CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi

CHP Kocasinan İlçe Başkanlığından Kocasinan Belediyesi’ne Slogan Tepkisi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocasinan İlçe Başkanı Barış Özdemir, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın kullandığı seçim sloganının kendilerine ait resmi slogan olmasından dolayı tepki gösterdi. Özdemir, “Bize ait olan sloganı kullanmaları doğru değildir. Bu sloganın değiştirmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz” dedi.

CHP Kocasinan İlçe Başkanı Barış Özdemir, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın seçim sloganı olarak kullandığı “İşimiz, gücümüz Kocasinan” yazılı sloganın kendilerine ait olduğunu savundu. Özdemir, Kocasinan Belediyesi’nin kullandığı bu sloganı değiştirmesi gerektiğini hatırlattı.

Barış Özdemir yaptığı yazılı açıklamada, “Bize ait olan sloganın rakiplerimiz tarafından kullanılıyor olması algı siyasetinden öteye gitmemektedir. Kocasinan Belediyesi’nin acilen bu slogandan vazgeçmesi gerekmektedir. Biz 31 Mart Yerel seçimlerine giderken Genel Merkezimiz tarafından belirlenen resmi sloganın kendi ilçemizdeki rakibimiz olan Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkanı ve Başkan Adayı tarafından kullanılmasını istemiyoruz. Bize ait olan sloganı kullanmaları doğru değildir. Bu sloganın değiştirmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz. Görüyoruz ki rakiplerimiz bir slogan dahi belirleyemedikleri için bizden kopya çekiyorlar. Bunun önlenmesi için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.’’

PAYLAŞ
GÖNDER
×