CHP lideri Kılıçdaroğlu, Kayseri’de 3 ayrı programa katılacak

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Kayseri’de 3 ayrı programa katılacak
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, yarın Kayseri’ye gelecek olan genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençler, işçi sınıfı ve kadınlarla ilgili 3 ayrı toplantıya katılacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi toplantıya katılmak üzere yarın Kayseri’de olacak. Kılıçdaroğlu’nun programı hakkında bilgi veren CHP Yüksek Disiplin Kurul Üyesi Gonca Yelda Orhan, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumartesi günü saat 12.00’da Kadir Has Kültür Merkezi’nde kadınlara yönelik bir toplantısı olacak. Sabah kalktığında çocuğuna beslenme hazırlayamayan kadınlar ve çocuğu yatağa aç giren birçok annemiz var. Bu annelerimize nasıl umut olacağımızı, geleceklerini nasıl kuracağımızı, annelerin sabah beslenme hazırlarken bu derde düşmeyecekleri sistemi anlatmaya geliyor. Sonraki program ise saat 14.00’da Fier Otelin toplantı salonunda kanaat önderleriyle buluşacak. Kayserili vatandaşlarımızın ne sorunları var? Esnafımız, sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz, organizedeki iş verenimiz, basınımız ve her türlü sektörden insanlarımız genel başkanımızın konuşmalarını dinleyecekler. Sormak istedikleri sorular varsa soracaklar. Aynı otelde sayın Kılıçdaroğlu gençlerimizle de buluşacak. Gençlerin çok fazla problemleri var. Örneğin KPSS’ye giriyor yazılıdan 87 alıyor, sözlüde eleniyor. Herhangi bir siyasi partiye üyeliğinde sıkıntılar yaşıyor. Gençliğin bir yıl sonra ne olacağı hakkında hiçbir fikri yok” ifadelerini kullandı.

Partileri tarafından hazırlanan ‘aile destek sigortası projesinden de bahseden Orhan, bunun her vatandaşın hakkı olduğunu söyledi. 1976 anayasasında olduğu halde uygulanmadığını da belirten Orhan, “CHP’nin iktidarında uygulanacak” dedi. CHP Yüksek Disiplin Kurul Üyesi Gonca Yelda Orhan, gençlere yönelik serbest kürsü şeklinde bir program hazırlanacağını da ifade ederek, gençlerin sokakta ve kürsüde şu an sormadıklarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na özgürce sorabileceklerini söyledi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Milletvekili Arıkan, “Kayseri’nin kangren haline gelmiş sorunları var” DEVA Partisi Kayseri’de İki İlçede Belediye Başkan Adayını Açıkladı Saadet Partisi’nden Boykot Duvarı Timuçin, “Sadece görevimden affımı istedim" Arıkan: “Merhum Demirel’in 'Dün dündür, bugün bugündür.' Cümlesinin Varisi AK Parti Olmuştur” “Organize sanayi bölgesinde aylık 50 bin lira maaş alan kaynakçı var” Ataş, “Türkiye dünyanın en fazla sığınmacı bulunduran ülkesi konumuna gelmiştir” Milletvekili Ataş, “Bu sistem bizi ittifaka zorladı” Özdemir: Türkiye yalnızca kendi gündemine hapsolan bir ülke değildir Çopuroğlu kararlı: Yivsiz tüfeklerin satışı zorlaştırılacak CHP’li Niyazi Ünalmış: “AK Parti, yapay krizlerle Anayasa Değişikliği yapmak istemektedir” AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yaklaşık 50 başvuru var” Milletvekili Böhürler: “Yerel seçimler bir dönüm noktası olacak” Milletvekili Ataş: Mobilyacılık sektörünün finansmana erişim hususunda ciddi sıkıntılar bulunmakta Özhaseki, “Türkiye’deki bütün şehirlere dikkat edin son 20 senedir eli yüzü açığa çıkmıştır” Elitaş: “31 Mart seçimlerinde sandıkları AK Parti oylarıyla doldurup patlatacağız” Vekil Çopuroğlu, anonim şirketlere müjdeyi duyurdu Arıkan Sordu: “Kayseri’ye Hızlı Tren Ne Zaman Gelecek" İYİ Partili Erhan Özhan, “Kırsal nüfusumuz git gide azalıyor” CHP’Lİ Özgür Özer, “Kayseri’de trafik akışkanlığından bahsetmek mümkün değil” Elitaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti Elitaş: “Her şey Kayseri için her şey Türkiye için şiarıyla yeniden sahalara döneceğiz” MHP’li meclis üyesi Bayrak, İncesu Belediye Başkan aday adaylığını duyurdu Saadet Partisi Melikgazi Divan Toplantısı yapıldı Kayıp 11 denizciye ilişkin Milletvekili Çopuroğlu mecliste açıklamalarda bulundu
×