Reklamı Kapat

CHP Milletvekili Arık’tan CHP’yi Hedef alan MHP’ye tepki: “Koltuk için ülkeyi ateşe attınız!”

CHP Milletvekili Arık’tan CHP’yi Hedef alan MHP’ye tepki: “Koltuk için ülkeyi ateşe attınız!”
Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Milliyetçi Hareket Partisi üyelerinin, partilerine yönelik açıklamalarına tepki gösterdi. “Biz milliyetçiliği de vatan sevgisini de milliyetçiliği ayaklar altına alan, vatan toprağını bırakıp kaçan partinin stepnesi olanlardan öğrenecek değiliz” diyen Arık, MHP’nin koltuk için ülkeyi ateşe attığını söyledi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, MHP’lilerin partisini hedef alan sözlerine tepki gösterdi. MHP’nin ülke menfaatleri için değil şahsi menfaatler için siyaset yaptığını belirten Arık, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin ortak değeridir. ‘Mustafa Kemal’e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin..." diyen meczubun cenazesine koşa koşa gidenlerle aynı safta duranların Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmaları samimiyetsizlik, CHP’ye Atatürk’ü anlatmaya kalmaları ise en hafif ifadesi ile talihsizliktir. Biz milliyetçiliği de vatan sevgisini de milliyetçiliği ayaklar altına alan, vatan toprağını bırakıp kaçan partinin stepnesi olanlardan öğrenecek değiliz. Siyasi ikballerini Türkiye’ye Habur rezaletini yaşatanlara; Oslo’da teröristlere pazarlık atanlara; bir oy için teröristleri devletin televizyonuna çıkaranlara; terörist başının mektubundan medet umanlara bağlayanlardan milliyetçilik de öğrenecek değiliz. Biz milliyetçiliği Beşparmak dağlarına, Egenin haşhaş tarlalarına yazdık. Bugün ülkemizdeki en büyük tehlike siyasi ikbal için dün söylediğini bugün inkar eden, BOP eşbaşkanı ile kol kola girenlerdir. Bugün ülkemizin beka sorunu koltuk için ülkeyi ateşe atanlardır. Dün 17/25’’in hesabını soracağına namus ve şeref sözü veren MHP koltuk için ülkeye ateşe atmış, şimdi suç bastırmaya çalışmaktadır. Ama boşuna uğraşmasınlar aziz milletimiz yerli ve milli olma iddiasındaki Cumhur İttifakının sahte vatanseverliğine de, içi boş milliyetçiliğine de kanmayacaktır.”

PAYLAŞ
GÖNDER
BBP Hacılar İlçe Başkanı Çevrim BBP Lideri Destici ile görüştü Erbakan'dan 10 Büyükelçiye 'Osman Kavala' tepkisi: İkiyüzlülük! MHP esnafın şikayetlerini dinledi İYİ Parti Kayseri heyeti Ankara çıkarması yaptı İYİ PARTİLİ ATAŞ: HER 3 GENCİMİZDEN 1’İ İŞSİZ! MHP’li Özdemir: Bünyan’a Açık Hava Müzesi Kurulmalıdır Özhaseki: Sorunların çözümü yine AK Parti’dir Özhan: Ay Çekirdeğinde ve Kabak Çekirdeğinde "Kayseri" Marka olmalı Yeniden Refah Partisi ilk seçimde sandıklardan yanardağ gibi patlayacak! Milletvekili Dursun Ataş, hangi bakandan sorularına yanıt istedi? “Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması gerekir” Cemal Enginyurt, AK Parti iktidarını EYT ile vurdu İYİ Parti’nin "Kayseri Ekonomi Konuşuyor" paneli büyük ilgi gördü ÇETİN ARIK: “ARTIK MİLLET SİZİN FATURALARINIZI ÖDEMEKTEN BIKTI” 83 milyonun hakkını 3-5 insana yedirtmeyeceksiniz Meral Akşener'den Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan'a ziyaret! Dursun Ataş: İktidar sorunlara çözüm üretmek yerine sadece izliyor Fatih Erbakan: Asıl mesele sistem değil zihniyet meselesi Davutoğlu: "Türkiye'de kriz var" Son seçim anketinde sürpriz var! İYİ Partili Yücel: “Mutfakta ateş var” CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK GÜNDEME GETİRDİ TEST HAYATA GEÇİYOR İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL VATANDAŞI DİNLEDİ MHP İL BAŞKANI İNCETOPRAK, MHP GENEL MERKEZİNDE MHP MELİKGAZİ İLÇE TEŞKİLATINDAN ISITAN İKRAM
×