CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın nüfusu azaldı”

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın nüfusu azaldı”
Seçimlerin yenileneceği Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi’nde miting düzenledi. Mitinge Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yanı sıra CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’te katıldı. Genç, konuşmasında: “Gençler Pınarbaşı’nda kalmak istemiyor, Pınarbaşı’nın köylerinde içme suyu yok, 30 yılda nüfusun azaldığı, tarım ve hayvancılığın bittiği ve belediye hizmetlerinin minimum olduğu bir Pınarbaşı var, Pınarbaşı bunları hak etmiyor” dedi.

Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde YSK, seçimlerin yenilenmesine kararı vermişti. İlçede CHP’nin belediye başkan adayı Deniz Yağan miting yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Keçiören Belediye Başkanı Mesut Özarslan’da mitinge destek vermek için ilçeye geldi. Ayrıca mitinge CHP'nin Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Kayseri il ve ilçe başkanlarının yanı sıra belediye başkanları da katıldı. Pınarbaşı Kaymakamlığı Hükümet Konağı önündeki miting, İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşuyla başladı.

Mitingde konuşan Milletvekili Aşkın Genç, Türkiye’de bine yakın ilçe olduğunu, hepsinin belediye başkanlarının göreve başladığını ancak Pınarbaşı’nın halen seçimlerle uğraştığını ifade ederek, “31 Mart günü Pınarbaşı seçimlerinde yapınan irade gaspına hepiniz şahit oldunuz. Başkanımız seçim gecesi hiçbir anında 300 oyun önünde tamamlamadı. Ve sonunda 324 oy ile seçimi kazandı. Sizlerin desteği ile Pınarbaşı seçimlerini kazandık. Ama ne hikmetse 4 oy pusulasından 2 tanesi geçerli sayılırken, 2 tanesi geçersiz sayıldı. Önümüzde 8 gün sonra 2 Haziran seçimleri var. 30 yıldır Pınarbaşı’nı aynı görüş yönetiyor. Gençler Pınarbaşı’nda kalmak istemiyor, Pınarbaşı’nda çalışan memurlar Pınarbaşı’nda yaşamak istemiyor. Pınarbaşı’nın altyapı ve üstyapı sorunları var. Pınarbaşı’nın 60 tane Cami’sinde imam yok. Pınarbaşı’nın köylerinde içme suyu yok. 30 yılda nüfusun azaldığı, tarım ve hayvancılığın bittiği ve belediye hizmetlerinin minimum olduğu bir Pınarbaşı var, Pınarbaşı bunları hak etmiyor” şeklinde konuştu.

YAĞAN: “PINARBAŞI’NDA TARIM VE HAYVANCILIK BİTME NOKTASINA GELMİŞTİR’

CHP’nin Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ise miting konuşmasında, 31 Mart seçimlerinde 324 oy farkıyla kazandıkları seçimin siyasi bir karar ile iptal edildiğini söyledi. Yağan, “Geçmişten beri önemli bir tarım ve hayvancılık merkezi olan Pınarbaşı'nda tarım ve hayvancılık bitme noktasına gelmiştir. Sanayimiz ise gelişememekte hatta gerilemekte esnafımız da günden güne kan kaybetmektedir. İlçemiz var olan kaynaklarını ve bulunduğu konumu değerlendirememektedir. İlçe merkezi ve kırsal mahalleler de konut, altyapı ve problemleri vardır. Örneğin ilçe terminalimiz bulunmamaktadır. Sosyal ve kültürel tesisler ile eğitim ve sağlık hizmetleri yetersizdir. Şu ana kadar Pınarbaşı’nı yönetenler bu sorunları bilmelerine rağmen çözümleri için hiçbir girişimde bulunmadılar. İlçedeki bu sorunlar nedeniyle memurlar ve sağlık çalışanlarımız ilçe dışında yaşamaya mecbur bırakıldılar. Pınarbaşı’nın kalkınması için önceliğimiz olan Et ve Süt Entegre Tesisi ve Yem Fabrikasını hayata geçireceğiz. İlçemizin daha yaşanabilir bir yer olması için imar planını başlatacağız. Bunların dışında olan projelerimizi sizlerin destekleri ile hayata geçireceğiz” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
MHP’li Özdemir’den bir günde 8 soru önergesi Haziran ayının en sevilen bakanı Özhaseki Bekir Ulu, Türkiye İttifakı Partisi Talas İlçe Başkanı Olarak Atandı Pınarbaşı’nda 35 yıl sonra yeniden CHP kazandı Genç, “Islak imzalı tutanaklarımıza göre 289 oy farkla seçimi kazandık” Akar: “Büyük ve güçlü Türkiye olmak için çalışmalarımız devam ediyor” Erbakan: “Kayseri’de 100’e yakın AK Partili Yeniden Refah Partisi’ne Katılacak" Özdemir: “Çağrı karşılıksız kalmayacaktır” Bakan Özhaseki, Başkan Büyükkılıç ile Pınarbaşı'ya Çıkarma Yaptı Bağcıoğlu ve Genç, ‘Şehit Komandolar Durağı’nda… Bahçeli, “Menduh Uzunluoğlu ile Pınarbaşı ilçemiz yola devam diyecektir” MHP’li Özdemir’den Pınarbaşı’na 2 ayrı müjde! MHP: Yavaş, Pınarbaşı’nda Umduğunu Bulamadı CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın nüfusu azaldı” Mansur Yavaş’tan Başkan Büyükkılıç’a gönderme CHP’li Özgür Özer: “Vatandaşın yanında olan başkanlar yerel seçimleri kazandı” Milletvekili Dursun Ataş: “İktidar, ithalata dayalı politikasıyla Türk çiftçisini ağlatmaktadır” Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na Katıldı Milletvekili Aşkın Genç: “Pınarbaşı’nın Deniz Yağan başkanımıza desteği tam” MansurYavaş, Kayseri’ye geliyor Milletvekili Genç Sarımsaklı Mahallesi vatandaşlarının sorunlarını meclise taşıdı Vekil Çopuroğlu, hükümet konakları talebini Bakan Yerlikaya’ya iletti Felahiye Belediye Başkanı Güleser: “6 kuruş borcumuz yok dediler, 6 milyon borç var” Eski İl Başkanı Ataman İYİ Parti’den istifa etti Kazım Yücel, İYİ Parti GİK listesinde yer aldı
×