Çevre, İklim, Turizm ve Medya Konferansı gerçekleştirildi

Çevre, İklim, Turizm ve Medya Konferansı gerçekleştirildi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki; “Gökyüzündeki karbon miktarı son yüzyıl içerisinde neredeyse %50 arttı. Dünya ısısı 2 derece artarsa gıda krizleri patlak verir, insanlar geçinemediği için göçler başlar ve savaşlara kapı açılır böyle bir felaketle karşı karşıyayız. Her ne yaparsak yapalım bizim dünyayı kirletmeye hakkımız yok” dedi.

Kayseri Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezinde, Çevre, İklim, Turizm ve Medya Konferansı gerçekleştirildi. Yapılan konferansa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehir protokolü ve gazeteciler katılım sağladı.

Dünya ısısının artmasından dolayı yaşanabilecek krizlerden bahseden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki; “Günümüzde yükselen değerlerden bir tanesi de çevredir ve hepimizin de üzerinde durduğu konu iklim değişikliğidir. Özellikle sanayi devriminden sonra insanoğlu çok üretmeye başladı ve çok tüketmeye başladı. Çok tüketimin neticesinde de çevre kirliliği de meydana gelmeye başladı. Gökyüzündeki karbon miktarı son yüzyıl içerisinde neredeyse %50 arttı. Dünya ısısı 2 derece artarsa gıda krizleri patlak verir, insanlar geçinemediği için göçler başlar ve savaşlara kapı açılır böyle bir felaketle karşı karşıyayız. Her ne yaparsak yapalım bizim dünyayı kirletmeye hakkımız yok” dedi.

Öte yandan Kayserinin ihracat rekorları kırdığını belirten Kayseri Valisi Gökmen Çiçek; “Anadolu’nun bozkırının ortasında bir şehir, adeta mucizeler gerçekleştirmiştir. Bugün ithalatın 2 katı ihracat yapan bir şehiriz. Aynı zamanda Kayseri hiç ormanı olmadığı halde mobilya üretiminde Türkiye’nin en büyüğü olan ve denizi olmadığı halde yavru balık üretiminde ihracat rekoru kıran bir şehirdir. Böyle bir şehrin valisi olmaktan gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Kayseri insanına çevre bilincini aşılamanın önemini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; “Çevre ile ilgili yaptığımız birçok çalışma var sıfır atık dahil olmak üzere, Kayserimizin tüm insanlarını bu anlamda bilgilendirmek özellikle de gençlerimize de bu bilinci aşılamak suretiyle çevreci bir anlayış güdüyoruz” dedi.

PAYLAŞ
GÖNDER
Kayseri OSB’de Sanayicinin Memnuniyeti Anketlerle Düzenli Ölçülüyor Baharın müjdesi cemre suya düştü KASKİ, 'ISO/IEC 27001 Sertifikası' ile Bilgi Güvenliğini Tescilledi Bakan İbrahim Yumaklı: 4,4 milyar lira tutarında su ve sulama projelerini Kayseri’ye kazandıracağız Vali Gökmen Çiçek: “Kooperatiflerimizin yıllık cirosu 40 milyon liraya ulaştı” Kastamonulu Bakan Yumaklı’dan Kayseri pastırması yorumu Bakan Özhaseki, iş insanları ile bir araya geldi ASKON VE KIZILAY İŞ BİRLİĞİYLE KAN BAĞIŞI ORGANİZASYONU Erciyes, ‘Artık Çekilmez Oldun Yarışması’nın 9’uncusuna Ev Sahipliği Yaptı Başkan Süleyman Varol, güven tazeledi Vekil Akar’ın dayısı Maraşlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı Vali Gökmen Çiçek, “Kadınlar olmazsa hiçbir projede başarılı olma şansımız yok” DEMİRYOLLARINDA ‘YERLİ VE MİLLİ' SİNYALİZASYON Artık Çekilmez Oldun Yarışması, 9'uncu Kez Erciyes'te Start Alıyor Yeşilay Uyuşturucu ile Mücadele Rehabilitasyon Merkezi bu yaz hizmete açılıyor Jeoloji Mühendisi Adnan Evsen: “Kayseri 6 Şubat depremleri sonrası 7,37 santimetre batıya kaydı” Mehmet Büyükince Kur’an Kursu açıldı Pala: “Memur emeklileri ülkemizin en mağdur kesimidir” Başkan adayı depremzedeler için tek başına yürüyüş başlattı TOKİ mağdurları, konutların verilmesi ve ödeme şartlarının iade edilmesi adına toplandı KalDer Kayseri’ye İlk Kadın Başkan TÜRKİYE TELEKOMÜNİKASYON’UN MERKEZİ OLACAK Bakan Göktaş: “Üniversiteye başlayan öğrencilerde kız öğrenci oranı yüzde 50’yi aştı” HAVA YOLU YOLCU TRAFİĞİNDE REKOR ARTIŞ Doğutürk, “Doğu Türkistan'da Yaşananlar Dünya Gündemine Gelmeli”
×