Biz bizim gösterdiğimiz saygıyı herkesin bize göstermesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
GÖNDER
Özdemir: Türkiye yalnızca kendi gündemine hapsolan bir ülke değildir Çopuroğlu kararlı: Yivsiz tüfeklerin satışı zorlaştırılacak CHP’li Niyazi Ünalmış: “AK Parti, yapay krizlerle Anayasa Değişikliği yapmak istemektedir” AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yaklaşık 50 başvuru var” Milletvekili Böhürler: “Yerel seçimler bir dönüm noktası olacak” Milletvekili Ataş: Mobilyacılık sektörünün finansmana erişim hususunda ciddi sıkıntılar bulunmakta Özhaseki, “Türkiye’deki bütün şehirlere dikkat edin son 20 senedir eli yüzü açığa çıkmıştır” Elitaş: “31 Mart seçimlerinde sandıkları AK Parti oylarıyla doldurup patlatacağız” Vekil Çopuroğlu, anonim şirketlere müjdeyi duyurdu Arıkan Sordu: “Kayseri’ye Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek" İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor” CHP’Lİ Özgür Özer, “Kayseri’de trafik akışkanlığından bahsetmek mümkün değil” Elitaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti Elitaş: “Her şey Kayseri için her şey Türkiye için şiarıyla yeniden sahalara döneceğiz” MHP’li meclis üyesi Bayrak, İncesu Belediye Başkan aday adaylığını duyurdu Saadet Partisi Melikgazi Divan Toplantısı yapıldı Kayıp 11 denizciye ilişkin Milletvekili Çopuroğlu mecliste açıklamalarda bulundu Gökhan Ülke, Melikgazi Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvurusunu yaptı Üzüm: “Eski belediye başkanlarımızın hizmetleri, başkan olmasa dahi devam edecek” Kayseri Devlet Hastanesi Müdürü Adem Şengül, Develi Belediye Başkanlığı aday adaylığını duyurdu Vekil Çopuroğlu, sağlık konuları hakkında Bakan Koca ile görüştü MHP’li Gezici, Bünyan Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvurdu AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Ülke, Melikgazi başkanlığı için görevinden istifa etti MHP’li İncetoprak, Talas Belediye Başkanlığına aday adaylığını duyurdu YRP İl Başkanı Turaç, “Vatandaşlar bizi iktidarda zannediyor, her şeyi bizden bekliyor”
×