CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu

CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu
CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç Ankara’da CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü. Milletvekili Genç, Genel Başkan Özel’e Kayseri’de 30 Haziran günü başlayarak Türkiye’nin dört bir yanına yayılan olaylar hakkında rapor sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Aşkın Genç Ankara’da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü. Milletvekili Genç, görüşme sırasında 30 Haziran günü Kayseri Danişmentgazi Mahallesi’nde Suriye Uyruklu I.A.’nın kız çocuğunu istismarı sonucu başlayan ve yurdun geneline yayılan olaylar hakkında hazırlanan raporu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’e sundu. Raporda Türkiye’deki mülteci sorununun sosyal ve ekonomik etkileri ile vatandaşların yaşamına etkisi ele alındı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Milletvekili Genç, “30 Haziran’da Kayseri’de başlayan, ardından yurdun dört bir yanına yayılan olaylara ilişkin hazırladığımız raporu, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e sunduk. Raporda, mülteci sorununun bölgedeki etkilerini ve halkımızın yaşadığı sıkıntıları detaylarıyla ele aldık. İlk andan itibaren olayları yakinen bizzat takip eden Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum.Mülteci sorunu, sadece Kayseri'de değil, ülkemizin dört bir yanında ciddi sosyal ve ekonomik etkiler yaratıyor. Ancak, sorunları bize yakışan şekilde hukuk çerçevesinde ve sağduyu içerisinde çözmemiz gerekmektedir. Suriye hükümeti ile acilen diyalog zeminin oluşturulmalı ve mültecilerin insani koşullarda ülkelerine dönüşleri sağlanmalıdır” ifadelerine yer verdi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Genç: “Birikimlerini yapı kooperatiflerine emanet edenler adaletsizlikle karşı karşıya kaldı” Kılıçdaroğlu Kayseri’ye geliyor... Yücel, “Sığınmacıların gitme ve gönderilme yeri Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir” Cıngı’dan Gökmen Çiçek ve Atanur Aydın vurgusu Milletvekili Cıngı, Mecliste Kayseri'deki çıkan olaylara ilişkin iddialara yanıt verdi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kayseri'ye geliyor CHP Milletvekili Genç, Özgür Özel’e Kayseri’deki olaylarla alakalı rapor sundu Özdemir: “UEFA, Türkiye’ye karşı açıktan düşmanlık besleyen unsurlardan kendini temizlemelidir” Bakan Özhaseki, görevden affını istedi Genç; "Toplumsal huzuru gözeten bir göç politikası geliştirmesi gerekiyor" Milletvekili Arıkan, “Provakoslara karşı çok dikkatli olalım” Zafer Partisi Lideri Özdağ'dan evlerinize dönün çağrısı Dervişoğlu: “Bu tabloyu yaşamamak için defalarca iktidarı uyardık” İYİ Partili Yücel: Acilen görevinizden istifa edin AK Parti Yerel yönetimler İstişare ve Değerlendirme toplantısının ilk oturumu gerçekleşti Genç; “12 Eylülün kalıntıları hala Kayseri'de mevcuttur” MHP ve CHP’nin arasındaki buzları eriten düğün Milletvekili Ersoy: “Azmettirici olduğumu iddia edenlere hukuki süreç başlatıyorum” CHP Genel Başkanı Özel, “Bu yaptıkları ne yiğitliktir ne de mertliktir” MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor”
×